Joomla siteden virüs nasıl temizlenir

Kodla Büyü

mailicin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba;

Eskiden kurduğum Joomla 1.5 siteme virüs bulaşmış. Sayfaların içindeki kodlarda kendi sayfalarına link vermişler. Google da siteme virüs var diye uyarı yazısı çıkarıyor. Her sayfanın kodunda alt taraflarda şu şekilde ilave kod var:

<div><a href="http://www.programciamca.com/internet/eklenti-plugin/adobe-flash-player-indir-guncel-surum.html" style="font-size: 8px; visibility: visible; display: none;" title="adobe flash player">adobe flash player</a></div>
<div><a href="http://www.templatebul.com" style="font-size: 8px; visibility: visible; display: none;" title="template">template</a></div>
<div><a href="http://www.joomlaindir.com" style="font-size: 8px; visibility: visible; display: none;" title="joomla">joomla</a></div>
</div>

Bu kodları nasıl temizleyebilirim acaba? Sizce modül falan mı (Şablonu kontrol ettim ama orada yok)?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    191 KB · Görüntüleme: 1,098
warez temadan kaynaklı virüs onları temizlersen teman çalışmaz. biz boşu boşuna mı o kadar tema firmalarına mı para veriyoruz

k.cokol' Alıntı:
warez temadan kaynaklı virüs onları temizlersen teman çalışmaz. biz boşu boşuna mı o kadar tema firmalarına mı para veriyoruz
arkadaş bir soru sormuş virüs nasıl temizlenir diye. Cevap böyle mi olmalı? evet warez tema kullanılmamalı ama "biz boşu boşuna mı o kadar tema firmalarına mı para veriyoruz" ifadesine bence gerek yok.

Arkadaşım bu virüs evet belki temizlenebilir ama çok uğraş vericidir. Böyle sorunlarla karşılaşmamak için warez tema kullanmamanızı nacizane tavsiye ederim.

Söz ola kese Savaşı, söz ola kestire başı...

Arkadaşım ilk önce kullandığın tema klasörü içindeki index.php dosyasını aç, kodları incele,yabancı link veya şu;
Kod:
<a href="aHR0cDovL3d3dy50ZW1wbGF0ZWJ1bC5jb20="/>
gibi kodlar varsa temizle.
Olmadı Site cpanelden tarama özelliği varsa tara (dosya silinir ve site cortlar).
En iyisi siteni yedekle dışarı aktar tara, virüs bulunduğunda dosya adına bak, İşlem yapma. O dosyadaki yabancı kodları temizle.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Siteyi 4 sene evvel kurmuştum ve hep aynı tema vardı. Sorun yeni çıktı. Temanın korsan olduğunu bile bilmiyorum, internetten ücretsiz paylaşılanlardan diye hatırlıyorum.

gulumse_kaderine' Alıntı:
Genelde tema dosyalarında footer özelliklerininin çekildiği dosyalara gizlenir. Çoğu zaman da gizlenirken md5 kullanılır.

Hocam siz biraz daha açıklayabilir misiniz acaba? Tam olarak bu beladan kurtulmam için ne yapmam gerekiyor?

erbay111' Alıntı:
Arkadaşım ilk önce kullandığın tema klasörü içindeki index.php dosyasını aç, kodları incele,yabancı link veya şu;
Kod:
<a href="aHR0cDovL3d3dy50ZW1wbGF0ZWJ1bC5jb20="/>
gibi kodlar varsa temizle.
Olmadı Site cpanelden tarama özelliği varsa tara (dosya silinir ve site cortlar).
En iyisi siteni yedekle dışarı aktar tara, virüs bulunduğunda dosya adına bak, İşlem yapma. O dosyadaki yabancı kodları temizle.

Olmadı hocam, Ayrıca söylediklerinizden hareketle başka bir tema kurdum ama kodlar gene aynı yerde görünüyor, bu temadan olmadığını söylemek için yeterli mi? Başka ne sebep olabilir sizce?

HTTPS Checker Masaüstü Uygulaması

Masaüstü uygulamasını kullanarak karma içerik sorunları için web sitenizin sayfalarını HTTPS Checker İle tarayın.

HTTPS Checker

Son düzenleme:
Geri