Kadroya geçen eski 4/B liler Yemin edeceklermi?

Kodla Büyü

ayurttakal

Üye
Arkadaşlar,

632 KHK ile kadroya geçen öğretmenler
gelecek 24 kasım öğretmenler gününde yemin edecekler mi sizce?

Yemini mi kaldı hocam nerdeyse5 yıldır yeminsiz yeminsiz çalşıtırdılar :D

ben dahil acaba kaç kişi ettiğimiz yemini hatırlıyoruz ve ona göre hareket ediyoruz ki,
hepimizin gözünde bir formalite değilmi ki yemin.
çalışan yemin etmese de çalışıyor aldığı maaşının hakkını veriyor,
çalışmayan yatan yine yatmanın yollarını arıyor, yatmak isteyen yahu ben yemin ettim şunu da yapıvereyim bari diyen yoktur herhalde.
hem yemin etsek de etmesek de çoğumuzun çalışma şevki kırılmadımı,
boşver hocam sen kendi kendine yemini etmek istiyorsan et, zaten umurunda da değilmiş.

ne boş muhabbet Allahım. Adama iller arası tayin hakkı verilmiş yeminden bahsediyor.

Ben de KPSS ile geçtim fakat daha yemin falan ettirmediler.
mfk kardeşim muhabbet boş ise yazmazsın olur biter. Seni her konuya yazman için zorlayan mı var?

bayos' Alıntı:
Ben de KPSS ile geçtim fakat daha yemin falan ettirmediler.
mfk kardeşim muhabbet boş ise yazmazsın olur biter. Seni her konuya yazman için zorlayan mı var?

yıl olmuş 2012 7 ay önce atılmış mesaja laf sokanlar var. Evet boş muhabbet adam iller arası tayin hakkı vermiş. öbürü yemin etcek miyiz diyor. Sanki çok önemli bi mevzuymuş gibi bi de başlık açılmış. Ota sapa başlık açılmasın diye yazmışımdır ben bunu. sen de laf çarpmak için yemedin içmedin bu başlığı mı aradın veritabanında anlamadım.

yaw aslında yemin edip etmemek önemli olmasa da insan kendini dışlanmış filan hissediyor yahu... bir nevi zoraki davet ettirmek gibi oluyor... Olsa hoş olur... ister edersin ister etmezsin ama en azından boyle bir hakkın oldugunu bilirsin.

kaldı ki vaktiyle sormustum sendika temsilcisine de idareye de... idare; herkesi gondermiyoruz MEM bizden belli sayıda isim istiyor mesela gecen sene 10 isim gondermistik bu sene 2 isim gonderdik oysa her iki yılda yaklasık 12-13 ogretmen gelmişti... Geri kalanlar yemin memin etmiyorlar sadece dosyalarına konmak üzere kendilerine imzalatıyoruz o kadar...

:++:
g.gif

Geri