Kadrosu Halk Eğitimde Bulunan BTR Öğretmenleri Ek Ders

Kodla Büyü

usability

Üye
Hocalarım , kadrom Halk Eğitimi Merkezinde ancak başka bir kurumda btr olarak görevlendirildim. Halk Eğitim merkezinde haftaiçi ve mesai saatlerinde hiç dersim yok ancak haftasonu 10 saat kurs açtım , bununla ilgili ek ders alma durumum nedir ? BTR Öğretmenlerinin asli görevlerini yerine getirdikleri için ayrıca ek ders ücreti ödenmeyeceği yazıda belirtilmiş. Bu durumda hafta içi hiç kursum olmadığını düşünürsek, haftasonu açacağım kurs asli görev tanımına girer mi ?

bende aynı durumdayım hocam 10 saat haftalık kurs da veriyorum ayrıca iki ek dersi de alabilirsin ki ben alıyorum. Btr görevi okulun açık olduğu saatlerde başka bir kur açamazsın ama okul saatleri dışında yada hafta sonları kurs açabilirsin. Btr dışında 10 saate kadar haftalık verilebiliyor.

normalde olmasi gereken eger hafta ici 18den sonra ya da hafra sonu ise ek ders olarak verilmesidir. fakat ne hikmetse hafta ici kacta olursa olsun maas karsilgina gider seklinde bir gorus var bakanlik tarafinda. olay tamamen kurum ve ilce mebe kalmis gibi, verende var vermeyende...

Geri