Kırımlı Faziet Olcay Anadolu Lisesi sitesi yardım arkadaşlar

Kodla Büyü

merkur

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar okula yeni bir internet sitesi yaptım. http://kfoal.k12.tr yalnız sıkıntım şu ki bazı bilgisayarlarda herşeyi temizlememe rağmen hala eski site açılıyo. bazılarında yeni site bunun nedeni ne olabilir acaba? ne yaptıysam olmadı kafayı yemek üzereyim

Site adresi aynı ise DNS ler daha tam etkileşmemiştir. Bir süre sonra sorunsuz açılacaktır.

dns leri cuma günü değiştirdik ama 3 gün geçti aradan hala sıkıntı olurmu o hocam

Başlat/Çalıştır cmd yazıp, ipconfig /flushdns komutunu çalıştırın. DNS ön belleğini yenilemiş olursunuz. DNS adreslerinin yayılması biraz zaman alabilir. Ayrıca önbelleğe alma işi olduğu için süreç daha da uzayabilir.

yakuphan' Alıntı:
Başlat/Çalıştır cmd yazıp, ipconfig /flushdns komutunu çalıştırın. DNS ön belleğini yenilemiş olursunuz. DNS adreslerinin yayılması biraz zaman alabilir. Ayrıca önbelleğe alma işi olduğu için süreç daha da uzayabilir.

malasef yine olmadı hocam

Hocam, sitenizin IP adresini biliyorsanız (ki size gönderilen e-postada muhtemelen yazıyordur);
Başlat/Çalıştır/CMD deyip, ping www.kfoal.k12.tr yazıp, ping atın. Eğer IP adresi yeni sitenin çıkıyorsa, tarayıcıda bir sıkıntı vardır, bilgisayara başka bir tarayıcı kurup, deneyin. Eğer eski sitenin IP adresi görünüyorsa bu durumda da sitenizin DNS yönlendirmesi, bilgisayarın kullandığı DNS sunucuda güncellenmemiştir. Bilgisayarın DNS adresini örneğin 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirip, deneyin.

yakuphan' Alıntı:
Hocam, sitenizin IP adresini biliyorsanız (ki size gönderilen e-postada muhtemelen yazıyordur);
Başlat/Çalıştır/CMD deyip, ping http://www.kfoal.k12.tr yazıp, ping atın. Eğer IP adresi yeni sitenin çıkıyorsa, tarayıcıda bir sıkıntı vardır, bilgisayara başka bir tarayıcı kurup, deneyin. Eğer eski sitenin IP adresi görünüyorsa bu durumda da sitenizin DNS yönlendirmesi, bilgisayarın kullandığı DNS sunucuda güncellenmemiştir. Bilgisayarın DNS adresini örneğin 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirip, deneyin.

teşekkürler hocam oldu şimdi dns leri yazınca. ama bu sorun düzelirmi sonra hocam ne yapmak gerekir sunucudan kaynaklı bi sıkıntımı bu

Sayın hocam,
okuldaki modem muhtemelen ttnet'in DNS sunucularını kullanıyordu. Sitenizin DNS yönlendirmesini değiştirdiğinizde, yeni DNS adresinin, tüm DNS sunucularında güncellenmesi gerekir. Güncellenmemiş sunucuları kullanan bilgisayarlar eskisine yönlendirileceğinden, sitenin yeni halini göremezler.
Ancak merak etmeyin, bir süre sonra hepsinde güncellenecektir. Sizin yapabileceğiniz fazla bir şey yok, ya bilgisayarların DNS adreslerini değiştireceksiniz ya da sunucuların güncellenmesini bekleyeceksiniz. Olay tamamen DNS sunucularıyla alakalı.

Aynısı benim başıma gelmişti hocam. Siteyi tamamen değiştirmiştim, okuldaki bütün bilgisayarlarda yeni site açılırken müdürün bilgisayarında eski site çıkıyordu. Böyle bir şey mümkün değil diye düşünmüştüm, epey uğraştım o sorunla. Sonra müdür yardımcısına söylemiş müdür durumu, o da f5 yapınca düzelmiş:) Dumur olduydum ya. Böyle de basit bir çözümü olabiliyor.

xodeda' Alıntı:
çok güzel de banner deki resim ne alaka.

bende bilmiyom hocam siteyi yaparken öylesine koymuştum o resmi sonra okulun resmi ile değiştircektim. müdür bu dursun dedi bende iyi o zaman dedim :D

Geri