Kahoot ve Plickers'a doyduk. Başka ?

Kodla Büyü

sugibi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba dostlar. BT Sınıfım olmasına rağmen Cep Telefonu ve Projeksiyon imkanlarını kullanarak Kahoot ve Plickers uygulamalarını kullanıyorum. Çocuklara her hafta süpriz bir uygulama yapmaya çalışıyorum. Bu etkinliklere doymak üzereyiz ve Velilerden de olumlu dönütler alıyorum. Kahoot ve Plickers dışında kullandığınız Yanıt Sistemi, Değerlendirme Uygulaması, Yarışma Uygulaması,...vs var mı acaba ? Paylaşırsanız sevinirim.

Kullanılmadığına hiç ihtimal vermiyorum ama bahsettiğim uygulamaların ne işe yaradığını da aşağıdaki görsellerde anlatmaya çalıştım, İlk defa varsa kullanacak; faydası olur :

Plickers ile öğrencilere çıkarttığınız kartları, yine plickers üzerinden hazırladığınız sorulara cevap vermeleri için kullanıyorsunuz. Öğrencielr, kartlar ile eşleştiriliyor otomatik olarak. Telefon ile yanıtları okuttuğunuzda otomatik olarak telefon ekranında hem yanıtları, hem yüzdeleri, hem de okutulan/okunmayan kağıtları görebiliyorsunuz.

Kahoot'da ise, Kahoot üzerinden hazırladığınız soru grubunun numarasını projeksiyona yansıtıyorsunuz. Numarayı giren öğrenciler oyuna login oluyorlar. Soru ve cevapları projeksiyona yansıyor ancak yanıtların farklı renkleri var. Doğru yanıtın rengini ise kendi bilgisayarlarından giriyorlar. Milisaniye cinsinden hızlı giren öğrenci, diğer doğrı yanıt giren öğrenciler egöre sıralamada üste çıkıyor. Soruların yansıması sırasında heyecanlandırıcı müzikler de ortama gerginlik ve neşe katıyor.

Bu uygulamayı dönem sonuna doğru çok amaçlı salonda, başarılı olan bir sonraki aşama sorularına katılacak şekilde 500 öğrenciye aynı anda uygulamayı planlıyorum.

Ekli dosyalar

• p1.jpg
    p1.jpg
    77.7 KB · Görüntüleme: 2,411
  • p2.jpg
    p2.jpg
    131.4 KB · Görüntüleme: 2,391
BT sınıfınız varsa netsupport da kullanıyorsunuzdur. Netsupportta yarışma özelliği var kullanabilirsiniz.

Mr.Spermata' Alıntı:
BT sınıfınız varsa netsupport da kullanıyorsunuzdur. Netsupportta yarışma özelliği var kullanabilirsiniz.

Aynen sevgili hocam, NSS'nin test, İlk cevaplayan, rastgele seçilen, ...gibi özelliklerini kullanıyorum. Hepsinden önce onları eskittik aslında...

:+1: Sınavlardan sonra bende bi Kahoot denemek istiyorum. Bakalım inşallah güzel bir deneyim olur öğrencilere

NEtop ya da netsupport school... @sugibi hocam sitesinde tum detaylarini vereli yillar olmus. Webin iki sifir surumunde eğitime bakis atmis. Helal olsun walla.
Bizim bu sevyeye birkac firin ekmegimiz var! Tebrikler sugibi hocam...

Demem o ki, fikir uretemiyor, urun cikaramiyorsaniz... Tursucuya tursu satmayin.

quizizz kullanıyorum hocam. Plickers ı sizden duydum ve beğendim çok teşekkürler.

tdemirparmak' Alıntı:
NEtop ya da netsupport school... @sugibi hocam sitesinde tum detaylarini vereli yillar olmus. Webin iki sifir surumunde eğitime bakis atmis. Helal olsun walla.
Bizim bu sevyeye birkac firin ekmegimiz var! Tebrikler sugibi hocam...

Demem o ki, fikir uretemiyor, urun cikaramiyorsaniz... Tursucuya tursu satmayin.

Estağfurullah hocam. Ben aslında farklı okullarda, farklı çevrelerden ve imkanlardan öğrencileri ağırlayan öğretmenlerimizin, benim saydıklarımı çoktan katladığını düşünüyorum. Korkum; o arkadaşların bu sayfaya hiç bakmamaları, açtığım bu başlığı talihsizlik eseri görmemeleri :/ Bilip, kullanıp, özellikle faydasını gören bir arkadaşımızdan alternatif uygulama/teknikler konusunda fikir alamazsam köreleceğim.

Güzel düşünceleriniz için ayrıca teşekkür ederim :)

burhaneren' Alıntı:
quizizz kullanıyorum hocam. Plickers ı sizden duydum ve beğendim çok teşekkürler.

Sevgili hocam, ilk başta thatquiz'den bahsettiğinizi zannettim. Şu an bahsettiğiniz siteye üye oldum ve içerik hazırlamaya başladım :)
Sağolunuz.

kahoot 350 kişi civarlarında katılım olursa sıkıntı çıkarıyor, yarışmacıların telefonuna soru gelene kadar ekran geçiyor vs.

yasarcan' Alıntı:
kahoot 350 kişi civarlarında katılım olursa sıkıntı çıkarıyor, yarışmacıların telefonuna soru gelene kadar ekran geçiyor vs.

Hocam bunu söylediğiniz çok iyi oldu. Siz en fazla kaç kişiyle ve nasıl bir etkinlikte kullandınız acaba. Sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz ?

neo0121' Alıntı:
plickers , kahoot , quizizz, thatquiz
başka :idea:

quizizz, Kahoot'a oldukça benziyor.
thatquiz'i de ilk defa ESY kursunda Bakanlık yetkilileri sınav yaptığında görmüştüm. Öğretmen tarafından hazırlanan sınavı öğrenciler kendisine uygulayıp sonucunu anında görebiliyor.

Özellikle Plickers'ı kullanınca bende düşündürdüğü, BT Sınıfı olmayan okullarımızdaki BT Öğretmenlerinin dersine biraz heyecan katacağıdır. Soruyu direkt sorup cevap almak yerine bunu biraz süslemek, taze kan katabiliyor. Umarım bu uygulamaların dahası gelir. Beklemekteyim arkadaşlar...

Socrative listemde dostlar. Benim yazmam yerine Youtube üzerinde yine bizden; BOTE'li bir öğrenci arkadaşımızın hazırladığı eğitsel'i paylaşayım ben. Bu tür programlarda yani ödev, soru, test, başarı takibi programlarında öğrenci ya da Veli sınıfa dahil olmak için bir davet kodu kullanır. Bu kodu giren öğrenciyi & veliyi sınıfa onay ile dahil edersiniz. Evde telefonlarını sadece oyun oynamak için kullanmayı tercih eden öğrenciler ve "Telefondan ödev mi yapılır lan" diyen velilerim için güzel bir uygulama. Ben şu an için diğer bir yorumda bahsedeceğim uygulamayı kullanıyorum, onun davetiye işlemlerini hallediyorum. Nakil gelen öğrencilerim yüzünden işlerim dönem başında bitmedi maalesef ama her ders öğrencileri değerlendirirken kullanıyorum. Android uygulaması ve web sitesi her daim başucumdadır. Kullanmak isteyen arkadaşlar için kısa eğitsel de aşağıdaki videoda. Mutlaka izleyin derim. Aynı işi gören farklı her programı dersinize katmanız sınıfınıza can getirecek emin olun !

https://www.youtube.com/watch?v=9A9XD1vlDDg

Bir diğer araç, Spiral. Web adresi spiral.ac

Bu araç da benzer şekilde öğrencilerin bireysel gelişimleri ve değerlendirmeleri için kullanılıyor. Tabi tabletler geldiği zaman yukarıda saydığımız birçok uygulama, ilaç gibi gelecek. Bu uygulamalardan sadece bir tanesini mi yoksa değerlendirme için bir tanesini, velilerin takip edebilmesi için bir başkasını mı kullanmak lazım bu konuda takdir sizlerin.

Kısa Sınıf İçi Tanıtım Videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=2BGLikN5ff8

Resmi tanıtım Videosu:
https://www.youtube.com/watch?v=-x70seL2coQ

Hele bir akıllı tahtalar gelsin, tabletler dağıtılsın da, biz de bir gün kullanırız inşallah.. Keyifli programlara benziyorlar..

edmodo: ingilizce öğretmenleri kullanıyor ödev göndriyor grup oluşturuyor

duolingo: ingilizce öğretnmek için pratik yapılıyor.

Kahoot: ingilizce ve almanca öğretmenleri kullanıyor.

actionbound: https://en.actionbound.com/ bundada hazine avı diye geciyor. yarışma şeklinde verdiğiniz yönergelere göre öğrenciler belirli bir haritayı takip ediyor.

sugibi' Alıntı:
Socrative listemde dostlar. Benim yazmam yerine Youtube üzerinde yine bizden; BOTE'li bir öğrenci arkadaşımızın hazırladığı eğitsel'i paylaşayım ben. Bu tür programlarda yani ödev, soru, test, başarı takibi programlarında öğrenci ya da Veli sınıfa dahil olmak için bir davet kodu kullanır. Bu kodu giren öğrenciyi & veliyi sınıfa onay ile dahil edersiniz. Evde telefonlarını sadece oyun oynamak için kullanmayı tercih eden öğrenciler ve "Telefondan ödev mi yapılır lan" diyen velilerim için güzel bir uygulama. Ben şu an için diğer bir yorumda bahsedeceğim uygulamayı kullanıyorum, onun davetiye işlemlerini hallediyorum. Nakil gelen öğrencilerim yüzünden işlerim dönem başında bitmedi maalesef ama her ders öğrencileri değerlendirirken kullanıyorum. Android uygulaması ve web sitesi her daim başucumdadır. Kullanmak isteyen arkadaşlar için kısa eğitsel de aşağıdaki videoda. Mutlaka izleyin derim. Aynı işi gören farklı her programı dersinize katmanız sınıfınıza can getirecek emin olun !

https://www.youtube.com/watch?v=9A9XD1vlDDg

aynısı edmodo da yapılıyor bakın isterseniz

Geri