Jquery Slider İsteği

Kodla Büyü

hittake

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Okulumuzun web sitesi için jquery slider arıyorum xml dosyası üzerinden düzenlenebilecek. Flash Xml'de olur.

Örnek:
http://www.bahcesehir.k12.tr

10 fotoğraf sırayla kayacak ve her fotoğrafa link verebileceğim.

İlgilenirseniz sevinirim, herkese iyi günler diliyorum.

Daha önce netten indirip kullanmış olduğum flash haber manşet eklentisi umarım işinize yarar. Gerekli ayarlamaları data.xml den yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• flash manset.zip
    395.9 KB · Görüntüleme: 83
twetyynet' Alıntı:
Daha önce netten indirip kullanmış olduğum flash haber manşet eklentisi umarım işinize yarar. Gerekli ayarlamaları data.xml den yapabilirsiniz.

Hocam çok çok teşekkür ederim! İyi paylaşımlar.

twetyynet' Alıntı:

Hocam bu arada Xml dosyasından boyutunu 650px / 400 px yaptım fakat flash boyutu değişmedi yine 400px olarak görünüyor nasıl yapabilirim?

hittake' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:

Hocam bu arada Xml dosyasından boyutunu 650px / 400 px yaptım fakat flash boyutu değişmedi yine 400px olarak görünüyor nasıl yapabilirim?
img dosyasındaki resimlerin boyutu da 650px/400px olması gerekiyor.
Yani xml den değiştirdiğiniz boyuta göre resimlerin boyutunuda ayarlamanız gerekir

twetyynet' Alıntı:
hittake' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:

img dosyasındaki resimlerin boyutu da 650px/400px olması gerekiyor.
Yani xml den değiştirdiğiniz boyuta göre resimlerin boyutunuda ayarlamanız gerekir

Yaptım hocam hepsi 650 / 400 fakat flash (haber.swf) dosyasının tekrar .fla yapılıp resize mı yapılması gerekiyor acaba?

twetyynet' Alıntı:
bendekinde sorun yok gibi

Hocam haber.swf'ye tıklandığında yine eski sistem 400px / 300 px olarak gösteriyor. Siteye gömüldüğünde de aynı.

Haber.swf'yi tekrar nasıl 650 / 400 px yapabilirim? .fla'ya dönüştürdüm ama tam olmadı sizde orjinal .fla'sı var mı acaba?

Hocam buldum. Paylaşayım da herkes yararlansın :)

Dreamweaver Ekle kısmından "Ortam" bölümünden "Flash"ı seçiyordum. "Eklenti" olarak eklediğimde istediğim boyuta sokabiliyorum nesneyi.

Paylaşım için teşekkürler.

hittake' Alıntı:
Hocam buldum. Paylaşayım da herkes yararlansın :)

Dreamweaver Ekle kısmından "Ortam" bölümünden "Flash"ı seçiyordum. "Eklenti" olarak eklediğimde istediğim boyuta sokabiliyorum nesneyi.

Paylaşım için teşekkürler.

teşekkürler "bilgi paylaştıkça çoğalır" :)

Geri