Kablolu Modemi Kablosuz Modem Olarak Kullanma

Kodla Büyü

alibeyhan

Üye
arkadaşlar kablolu modemi nasıl kablosuz olarak kullanırız...herhangi bir parça satılıyormu piyasada ...kablolu modemi kablosuz olarak kullanmak istiyorum

Re: KABLOLU MODEMİ KABLOSUZ MODEM ŞEKLİNDE KULLANMA??

alibeyhan' Alıntı:
arkadaşlar kablosuz modemi nasıl kablosuz olarak kullanırız...herhangi bir parça satılıyormu piyasada ...kablolu modemi kablosuz olarak kullanmak istiyorum

madem kablosuz modem kablosuz zaten kullan işte hocam :D
Sanırım yazım hatası olmuş mesajda, koblolu modem in herhangi bir lan portuna
Acces Point (AP) ürünlerinden herhangi birini baglarsanız işinizi görecektir hocam, kolay gelsin...

ortalama 45 - 50 dolardan başlıyor fiyatlar hocam konfigürasyona göre değişiklik gösteriyor tüm elektronik ürünlerde oldugu gibi...

Re: KABLOLU MODEMİ KABLOSUZ MODEM ŞEKLİNDE KULLANMA??

Acces Point almanız gerekli hocam ama onlarda neredeyse kablosuz modem fiyatına
bence gidin yeni bir kablosuz modem alın daha iyi

access point kurulumu eğer modemle aynı markada değilse biraz zaman alıyor ve pek sağlıklı çalışmıyor. en azından benim tecrübelerim böyle. en güzeli kablosuz modem almak. şu günlerde tp link marka kablosuz modem gözüme çarpıyor sitelerde. 70 lira civarı. alınabilir bir ürün. tp link ağ cihazları konusunda kaliteli bir ürün.

share_' Alıntı:
access point kurulumu eğer modemle aynı markada değilse biraz zaman alıyor ve pek sağlıklı çalışmıyor. en azından benim tecrübelerim böyle. en güzeli kablosuz modem almak. şu günlerde tp link marka kablosuz modem gözüme çarpıyor sitelerde. 70 lira civarı. alınabilir bir ürün. tp link ağ cihazları konusunda kaliteli bir ürün.

3 yıldır TP link 108 Mbps usb wireless adaptör kullanıyorum, çok iyi çalışıyor, gerçekten kaliteli bir ürün , fazla para vermeye gerek yok TP LINK :+1:

okula kablosuz modem aldık, kablosuz modemi kurduk duvarlar mı kalın yoksa modem mi iyi değil çok iyi çekmiyor diğer odalarda. Biz de onun için access point aldık ve kurduk. onu kurmamızla herşeyin birbirine girmesi bir oldu. Access pointi kurduktan sonra ip adresleri çakıştı elle ip adresi girdik, bu seferde hiç açılmadı, sonra yine otomatik ip al dedik bu sefer sınırlı bağlantı oldu hiç açılmamaya başladı. İşin içinden çıkamadım midem bulanmaya başladı yardım edebilecek olan var mı ? :cry:

seyma' Alıntı:
okula kablosuz modem aldık, kablosuz modemi kurduk duvarlar mı kalın yoksa modem mi iyi değil çok iyi çekmiyor diğer odalarda. Biz de onun için access point aldık ve kurduk. onu kurmamızla herşeyin birbirine girmesi bir oldu. Access pointi kurduktan sonra ip adresleri çakıştı elle ip adresi girdik, bu seferde hiç açılmadı, sonra yine otomatik ip al dedik bu sefer sınırlı bağlantı oldu hiç açılmamaya başladı. İşin içinden çıkamadım midem bulanmaya başladı yardım edebilecek olan var mı ? :cry:
aynı sorun bizde de var hocam, 5 acces point çalışıyor ama hiç biri verimli değil.. sorunu nasıl çözeriz acaba?

bağlantı mahfolunca access pointi aldığımız adamı aradık. Adam geldi yaptı gitti. Şu anda sorun yok çok şükür. Access point ayarlarından interneti kullanan bilgisayarlara ip dağıttırdı. 220 bilgisayara kadar dağıtıyor dedi gitti adam :) Şimdi iyiyiz. Access pointi kırıp atacaktım. Bi tane daha olsa access point yine yapamam ayarlarını ya neyse :)

Geri