js + html bir programı exe yapmak

Kodla Büyü

Accipiter

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar elimde js ve html bir bilgi yarışması uygulaması var. bunu tıklanınca oynanabilecek bir windows uygulaması haline getirmem gerek. nasıl yapabilirim?

temel düzeyde c# bilgin varsa c#'ta browser yapıp html içeriğini orada göstermeyi sağlayabilirsin. Yanlız c# altında oluşturduğun browser internet explorer 7.0 özelliklerinde, yaptığın uygulamayı desteklermi denemen lazım. "c# browser" diye aratırsan yeterli örnek uygulama gelecektir karşına.

temel düzeyde c# bilgin varsa c#'ta browser yapıp html içeriğini orada göstermeyi sağlayabilirsin. Yanlız c# altında oluşturduğun browser internet explorer 7.0 özelliklerinde, yaptığın uygulamayı desteklermi denemen lazım. "c# browser" diye aratırsan yeterli örnek uygulama gelecektir karşına.

açıkçası benim hiç c# bilgim yok. ben daha çok şöyle dosyaların tümünü ekleyeyim, program da bana exe olarak dışarı aktarsın gibi bir şey arıyorum.

evet arkadaşım istediğin gibi bir program var. evdeki bilgisayarımda bulup göndereyim sana. bende daha önce hazırladığım javascript+html oyunu exe ye çevirmiştim. normale göre ufak kaymalar oluyor fakat css kodlarla oynayarak düzeltebilirsin.

evet arkadaşım istediğin gibi bir program var. evdeki bilgisayarımda bulup göndereyim sana. bende daha önce hazırladığım javascript+html oyunu exe ye çevirmiştim. normale göre ufak kaymalar oluyor fakat css kodlarla oynayarak düzeltebilirsin.

gerçekten çok sevinirim. harika bir haber bu, sağolasın..

Merhaba arkadaşım. Gönderdiğim dosyanın orijinal halini bulamadım. Hazırladığım oyunu gönderiyorum. Hatırladığım birkaç notu yazayım.
1- Dıştaki "exe" nin adını değiştirirsen data klasörünün içindeki "js" nin adını da aynı yapman gerekli.
2- Data klasörünün içindeki js dosyasını kullanarak uygulama çalıştığında nasıl görünecek (en, boy vb) ayarlar yapabilirsin.
3- Yaptığın uygulamayı "data\content" klasörünün içerisine atmalısın.
Şimdiden kolay gelsin yaptığın uygulamayı da gönderir misin merak ettimde.

Ekli dosyalar

• Oyun.rar
    21.9 MB · Görüntüleme: 219
.hta uzantılı dosya yapmayı araştırabilirsen işini görebilir hocam alternatif olarak

Merhaba arkadaşım. Gönderdiğim dosyanın orijinal halini bulamadım. Hazırladığım oyunu gönderiyorum. Hatırladığım birkaç notu yazayım.
1- Dıştaki "exe" nin adını değiştirirsen data klasörünün içindeki "js" nin adını da aynı yapman gerekli.
2- Data klasörünün içindeki js dosyasını kullanarak uygulama çalıştığında nasıl görünecek (en, boy vb) ayarlar yapabilirsin.
3- Yaptığın uygulamayı "data\content" klasörünün içerisine atmalısın.
Şimdiden kolay gelsin yaptığın uygulamayı da gönderir misin merak ettimde.

hocam çok teşekkürler, bu exe olayından vazgeçtim. öncelikli sebebi de çoğu antivirüsün virüs olarak algılaması. bu dosyayı çoğunlukla ingilizce öğretmenleri kullanacağından sıkıntı yaratacaktır. html olarak bırakmak ve kodları şifrelemek daha mantıklı geldi öyle yaptım. Aşağıdaki linkten indirebilirsin.

https://yadi.sk/d/HPKKgW0HJwgQ4A

Geri