Jitsi Meet (Online Konferans)

Kodla Büyü

Accipiter

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar zoom ders anlatma noktasında gayet kullanışlı fakat 40 dakika sınırı var biliyorsunuz ve çıkıp tekrar bağlanmak gerekiyor. Ayrıca güvenlik açığı söylentiler bazı kullanıcıları korkutabiliyor. Bunun yerine Jetsi Meet adında bir alternatif var. Sınırsız ve ücretsiz. Andoid, ios ve windows sürümleri mevcut. İncelemenizi tavsiye ederim.

Jitsi Meet

https://meet.jit.si/

Teşekkürler evde denedim kullanışlı görünüyor. google chrome eklentisi kuruyorsunuz siteyi açınca google hesabınız üzerinden oturum açıp odanın adını yazıp uzaktan eğitime başlayabilirisiniz. Ayrıca google play de ufak bir uygulaması var.

Son düzenleme:
Bu programda öğrencileri topluca bir ekranda konferansı açan görüyor. Peki, katılınca diğer katılımcıları ekranda topluca görüyor mu? Görebiliyorsa kaç kişi ekranda görünüyor. Sykpede 4 kişi görünüyor mesela.

zoom, teamlinkte sadece toplu görüntü konferansı açanda oluyor.

Açık kaynak kodlu bir uygulama, eğer sıkıntı varsa github sayfasında farkedilir diye düşünüyorum. Ayrıca site uzantıları, illa o ülkeye ait anlamına gelmiyor. jitsi adından dolayı si uzantısını kullanmışlar. Ki bunu bir çok site kullanıyor. rs uzantısı serbia'ya aittir ama öte yandan bütün rust siteleri de rs uzantısı kullanır.

Arkadaşlar zoom ders anlatma noktasında gayet kullanışlı fakat 40 dakika sınırı var biliyorsunuz ve çıkıp tekrar bağlanmak gerekiyor. Ayrıca güvenlik açığı söylentiler bazı kullanıcıları korkutabiliyor. Bunun yerine Jetsi Meet adında bir alternatif var. Sınırsız ve ücretsiz. Andoid, ios ve windows sürümleri mevcut. İncelemenizi tavsiye ederim.

Jitsi Meet

https://meet.jit.si/
Teşekkürler bilgi için. Ama zaten uzaktan eğitimde 40 dk dan uzun ders vermek çok mantıklı değil bence. O yüzden 40 dk zoom un eksikliği olarak gelmedi bana. Ama yine de alternatif program her zaman iyidir. Sagolun.

Sanırım Chrome eklentisini ek özellikler için kullanılıyor. Ben hem windowsta, hemde linux da firefox da çalıştırdım.

Anlık açmak için sıkıntı olmuyor ama saatli randevulu için ek özellikler devreye girebilir.

Merhaba Arkadaşlar. Kusura bakmayın nereye yazacağımı tam çıkaramadım. Yanlış ise özür dilerim.
Jitside ders notları ile ders işlerken ders ile ilgili videoları da kullanmak istedim ama videonun sesi katılımcılara gitmiyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınız için teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar. Kusura bakmayın nereye yazacağımı tam çıkaramadım. Yanlış ise özür dilerim.
Jitside ders notları ile ders işlerken ders ile ilgili videoları da kullanmak istedim ama videonun sesi katılımcılara gitmiyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yardımlarınız için teşekkürler
Paylaşım yapılacağı zaman çıkan pencerede sol altta sistem seslerini paylaş gibi bir işaretleme kutusu(checkbox) olması lazım, işaretlerseniz ses de gidecektir.

Merhaba arkadaşlar canlı derslerde kullanmak üzere denedim. Açık kaynak kodlu olması güzel ama öğrencilerin tüm sesi kapatması hatta öğretmenin sesini bile mantıksız geldi. Bir ayar yeri var mı acaba öğrenci yetkilerini kısıtlamak için...

öğrenci doğrulaması yapılmadan kullanılan hangi uygulama olursa olsun bir çok güvenlik tehdidini beraberinde getirir. bunu çözmesi gereken bakalıktır. sadece öğrenci doğrulaması(zaten gerisi zoom) kısmının altından kalkamayan eba canlı da bakanlığın ayıbıdır. özel amaçlı kullanılacaksa bişey diyemem ancak resmi ders için bu uygulamaların kullanılmasını ben doğru bulmuyorum.

Geri