jel tabanlı ya da apex yıkanabilir halı kullananlar var mı?

Kodla Büyü
Mutfakta apex var. Yıkıyorum makinede. Çok ahım şahım bir halı değil ama yıkanabilir olduğu için aldım. Memnunum.

sağolun arkadaşlar :)
peki 133 X 190 boyutu sığar mı 7.5 kg lik makineye sizce
sitesinde sığacağını iddia ediyo ama
bilemedim :?

ilkayhalıonline dan yeni aldım daha ..orda en uygun fiyata bulabilirsin.çeşitte fena değil.Memnunum gönderdiklerinden.Benim makinaya giremeyecek kadar uzun tabi:) ama beğendiğimi alamadım.koyu renk almam gerekiyordu http://www.heryerehali.com/SOFT-HALI-TA ... 29937.html ve burdaki soft görünümlü naylonsuluktan uzaktı pahalı geldiği için almadım.aklım kaldı o ayrı:)

yazılanları okudum, faydalı bilgiler için teşekkürler.

ben de kaymaz tabanlı halılar hakkında edindiğim bilgileri paylaşayım.

şu anda üretilen yumuşacık, rulolar halinde, istediğiniz ölçüde kesilen kaymaz tabanlı halılar var.

çok araştırdım ve birebir ısrarla sorunca satıcılar kesinlikle akrilik olanlarından almamı önerdiler.

Neden akrilik diye araştırınca şunları buldum.(drycenter. com sitesinden aldım)

Neden akrilik halı yazınca gelen daha geniş bilgiler de mevcut. Size önerim yüzde 10-20 fazla verip akrilik halı almanız.

Yeni bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
---
Akrilik, sentetik elyaflar arasında yün elyafa en yakın duran, en çok benzeyen elyaf türüdür. Yün benzeri niteliklere sahip olması nedeniyle; kadife ve peluş düzeyi, ilmekli halılarda yaygın şekilde kullanılır.

Akrilik elyaflar çok daha düşük bir bedelle yünün görünümünü ve duygusunu verebilir.

Neme ve küfe direnciyle akrilik elyaflı halılar, yüne göre daha avantajlıdır.

Akrilik elyaf halı, ezilmeye ve lekelere karşı direnç gösterir ve güneş ışığından solmaz.

Akrilik elyaflar yüksek yıpranmaya eğilimli ürün oldukları için holler, oturma odaları ve merdivenler gibi trafiğin yoğun olduğu bölgeler için uygun değillerdir. Bu nedenden dolayı, salon ve misafir odalarında çok iyi bir halı malzemesi olurlar.

Geri