Kafayı yiyeceğim bi yardım edin arkadaşlar

Kodla Büyü

ferdison

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi akşamlar arkadaşlar. Şöyle bir problemim var. Ablamların kullandığı tablet ve de notebook internete girmiyor (ben sadece tabletin girmediğini düşündüm). Evvela tablete el attım bağlantı var ama hiçbir internet sitesine bağlanmıyor. Ben de vpn tarzı bir program yüklenmiş ya da virüs bulaşmıştır diyerekten format attım. O ara notebook da girmiyor. Bu da aynı dertten müzdarip ama neredeyse 5-6 senedir format atmamıştım. Geleneksel kafa bi format atayım dedim. Her iki cihaz da ilk zamanki görüntüsüne döndü. Sonra internete bağlanayım dedim. Baktım ki format yalan oldu.
Sorunu kabaca tekrarlayacak olursam bağlantı var modeme ping atıyor ara yüzüne bağlanıyor, modemin ara yüzünde de bağlı görünüyor ama internet her iki cihazda da yok. Bu sorun 1 aydır devam etmekte. Şu an kendi bilgisayarımdan internete bağlanabiliyorum hakeza kendi telefonumda da sorun yok. Modeme baktım hani engellemişimdir diye o da yok. Nedir kafayı yiyeceğim bi el atın arkadaşlar.

İlk teşhis DNS problemi olması yönünde.
opendns vs. dns girilip denenmesi uygundur.

yolcuhan' Alıntı:
İlk teşhis DNS problemi olması yönünde.
opendns vs. dns girilip denenmesi uygundur.

Vallahi kendimden utandım. Sorun dns te imiş. Ama işin ilginci telefonumda dns ayarlı değil çatır çatır giriyor bu iki cihaz niye yaptı böyle birşey anlamış değilim. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• sdf.png
    sdf.png
    161 KB · Görüntüleme: 595
Hocama dediğiniz olaya benzer bir olay bende de olmuştu virüs modeme bulaşmış olabilir
Modeme reset atmanızı öneririm ayarlarını tekrar yapın bağlantı kullanıcı adı ve şifreinizi tekrar girin
ben bunu yaptığımda sorun çözülmüştü.

Herkese teşekkürler sorun dns imiş.
orhanaltin' Alıntı:
Hocama dediğiniz olaya benzer bir olay bende de olmuştu virüs modeme bulaşmış olabilir
Modeme reset atmanızı öneririm ayarlarını tekrar yapın bağlantı kullanıcı adı ve şifreinizi tekrar girin
ben bunu yaptığımda sorun çözülmüştü.
Bu ara foruma mesaj atmadan önce de hemen ttnet i aradım maalum hazır modem verildiğinden kullanıcı adı şifre yok elimizde ben de reset atayım dedim. ama 15 dk ya bir şifreyi alamadım. Umarım tekrarlamaz böyle bir sorun hiç modeme dokunasım yok.

Geri