Kafada çıkan Yağ kisti için Ne yapılmalı?

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
KAfamda yıllardır bir yağ kisti var, bazen büyümesi duruyor bazzen büyüyor. Bu durum köttüye mi yormam gerek ve tedavi nasıl yapılmalı?

Sayın hocam iki sene kadar önce kurtuldum ben. Uzun süre korkumdan işlem yaptıramıyordum. Sonunda görsel olarak rahatsızlığı korkumu geçti diyeyim. Gözümü kararttım. Devlet hastanesinde PLASTIK, REKONSTRÜKTIF VE ESTETIK CERRAHI bölümüne gittim. Doktoru hastaneden sordurdum yalan yok. Eli iyi dedikleri bir hocaya gittim. Bir muayene sonrası ameliyat günü verdi. Lokal anestezi ile kısa süren bir operasyon ile aldılar kafadan kitleyi. Tekrarlama bazı kişilerde olabilir dedi hoca ama şükür bende tekrarlama olmadı.

Yani diyeceğim o ki, aldırmak dışında bir tedavisi sanırım yok. İyi bir cerrah bulup muayene olun hocam önce. Bende de ilk başlarda farketmediğim boyuttaydı zamanla büyüdü.

@omd hocam bende de aslında ağrı,sızı yok işte görsel olarak tam başın önünde olunca güzel görünmüyor. Bilgileriniz için tşkler

Hocam estetik ile genel cerrahi arasında sadece dikiş konusunda fark var sanırım. Saçlı bölgede ise çok fark etmez. Estetik cerrahlar daha estetik dikiyor daha az belli oluyormuş. Çok bekleme bu arada kist olan bölgede saçlar kist büyüdükçe seyreliyor. Ben daha erken yaptırmadığıma pişmanım. Hafiften bölgesel seyrelme var.

3 ay önce bende plastik cerrahi de aldırdım. Lokal uyuşturma ile 5 dk iş biter. Kendi geçmiyor maalesef

Geri