Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Kahoot ve Plickers'a doyduk. Başka ?

Konu, 'Eğitsel Programlar' kısmında sugibi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sugibi

sugibi Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba dostlar. BT Sınıfım olmasına rağmen Cep Telefonu ve Projeksiyon imkanlarını kullanarak Kahoot ve Plickers uygulamalarını kullanıyorum. Çocuklara her hafta süpriz bir uygulama yapmaya çalışıyorum. Bu etkinliklere doymak üzereyiz ve Velilerden de olumlu dönütler alıyorum. Kahoot ve Plickers dışında kullandığınız Yanıt Sistemi, Değerlendirme Uygulaması, Yarışma Uygulaması,...vs var mı acaba ? Paylaşırsanız sevinirim.

Kullanılmadığına hiç ihtimal vermiyorum ama bahsettiğim uygulamaların ne işe yaradığını da aşağıdaki görsellerde anlatmaya çalıştım, İlk defa varsa kullanacak; faydası olur :

Plickers ile öğrencilere çıkarttığınız kartları, yine plickers üzerinden hazırladığınız sorulara cevap vermeleri için kullanıyorsunuz. Öğrencielr, kartlar ile eşleştiriliyor otomatik olarak. Telefon ile yanıtları okuttuğunuzda otomatik olarak telefon ekranında hem yanıtları, hem yüzdeleri, hem de okutulan/okunmayan kağıtları görebiliyorsunuz.

Kahoot'da ise, Kahoot üzerinden hazırladığınız soru grubunun numarasını projeksiyona yansıtıyorsunuz. Numarayı giren öğrenciler oyuna login oluyorlar. Soru ve cevapları projeksiyona yansıyor ancak yanıtların farklı renkleri var. Doğru yanıtın rengini ise kendi bilgisayarlarından giriyorlar. Milisaniye cinsinden hızlı giren öğrenci, diğer doğrı yanıt giren öğrenciler egöre sıralamada üste çıkıyor. Soruların yansıması sırasında heyecanlandırıcı müzikler de ortama gerginlik ve neşe katıyor.

Bu uygulamayı dönem sonuna doğru çok amaçlı salonda, başarılı olan bir sonraki aşama sorularına katılacak şekilde 500 öğrenciye aynı anda uygulamayı planlıyorum.

Ekli Dosyalar:

• p1.jpg
      p1.jpg
      Boyut:
      77,7 KB
      Okunma:
      2.378
    • p2.jpg
      p2.jpg
      Boyut:
      131,4 KB
      Okunma:
      2.362
    porterta, myıldırım ve telazik bunu beğendi.
  2. Mr.Spermata

Mr.Spermata Süper Üye Süper Üye

BT sınıfınız varsa netsupport da kullanıyorsunuzdur. Netsupportta yarışma özelliği var kullanabilirsiniz.

3. sugibi

Aynen sevgili hocam, NSS'nin test, İlk cevaplayan, rastgele seçilen, ...gibi özelliklerini kullanıyorum. Hepsinden önce onları eskittik aslında...

4. sesumut

sesumut Süper Üye Süper Üye

:+1: Sınavlardan sonra bende bi Kahoot denemek istiyorum. Bakalım inşallah güzel bir deneyim olur öğrencilere

5. tdemirparmak

tdemirparmak Seçkin Üye Seçkin Üye

NEtop ya da netsupport school... @sugibi hocam sitesinde tum detaylarini vereli yillar olmus. Webin iki sifir surumunde eğitime bakis atmis. Helal olsun walla.
    Bizim bu sevyeye birkac firin ekmegimiz var! Tebrikler sugibi hocam...

Demem o ki, fikir uretemiyor, urun cikaramiyorsaniz... Tursucuya tursu satmayin.

6. burhaneren

burhaneren Seçkin Üye Seçkin Üye

quizizz kullanıyorum hocam. Plickers ı sizden duydum ve beğendim çok teşekkürler.

7. sugibi

Estağfurullah hocam. Ben aslında farklı okullarda, farklı çevrelerden ve imkanlardan öğrencileri ağırlayan öğretmenlerimizin, benim saydıklarımı çoktan katladığını düşünüyorum. Korkum; o arkadaşların bu sayfaya hiç bakmamaları, açtığım bu başlığı talihsizlik eseri görmemeleri :/ Bilip, kullanıp, özellikle faydasını gören bir arkadaşımızdan alternatif uygulama/teknikler konusunda fikir alamazsam köreleceğim.

Güzel düşünceleriniz için ayrıca teşekkür ederim :)

8. sugibi

Sevgili hocam, ilk başta thatquiz'den bahsettiğinizi zannettim. Şu an bahsettiğiniz siteye üye oldum ve içerik hazırlamaya başladım :)
    Sağolunuz.

9. yasarcan

yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

kahoot 350 kişi civarlarında katılım olursa sıkıntı çıkarıyor, yarışmacıların telefonuna soru gelene kadar ekran geçiyor vs.

10. sugibi

Hocam bunu söylediğiniz çok iyi oldu. Siz en fazla kaç kişiyle ve nasıl bir etkinlikte kullandınız acaba. Sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz ?

11. neo0121

neo0121 Site Gezgini

plickers , kahoot , quizizz, thatquiz
    başka :idea:

12. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

13. sugibi

quizizz, Kahoot'a oldukça benziyor.
    thatquiz'i de ilk defa ESY kursunda Bakanlık yetkilileri sınav yaptığında görmüştüm. Öğretmen tarafından hazırlanan sınavı öğrenciler kendisine uygulayıp sonucunu anında görebiliyor.

Özellikle Plickers'ı kullanınca bende düşündürdüğü, BT Sınıfı olmayan okullarımızdaki BT Öğretmenlerinin dersine biraz heyecan katacağıdır. Soruyu direkt sorup cevap almak yerine bunu biraz süslemek, taze kan katabiliyor. Umarım bu uygulamaların dahası gelir. Beklemekteyim arkadaşlar...

14. Dev Kitap Arşivi

Dev Kitap Arşivi Seçkin Üye Seçkin Üye

15. bilisimkml

bilisimkml Seçkin Üye Seçkin Üye

16. Sargon

Sargon Seçkin Üye Seçkin Üye

17. tqwert

tqwert Aktif Üye

Kahoot ve quizizz karsilastirmasi icin...
    http://www.egitimbilisim.net/kahootvsquizizz.html

Kahoot'u kullanan ogrencilerin hepsi eger meb'in kablosuz baglantisini kullanirsa soylediginiz 500 kisi problem olabilir bence. Ben 100 e yakin ogrenciyle sorunsuz kullandim ancak ogrenciler kendi mobil internetiyle siteye baglanmisti.

18. tefbilisim

tefbilisim Seçkin Üye Seçkin Üye

19. hydr

hydr Üye

Bir de Socrative deneyin hocam

20. sugibi

Socrative listemde dostlar. Benim yazmam yerine Youtube üzerinde yine bizden; BOTE'li bir öğrenci arkadaşımızın hazırladığı eğitsel'i paylaşayım ben. Bu tür programlarda yani ödev, soru, test, başarı takibi programlarında öğrenci ya da Veli sınıfa dahil olmak için bir davet kodu kullanır. Bu kodu giren öğrenciyi & veliyi sınıfa onay ile dahil edersiniz. Evde telefonlarını sadece oyun oynamak için kullanmayı tercih eden öğrenciler ve "Telefondan ödev mi yapılır lan" diyen velilerim için güzel bir uygulama. Ben şu an için diğer bir yorumda bahsedeceğim uygulamayı kullanıyorum, onun davetiye işlemlerini hallediyorum. Nakil gelen öğrencilerim yüzünden işlerim dönem başında bitmedi maalesef ama her ders öğrencileri değerlendirirken kullanıyorum. Android uygulaması ve web sitesi her daim başucumdadır. Kullanmak isteyen arkadaşlar için kısa eğitsel de aşağıdaki videoda. Mutlaka izleyin derim. Aynı işi gören farklı her programı dersinize katmanız sınıfınıza can getirecek emin olun !

https://www.youtube.com/watch?v=9A9XD1vlDDg

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal