Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

K12 Eğitiminde STEM

Konu, 'Eğitim ve Teknoloji İçerikli Videolar' kısmında metafor tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. metafor

metafor Site Admin Yetkili Kişi

STEM: Küçük yaşlarda sahip olduğumuz üretken zekayı kullanarak, destekleyerek, tetikleyerek problem odaklı çalışmaya ve çocuklardaki merak duygusundan yola çıkarak çözümler bulmaya odaklı disiplinler arası çalışma sistemi.

https://bilgisayarbilisim.net/media/k12-egitiminde-stem.134/

2. tdemirparmak

tdemirparmak Seçkin Üye Seçkin Üye

Güzel paylaşım hocam.
    +1 de bu olsun: http://yegitek.meb.gov.tr/STEM_Egitimi_Raporu.pdf
    4006 bilim fuar projelerinin özü bu yaklaşımdan hareket eder. Ama öğretmenler birbirleri ile çekişmeye, eğitim öğretim dışı işlere kafa yormaya devam eder:))

metafor bunu beğendi.
  3. volkantb

volkantb Seçkin Üye Seçkin Üye

STEM öğretmenleri, Teknoloji ve Tasarım Alanı öğretmenleri içerisinden, diğer öğretmenlere rehberlik edebilecek şekilde yetiştirilerek daha aktif hale getirilebilir. yazıyor raporda

rapor tam bir facia STEM i ülkemizde uygulamak için teknoloji tasarım dersi öğretmenlerini düşünüyorlar. Oysa okullarda çalışan!her öğretmen bilir ki tek.tas öğretmenleri genel olarak teknolojiden uzak hele matematiğe ve fene tamamen yabancıdır.Zaten 4+4+4 sisteminde herkesin geçebileceği bir branştan böyle bir öncülük beklemek ahmaklıktır. STEM konusu biz BT öğretmenleri için biçilmiş kaftandır teknolojiyi bilen matematik ve diğer bilim dallarıyla ilgili olan BT öğretmenleri STEM de aktif olarak kullanılmalıdır.

metafor bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal