Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Kaderine razı olmak üzeresin BİLGİSAYARCI!

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında mfk tarafından paylaşıldı.


 1. Niyazi SARAL

  Niyazi SARAL Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  765
  Beğeni:
  43
  CeBit Bilişimi çok da abartamamk lazım. O sadece sesinizi duyurabileceğiniz bir ortamdır. Yüzlercesinden biridir. Benzer imkanlar her zaman önünüze gelir. Pesimist olmak gerekmez. Şu anbile bir miktar istenilen kamuoyu yaratılmıştır. Baksanıza insanlar birbirlerine girdiler :)

  Demek ki sorun var, demek ki bu sorunu birileri duyuyor. Size yakında sıkı bir internet haber sitesinde yayınlanacak ropörtajı gönderiyorum.
   
 2. akin79

  akin79 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2010
  Mesajlar:
  112
  Beğeni:
  0
  :+1:
   
 3. COBOL

  COBOL Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  28 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  3.977
  Beğeni:
  104
  İlk paragrafınıza katılıyorum.CEBİT bilişimcilerin seslerini duyurmak adına yüzlerce fırsattan biridir.Lakin .Acil servisteki BT dersi için en yakın olanıdır.
  Bu arada gençler MSN i bırakalı çok oldu varsa yoksa facebook Twitter
  Her nekadar ilk gördüğümde sadece gülümsesem de, ilköğretim 1. kademedeki çocuğuma verilen thinquest uğraşısı bile hiç yoktan iyi bir fikirdi.En azından facebook için ayırdığı zamanı çaldı.
  Minibüs şoförleri bile fazla yolcu almanın cezasını değiştirebiliyorsa herşey mümkündür. diye düşünüyorum.Bilişim adına bilişim öğretmenlerinin derslerine ve aslında kendilerine sahip çıkmalarını CEBİT yada diğer ortamlarda organize olmalarını bekliyorum.
  Hazır böyle bir fırsat varken tamirci kavramındanda kurtulmanın ve olması gereken saygınlığın hatırlatılmasının zamanıdır.
   
 4. less

  less Üye

  Kayıt:
  12 Şubat 2008
  Mesajlar:
  13
  Beğeni:
  0
  Ghost hocam,
  ----
  Bu yukarıda yazdıklarınızı BÖTE bölümlerinde okuyan kaç öğretmen adayı arkadaşım biliyordu yada kaç öğretmen adayı arkadaşım bu soruları sorabilecek fırsatı oldu. ben BİLMİYORUM
  2003 Mezunuyum
  ---

  cümleleriyle başlayan yazına helal olsun diyorum başka bişey demiyorum. daha çok şeyler de var söylenecek ama bilmeyen arkadaşlar vardır kimsenin canını sıkmayayım :)
   
 5. ey1983

  ey1983 Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2009
  Mesajlar:
  115
  Beğeni:
  0
  söyleyebileceğim tek şey bunlarla sandıkta görüşeceğimdir.ailemden 7 oy kaybı olacak onlar için
   
 6. uragan06

  uragan06 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Eylül 2008
  Mesajlar:
  347
  Beğeni:
  4
  yeni atandğım okuldan bahsetmek istiyorum.Bu yıl tercih ederek atandım.Çok fazla araştırmadım tercih döneminde okulları.Sonuçta okuldu.Okula ilk geldiğimde bt sınıfını gösterdi idareciler.Girdiğimde şok oldum.Lab darma duman olmuşÖğrenciler ram ve hdd leri çalmış.Heryer toz içinde dağılmış durumda.Dediler artıkbir el atarsın.Ben de elimden geldiği kadar bişeyler yapmaya çalıştım.Fakat malzeme yoktu.İdareye söyledim ama pek faydası olmadı.Sonunda 10 makineyi çalışır hale getirdim.Temizliğini yaptım.Şu anda çalışır10 bilgisayar var.Onlarında klavye ve fareleri yok.labın alanı küçük.26 oturak var.Maksimum 17 bilgisayar sığabilir.Sınıflar ise 48-50 kişi.Bugün labda ilk dersimi yaptım.Projeksiyonu kullanmakiçin.O dakaikalar inanın geçmek bilmedi.Şimdi böyle bir ortamda nasılbişeyler yapılabilir?Nasıl sağlıklı bir psikolojiyle yaşanabilir?Ama önemli değil sonuçta ders bt olursa da olur olmazsa da pek önemi yok!!!Anlayış bu.Şu an düşünüyorum ben bu okulda 3 yılı nasıl tamamlayacağım diye!!!
   
 7. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  Öğretmenim allah kolaylık versin benimle okul,ilçe,il bilgilerinizi paylaşırmısınız (PM atarsanız). Yapılabilecek ne varmış yardımcı olabileceğimiz birşey varmı bir bakalım.
   
 8. mfk

  mfk Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.373
  Beğeni:
  0

  Tef deki formasyon sanıldığı gibi az değildi hocam. fakat özünde lise öğrencisine yönelik bir formasyondu. Ben çocukları çok sevdiğim ve bu ülkenin minik beyinlerinin bilgisayarı verimli kullanmayı öğrenmesi gerektiğini düşündüğüm için 5 yıldır 4C, 4B demeden ilköğretimde çalışıyorum. Bu arada kendi adıma hayal ettiğim biçok şeyi de gerçekleştirdim. Ama doğru söylüyorsunuz şu an "ben bu sıkıntıları çekmek bu kadar için okumadım" dediğim zamanlar çoğunlukta.
   
 9. mfk

  mfk Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.373
  Beğeni:
  0
  4 ve 5 lerde zorunlu olması kanaatindeyim ben de. İstanbulda merkezi sayılabilecek bir okulda bile 4. sınıf öğrencilerinin yüzde 95 i (5 yıllık tecrübe ile sabit) internetten araştırma yapmayı word ü açıp yazı yazmayı bilmiyor. Temel eğitimin verilmesi şart.
   
 10. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  Hocam yanlış anlaşılmak istemem TEF adı üstünde Teknik Eğitim Fakültesi elbette formasyon alınıyor. Ancak BÖTE cilerin işi gücü eğitim bilimleri desem yalan olmaz "biz o zaman az isyan etmedik biz bilgisayar öğretmeniyiz 5 saat programlama 75 saat formasyon basıyorsunuz bize" diye işte o zaman anlattılar bizleri neden böyle formasyon delisi yaptıklarını :) . Arkadaşlarım bilmiyorduk desede (ki haklılar üniversitelerde bunun anlatıldığı bir ders saati yok "ilerde ne olacaksınız" diye sadece merak edip peşine düşerseniz anlatıyorlar) bizler ilköğretimlere yönelik yetiştirildiğimizi ve ileri bilgisayar dersleri anlatıp bu isteğimizi tatmin edemeyeceğimizi ( burada Meslek lisesinde öğretmen arkadaşım var bizde ileri falan anlatmıyoruz abi diyor. :) ) bilerek mezun olduk.
  Bu bir özeleştiri:
  Arkadaşlarımıza katılıyorum teknisyen pozisyonuna düşeceğimizi bilmiyorduk ( öyle olsa ben teknik lise mezunuyum niye BÖTE okuyayım değilmi) ama gidipte bilgisayar dersi anlatmayacağımızı okulda eğitim bilimleri anlamında da sorumluluklarımız olacağını biliyorduk (diğer öğretmenlerin bu kadar vurdum duymaz bize karşı ilgisiz olacağını bilmiyorduk). Bizi kandırdılar hocam bilgisayar dersine gir nolucak dediler bizde o toz pembe hayallere kapıldık kimse demedi "yaw biz bunun için mezun olmamıştık" diye ve şimdi rüya bitmek üzere hocam dersimizi elimizden alınca bilgisayar öğretmenliği vasfımızda öğretmeni alınca bilgisayarcılık kaldı bize.Oysa bizler Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni(doğrusu Eğitmeni) olarak mezun olduk deseydik bugünkü gerçekle yüzleşmeyebilirdik.
  Ben size söyliyeyem bugün 30 saat derse girebilirsiniz diye şartlar düzelse 5 tane adam çıkmaz "ama biz BÖTE mezunuyuz bizim esas işimiz ne olacak" demez. Sonra ne olur 5 sene sonra bilgisayar dersini kaldırdık derler bindiğimiz tekne gene alabora olur düzeltmeye çalışırız.
   
 11. isbb80

  isbb80 Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2007
  Mesajlar:
  149
  Beğeni:
  0
  Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Herkes içinden geçiripte kimseyle paylaşmadığı ya da paylaşamadığı düşüncelerini bizlerle paylaşmış, bu hepimiz açısından sevindirici bir gelişme ortak sorunlarımıza gelince bu il -ilçe koordinatörü içinde okulda dersine giren saygıdeğer bilişim teknolojileri öğretmeni arkadaşım içinde aynı. Arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam bundan 15 sene evvel bilgisayar formatör öğretmenliği kursları açmaya başladı bakanlık amaç neydi okullara gönderdiği bilgisayarları ve çevre donanımlarını işler hale getirmek ve e-devlet zeminini okullarda hazırlamak. Daha sonraları ki bu sene de yaşandığı gibi öğretmen açığı olduğu için bu bt formatör arkadaşlara siz yeter artık dersinize girin arkadaşlar denildi ve daha da artan ivmeyle denilecek. Peki ne olacak
  BÖTE mezunu bizlere, siz kardeşim tamam bilgisayar derslerine (geriye ne kaldıysa) girin aynı zamanda malum işlere bakın denilecek. O yüzden hele bu anlayışla boşverin arkadaşlar birbirinizi yemeyin. Geçici makamlara gelip de diğer arkadaşları hor görmeyin.Hepimiz aynı geminin yolcularıyız.
   
 12. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  @isbb80 yorumunuz için teşekkür ederim ancak anlaşamadığımız nokta sizin yazınızda var amaç neydi okullara gönderdiği bilgisayarları ve çevre donanımlarını işler hale getirmek ve e-devlet zeminini okullarda hazırlamak. bu yaptığım alıntıda ile kastınız diğer öğretmenler ile kıyasıya mücadele etmekse derslerinin en azından bir kısmını BT ile ise gerçeği gördüğünüz için sağolun. Bu alıntıdan ksatınız bilgisayarları çalışır hale getirmek ve orada bilgisayar dersi vermek ise bakanlığımızın formatörlükle (doğrusu Formatör ÖĞRETMENLİK) amacı bu değildi. Burada çok kereler yazdım bizi oyuna getirdiler bizde yedik işimizede geldi Formatör Öğretmenlere sen bilgisayar dersine gir denildi 180 saatlik eğitim almış adamın canına minnet okuldaki arkadaşlarıyla boğuşmaktansa BT kullan öğretmenim diye derse girmek daha tatlı geldi öğretncileri bilgisayar sever çıt yok ohh miss, Sonra ne oldu BÖTE ciler mezun oldu okullarda başladı hadi bilgisayar destekli eğitim için yüklenin ağalar dendi ne oldu " ama müdür bilmiyor, ama öğretmenler gitmiyor, ama materyal yok" dendi. Sınıf ve branş öğretmenlerimizde müdür işbirlikli gir bilgisyar öğretmenim sen 30 saat derse diyince kaç tane yiğit çıkıpta "yaw bu laboratuarı 30 saat bilgisyar dersi ile doldurmak günahtır diğer dersler için hazırlanan materyaller var onlarıda kullanmak lazım buraya 30 milyar para yatırdı ise devlet 20 milyarı donanım ise 10 milyarı da ( ayşegülün matmatik rüyaları gibi) eğitesel yazılımlardır bunları kullanmak lazım bunları ukullanmadan ezbere ders anlatmak sisteme ihanettir, benim bu laboratuarda 30 saat bilgisayar anlatmam BÖTE bölümüne ihanettir" dedi. Öğretmenim bildiğim kadarıyla cevap veriyorum 0 (sıfır), benim konuştuğum arkadaşlarım "hep abi branşçı ve sınıfçıların laboratuara girmeye niyeti yok" derdi bana suç bende de var bu kadar sivri dilli değildim "30 saat bilgisayar dersi verip o okuldan çıkıyorsan BÖTE ye hatta öğretmenliğe ihanet ediyorsun diyemedim o zamanlar birşeyler dedim ancak direk bunları diyemedim ayıp olmasın." diye.

  Sorarım size TEP-1 lerde ders işleyen kaç BÖTE mezunu öğretmen yada Formatör Öğretmen o dolaplarda duran eğitim sidilerini (okulda böyle yazıyordu 2005 te unutmam) müdüre sordu bunları ne zaman anlatıcak sınıf ve branş öğretmenleri diye.
  Sorarım size TEP-1 lerde ders işleyen kaç BÖTE mezunu öğretmen yada Formatör Öğretmen o dolaplarda duran eğitim sidilerini (okulda böyle yazıyordu 2005 te unutmam) sene başı toplantısına getirdi arkadaşlar bunları derslerinizde kullanmanız lazım, bunuda sene başı tutanağına yazın dedi.
  Sorarım size kaçımız abi bu müdürle bu öğretmenlerle uğraşmaktansa ben 30 saat dersimi anlatır çıkarım bu ney yaw diyerek kendini aciz duruma düşürdü farkına varmadan.

  eğer söylediğiniz hor görmek sözünü üzerime alınsam hocam ne doğru dediniz makam geçici (hatta böyle bir makam bile yok :) bu bir görevlendirmedir ) biz hepimiz mebbis üzerinde öğretmeniz derdim ÖĞRETMEN.

  Ancak dost acı söyler hoşunuza gitsin yada gitmesin
  Bakanlığın arzusu o laboratuarlarda tüm dersleri BT destekli işletmekti.
  BT öğretmenlerinin arzusu o laboratuarlarda bilgisayar dersini 4-8 zorunlu 30 saat işleyebilmek.

  bakanlığın arzusu gerçekleşmeyince ne oldu biliyormusunuz bize vitamini sundu, bize eğitim.gov.tr yi sundu baktı hala BDE adına bir çaba yok. Bakanlığımız "BT kurmaktan vazgeçtim sınıflara bilgisayar göndericem, benim amacım BTSlerde bilgisayar dersi işletmek değil siz benim amacımı yapmıyacaksanız sizede o laboratuarlarada masraf yapmaya gerek yok" dedi. Bundan kime fayda var klasik kafadaki müdür ve öğretmenlere, bundan kim zararlı çıktı bakanlığımız ve BT öğretmenleri.

  NOt: Benim arzum 4. sınıflarda 2 saat zorunlu bilgisayar dersi ve BTS ler kalan saatlerde diğer derslere açık olsa ülkemin FOrmatör Öğretmenleri ve BÖTE mezunu öğretmenleri canla başla bu mankafalı ben klasik anlatırım arkdaşım diyen adamlarla mücadele etse onları labortuara soksa o zaman bakın nasıl herkes mutlu olacak.
   
 13. netame

  netame Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  19 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.709
  Beğeni:
  9
  ist_koord hocam, hala yazıyorsunuz maşallah, uzuun uzun üşenmeden :mrgreen:

  Son yazınızda farklı bakış açıları var gerçekten, aslında bir zamanlar bilip-düşünüp sonradan unuttuğumuz şeyleri hatırlatmışsınız. Diğer hocalarımız da kabul eder mi bilmem ama

  özeleştiri adına söylediklerinize katılıyorum, belki kendi kuyumuzu kazdık bunca zaman. Yine de aklıma, acaba biz BDE adına gerçekten çaba gösterseydik ve örneğin 15 saat dersimiz olsaydı, bakanlık bu ders dışı BDE ye yönelik çabamızın karşılığını bize verir miydi gibi sorular geliyor? Görev tanımlamasını baştan yapmayarak bizi ek ders çıkmazına soktu, 30 saati istemeye bizi kendileri itti biraz da. Sonuç olarak hem projelerine hem bize yazık oldu.
   
 14. karinca_52

  karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  10.537
  Beğeni:
  225
  bir yönetmelik yayınlansada herkes rahat et se
   
 15. rock

  rock Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2007
  Mesajlar:
  678
  Beğeni:
  12
  arkadaşlar ilk 3 sayfadan sonrasını okumadım ancak ben de bişeyler yazayım;
  ** Okulum tekli öğretim 14:20 de dersler bitiyor. sonrasında kurs -etüd vs oluyor. onunda ücretini alıyor öğretmenler. benim o saatte de okulda kalıp tam ekders alıpda üstüne ücret karşılığı kurs veren öğretmenlerime hizmet vermem eğitim teknologluğumudur?
  ** görevlerimizin en önemlisi bt sınıfının diğer derslerde de kullanılmasını sağlamak ise 14:20 den sonra yapmam gereken bir işim yoksa, okulda 5 e kadar beklemem "idarecilerin bi işi çıkar pc lerinde sorun olur benimde bakmam gerekir" mantığıylamı ? (kurslarınıda gelip bt sınıfında yapmayacaklardır...)
  ** Diğer branşlar ve sınıf öğretmenleri ancak ppt sunularını sınıflarındaki projeksiyon da göstermelerine, bunu çoğu zaman kolaylarına geldiği için yapmalarına rağmen, meb bunları belli konuları mecbursunuz bt sınıfında ve etkilişimli olarak işlemeye dememesine rağmen, ben görevim gereği öğretmenime isterseniz bt sınıfını kullanabilirisiniz dememe ve red cevabı almama rağmen, bir de ısrar edicem dil dökücem gelip kullansınlar diye? Hatta daha komiği evet bence komik"diğer branşlar için oturup materyal hazırlıycam öylemi?"
  ** eğer kullanılması gereken öğretim materyalleri varsa bunu bakanlık bi kurul toplar hazırlatır, müfredata koyar materyali yollar bunu bt sınıfında işlemeye mecbursun der.
  **1000 lerce öğretmeni okulda materyal hazırla bt sınıfına gelenler kullansın diye mezun etmezler.
  ** ve tüm bunları yapmama rağmen egzersiz yapamayacağım çalışma saatlerimin içinde yani 8-17 arası öylemi? hadi bilgisayardan yapamıyoruz örneğin satranç sertifikam var yapamıcam? ama o sırada parayla kurs yapılan sınıflara destek sağlıcam?

  Sadece içimi dökmek istedim sözüm kimseye değil ama yukarıda yazdıklarım şikayet edilmeyecek şeyler deği.
   
 16. skipper_forum

  skipper_forum Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.058
  Beğeni:
  0
  "Seyreyle MEBim neyler,
  neylerse Bakanım güzel eyler" diyorsun hocam.
  halime mi ağlayayım
  başımızdaki gereksiz ve yetersizlere mi güleyim.
  bilemedim. ne yapayım.
   
 17. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  İlahi @rock elbette söledikleriniz eğitim teknolokluğu değildir. hadi bende size birkaç soru sorayım sıkılmaz okursanız cevap verin ilk 3 sayfadan sonraası gibi sorularımın tamamınıda okumayacaksanız o zamanda boşverin :)
  ** Okulum tekli öğretim 14:20 de dersler bitiyor. sonrasında kurs -etüd vs oluyor. onunda ücretini alıyor öğretmenler. benim o saatte de okulda kalıp tam ekders alıpda üstüne ücret karşılığı kurs veren öğretmenlerime hizmet vermem eğitim teknologluğumudur? DEMİŞSİNİZ
  Soru : Öğrenciler matematik dersinden kaçıp dışarıda dolaşmak isterken matematik öğretmeninin ders anlatması öğretmenlikmidir? Değilse bu adamalr dersi niye anlatıyor sizce para aldıkları içinmi sadece.

  ** görevlerimizin en önemlisi bt sınıfının diğer derslerde de kullanılmasını sağlamak ise 14:20 den sonra yapmam gereken bir işim yoksa, okulda 5 e kadar beklemem "idarecilerin bi işi çıkar pc lerinde sorun olur benimde bakmam gerekir" mantığıylamı ? (kurslarınıda gelip bt sınıfında yapmayacaklardır...) DEMİŞSİNİZ
  Soru: Öğrencilerin hepsimi kursta, bu öğrencilerden proje çalışma çalışması yapacak olan yokmu eğer varsa hepsinin evinde bilgisayarmı var eğer varsa sizin onlara Mouse-Klavye anlatmanız için o okulda para almak hakkınızmıdır? Bu sorulardan birinin cevabı hayır ise o bir tane çocuk gelecek diye okulda 5'e kadar kalmanız bir öğretmen olarak doğru değilmidir? Bir Hastanenin ACİL bölümündekiler 3 gündür hasta gelmedi diğer doktorlar viziteden parayı götürüyor deyip o hafta kapatsa ve siz geldiğinizde ACİL kapalı olsa sizce o kişiler ama abi 3 gündür kimse gelmiyor deyince haklımıdır?


  ** Diğer branşlar ve sınıf öğretmenleri ancak ppt sunularını sınıflarındaki projeksiyon da göstermelerine, bunu çoğu zaman kolaylarına geldiği için yapmalarına rağmen, meb bunları belli konuları mecbursunuz bt sınıfında ve etkilişimli olarak işlemeye dememesine rağmen, ben görevim gereği öğretmenime isterseniz bt sınıfını kullanabilirisiniz dememe ve red cevabı almama rağmen, bir de ısrar edicem dil dökücem gelip kullansınlar diye? Hatta daha komiği evet bence komik"diğer branşlar için oturup materyal hazırlıycam öylemi?" DEMİŞSİNİZ.
  Soru: Öğretmenlerin hepsi sığır meb de sığır katarı sahibi olduğu için herşeyi söylemeli haklısınız, yoksa aklı başında öğretmen BT sınıfını dersinde kullanmazmı buarada bunu okuldakilere söyleyebilirsiniz. Buna benzer şeyleri kaç kere öğretmenlere söylediniz? Formatör Öğretmen olarak değil BÖTE mezunu bir bilgisayar öğretmeni olarak soruyorum size.

  ** eğer kullanılması gereken öğretim materyalleri varsa bunu bakanlık bi kurul toplar hazırlatır, müfredata koyar materyali yollar bunu bt sınıfında işlemeye mecbursun der. DEMİŞSİNİZ.
  Soru :Vitamin, egitim.gov.tr var hocam. Devlet evinize su getirmişse siz hala lağımdaki suyu içiyorsanız o insana akıllı denebilirmi? Bir dersin adımadım neasıl işleneceğini (meb anlatsın) anlatacaksanız o kişiye ne gerek var MEB çocuklara anlatsın onlar öğrensin ÖĞretmen iyisini düşüneceği için orada değilmi(çok optimist bir yaklaşım üsttede yazdığım gibi arkdaşlarınızın hepsini sığır olarak gördüğünüzü farkettim ama benimki bir hayal)?

  **1000 lerce öğretmeni okulda materyal hazırla bt sınıfına gelenler kullansın diye mezun etmezler. DEMİŞSİNİZ.
  BÖTE mezunuysanız buna cevap vermek istemiyorum.

  ** ve tüm bunları yapmama rağmen egzersiz yapamayacağım çalışma saatlerimin içinde yani 8-17 arası öylemi? hadi bilgisayardan yapamıyoruz örneğin satranç sertifikam var yapamıcam? ama o sırada parayla kurs yapılan sınıflara destek sağlıcam? DEMİŞSİNİZ.
  Kesinlikle katılıyorum. Birden aklıma İntel Öğretmen Programı anlatırken "biz bunları öğreniyoruz diye ders çalıştığımız saatler için para alıcakmıyız" diye soran bir öğretmen arkadaşım geldi, "Ama hocam siz evde plan yapıyorsunuz, sınav okuyorsunuz" deyince "onları yapıyoruz diye devlet bize 2 ders saati planlama ücreti veriyor " demiştide, "yani o ücreti vermese sınavları okumamalı ve öğrencilere hazırlıklı gitmemeliyiz değilmi hocam" diyemediğim an geldi. Kesinlikle haklısınız hocam dünyanın para olduğu bir yerde biz öğretmenleri de paradan başka birşey düşünen insanlar sanıyoruz hata MEB de.

  Sadece içimi dökmek istedim sözüm kimseye değil ama yukarıda yazdıklarım şikayet edilmeyecek şeyler değil. DEMİŞSİNİZ.
  peki şikayetleriniz düzeltmek adına, sistemi çocuklar için daha verimli hale getirmek adına, bu sığır dediğiniz gruba derslerin böyle işlenemiyeceğini anlaamak adına , Çözüm öneriniz nedir sayın öğretmenim bizler düşünen insanlarız sorun varsa çözümüde düşünürüz, çözümü düşünmemişsek aslında ortada sorunda yok demektir. O sebeple şikayetiniz varsa çözüm talebinizde vardır onu bizimle paylaşırmısınız?
   
 18. ertann83

  ertann83 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2007
  Mesajlar:
  349
  Beğeni:
  216
 19. Efedrin

  Efedrin Aktif Üye

  Kayıt:
  20 Şubat 2010
  Mesajlar:
  123
  Beğeni:
  1
  ne anlamda bu, birisi özet geçsin anlamındaysa katılıyorum :eek:
   
 20. akin79

  akin79 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2010
  Mesajlar:
  112
  Beğeni:
  0
  Sizdemi dersimizi sadece mouse ve klavye anlatmaktan ibaret görüyorsunuz.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal