Kahramanmaraş İl Dışı İsteyecekler???

Kodla Büyü

suldal2000

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar kahramanmaraş il dışı yer değiştirmelerinde yazmayı düşünüyorum. Bu ilde boş yer var mı bilgisi olan var mıdır acaba?

Birde ben istanbuldayım eş durumundan oraya gelme durumum var, sizce kahramanmaraş mı? istanbul mu?

Nerde hayatımı devam ettirmem daha uygun :) Bir türlü karar veremiyorum :)

Ben Kahramanmaraş'ta çalışıyorum ve norm fazlasından merkeze bağlı bir kasabaya geldim. Ortaokul kısmında merkezde açık yok. Boş olan en yakın okul da 35 40 km mesafede. Normlar güncellendiğinde değişebilir ama şu an için durum bu.

Ben Merkeze 20 km mesafede bir kasabada çalışıyorum. Rahatlık açısından rahatım. Eğer ki 20 km veya daha yakın bir kasaba olsa rahat olabilirsiniz. Elbistan ve Göksun'da açık yok bildiğim kadarıyla. Ancak bu yıl normlar artacağı için açılabilir.

Kahramanmaraş Merkez Elbistan Merkez olursa gelebilirsiniz Hocam. Ancak diğer hallerde sıkıntı çekebilirsiniz. Ben Marmara mezunuyum İstanbul da sıkıntılı biliyorum karar sizin artık. Beklentilerinize göre hareket edin bence. Ben şahsen memleketim olduğu için Kahramanmaraşta çalışmak isterim. :) İstanbul'da çalışmayı istemem yani.

ben istanbulda çalışıyorum müdür yardımcısı olmama rağmen istanbuldan kaçmayı düşünüyorum iç anadoluda düzgün neresi olursa olsun
bodrumlar 600 700 den başlıyor birde sitresli bir şehir gez toz kalma abicim.

2006 mezunuyum bende :) 7 yıl öğretmenlik 4 de üni 11 yıldır burdayım diğer yerleri bilmediğim için endişe ediyorum burda zorluklara alıştık istanbulda diğer bölgeler nasıldır gerçi bilmiyorum :)

Karar vermek çok zor :)

Kahramanmaraş Merkez de il içi ve il dışında genelde merkeze bağlı uzak köyler/kasabalar açılıyor.
Bazıları cidden uzak bazıları ise hocamın dediği gibi 20-30 km.
Ben de merkeze bağlı bir köydeyim,2 yıl önce özür grubundan geldim.
Şimdilik memnunum ama yol sıkıntısı, ikili öğretim, başka okulda görevlendirme vb. sıkıntılar yaşıyoruz.
Allah kolaylık versin...

hocam okullar açıldığında tekrar buraya yazın biz size detaylı bilgiler veririz. okulların yakınlık uzaklığı gibi. Ben şu an merkezdeyim. ama ilk atandığım yıl bir kasaba yazdım. bana 30 km dediler. 60 km çıktı. dağ yolu 10 km. o yüzden tam emin olmadığınız okulları bana göre yazmayın derim.

hocam ben de sakarya dan kahramanmaraşı isteyeceğim il dışı sizin puanınızı öğrenebilirmiyim acaba. benim 105

hocam benim eş durumu dışında isteyeceğim yok, puanım 70-80 arası anca vardır bakmadım hiç :) il dışında istemeyeceğim ama eş durumunda eşim eğerki eşim tercih yapamazsa ben geleyim diyorum. Eşim stajer yeni atandı oraya ve temmuzun ilk haftası eş durumu atamaları yapılacağını duydum bakalım artık hayırlısı olsun hepimiz için :)

fatiharmut' Alıntı:
hocam ben de sakarya dan kahramanmaraşı isteyeceğim il dışı sizin puanınızı öğrenebilirmiyim acaba. benim 105
hocam sakaryanın neresindesiniz. merkez mi yoksa ilçesi mi?
bende skaaryadayım da
daha önce de maraşta görev yapmıştım :)

Maraş'ta 7 yıldır çalışıyorum hiç tavsiye etmem. Bir söz var biraz kaba olacak ama çok hoş; gitme maraşa şerefinle yaşa :puhaha: Tabi maraşa gelenlerin şeref kaybettiği anlamı çıkarılmasın özür dilerim ama buraya gelince insan pişman oluyor. Tüm il dışından gelen memurlarda bu sendrom mevcuttur.

hakanotuken' Alıntı:
Maraş'ta 7 yıldır çalışıyorum hiç tavsiye etmem. Bir söz var biraz kaba olacak ama çok hoş; gitme maraşa şerefinle yaşa :puhaha: Tabi maraşa gelenlerin şeref kaybettiği anlamı çıkarılmasın özür dilerim ama buraya gelince insan pişman oluyor. Tüm il dışından gelen memurlarda bu sendrom mevcuttur.

hakanotuken' Alıntı:
Tabi maraşa gelenlerin şeref kaybettiği anlamı çıkarılmasın .

ben de çalıştım K.Maraş'ta..
senin düşündüklerinin tam tersini düşünüyorum..

bekarlar için kesinlikle tavsiye etmem burayı . Şehir o kadar sakin içine kapanık ki zamanla insanıda yanlızlaştırıyor. Evlilik için ideal olabilir kafa dinlersin sakin kendi halinde eşinle çocuğunla yaşarsın.

Geri