joomla mı wordpress mi

Kodla Büyü

bil

Aktif Üye
Arkadaşlar web sayfalarında kullanıcı paneli kullanmak istiyorum. bunun için jommla mı öğreneyim yoksa wordpress mi bilen arkadaşlar görüşlerinzi bekliyorum

web sayfası hangi amaca hizmet etcek... basit bir site ise (blog tarzında)wordpress gelişken bir site ise tabiki joomla

Hocam hiç kafanı karıştırma kur gitsin birini. ikisinin geleceği parlak geçmişi sağlam

amacınıza göre, joomla portal yapmak için, wordpress blog yazmak için kullanılır daha çok, ama ikisinde de hemen her tür site yapılabilir. Genel olarak joomla biraz daha hantaldır, wordpress kuş gibi hafif

arkadaşlar ben genelde tanıtım siteleri yapıyorum. ama artık müşteriler siteyi yap bize ver güncellemeyi biz yapalım diyorlar. benim durumunda hangi program daha kullanışlı olur.

WordPress'in yönetim paneli daha basit ve anlaşılır. Özellikle bilgisayar geçmişi zayıf müşterileriniz için WP'yi tercih etmenizi öneririm.

hocam ben farklı birşey söyleyim hepsinden daha iyisi drupal.....

Sürekli azar azar blog tarzı haberler eklenecek ise wp,
else joomla.

kullanım kolaylığı açısında wordpress
şık bir tasarım için joomla
google seo açısında wordpress
hit arttığında sıkıntı çıkarmasın diyorsan wordpress. çünkü joomlanın ileri zamanda yani hit arttığında sürekli kasttığını ve hata verdiğini okumuştum bir yerde.

geceyolcusu2002' Alıntı:
hit arttığında sıkıntı çıkarmasın diyorsan wordpress. çünkü joomlanın ileri zamanda yani hit arttığında sürekli kasttığını ve hata verdiğini okumuştum bir yerde.

Yanlış duyulmuştur....

hit arttığında kasma yapmaz...

Joomla nın eklentileri ile müşretilerini yönetim paneline sokmadan yazı,resim video vs. eklettire bilrsin ki bu aşamada tavsiye ediyorum. Ama herşeye rağmen wordpress diyorum.

wordpress kullananlar joomla kullandı mı ve neden wordpress diyorlar?
wordpress basit duruyor sanki..
joomla daha işlevsel ve güçlü gibi!
yanılıyor muyum acaba?
hangisinin geleceği daha parlak?
bir de sanki CMS'lerin eski popülerliği yok gibi..
konu hakkında detaylı bilgisi olan birisi bizi aydınlatırsa çok faydalı olur :)

Geri