Kamera kayıt Programı DVR denenmiş çözüm

Kodla Büyü

csevercan1

Aktif Üye
Okul kamera programımda sorun var diyenler buraya gelsin.
Geçen hafta bizim okulda 1,5 senedir kendi halinde takılan ve müdür odasında duran kamera bilgisayarı içerdiği virüsler tarafından değişik davranışlar sergilemeye başladı. Kafasına göre kayıt yapıyor yapmıyordu. Müdürün ricası üzerine bir virüs programı yükledim. Baktım tamamen açılmamaya başladı. Ekran donmaları Windows başlatılıyor deyip de başlatamama gibi sorunlar. İşin açıkçası; önemi ve arkasındaki bağlı olduğu sistem ve kabloları görünce biraz çekinmiştim bu bilgisayara ellemeye. İnternette de biraz araştırma yaptım. Bir sürü sıkıntılar yaşayan kişiler gördüm. Win7’de çalışmaz diyenler, servise göndermelisin diyenler falan filan.
Sonra aldım bilgisayarı çıktım laboratuara. 500 Gb sistemde tek bir sürücü mevcuttu. C: ( çok gıcık olduğum durumdur) Neyse lafı uzatmayayım. 32 bitlik Win7 kurdum ve C: (70 GB) D: (430 GB) diye bölümledim.
Şimdi sizlere kamera bilgisayarında sorun yaşarsanız yapmanız gerekenleri anlatayım.
1-) Öncelikle cesaretli oldun ve format atılacaksa atın gitsin. Win7 kurabilirsiniz ama 32 bit olursa driver sorunu yaşamazsınız. Bilgisayarınız C: D: diye bölümleyebilirsiniz. Program içinden kayıt yerini D diye gösterebilirsiniz.
2-) Bilgisayarın driverlarını kurun.
3-) Kasayı açıp kamera kartının üzerinde yazan kart ismini alın. Örnek: DVR-9808_V.2.4
4-) Aldığınız ismi belirttiğim adreste bulma ihtimaliniz yüksek: http://www.balitech.com.tr/download.html
5-) İndirdiğiniz driver kurmadan önce ekran çözünürlüğünü 1024*768 olarak ayarlayın. Yoksa, çözünürlükle ilgili uyarı alırsınız.
6-) Driver’ı çalıştırın ve seçimlerde DVR system, ve Pal seçeneklerini seçin. Pal seçimi olmazsa görüntü alabilirsiniz fakat siyah-beyaz bir görüntü olacağı görüntüler üst üste binebilir.
Uyarı : Yükleme sırasında “Card no found” yazısı karşınıza çıkarsa doğru driver’ı indirmediniz demektir. Kurulumu tamamlamayın ve Doğru driver’ı bulup (http://www.balitech.com.tr/download.html) tekrar yükleme yapın.
7-) Son olarak eğer ille de bir sıkıntı yaşarsanız program çalıştırma exe’sine sağ tık yapıp özellikler ve uyumluluktan program uyumluluğunu Windows Xp SP2’yi ayarlayın.
Not: Bu yazdıklarımı tamamen DVR sistemleri için anlattım. Diğer sistemleri kuracak olan arkadaşlar öncelikle başka bir siteden doğru driver’ı indirmelidir.
Herkese şimdiden kolay gelsin.

:alkis: ilaç gibi geldi, pazartesi günü beni bekleyen bozuk bir kamera bağlantılı bilgisayar varken.

8) 8) 8) Ne diyeyim kamerayı karel firmasına kurdurduk bölge müdürü kuzenim bir sorun olsa direk kendisini arayaçağımız için kafam rahat sorunu olan arkadaşlara kolay gelsin inşallah çözüm yollarını bulursunuz

bende okurken güvenlik kamerası döşerdim korkacak birşey yok tv kartı takıp program kurmaktan farkı yok :+1:

DVR9808_V.2.4

kartin üzerinde yazan...verdiğiniz adreste hangisini kuracağız???

Kamera kayıtlarını genellikle kodek paketleri çözemiyor. Yüklediğim h264 ve .264 formatlı dosyaları açmakta hiç bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Ekli dosyalar

• .264dvr.rar
    473.4 KB · Görüntüleme: 2,430
bi kenarda bulunsun...

Gerçi ben pek anlamam diyorum müdür sorarsa ama...

Lazım olabilir birgün... Ben müdür olursam filan... :lol:

audacity dvr programında kamera kayıtlarının hangi diske yapıldığını nerden ayarlayacağız peki?
Bizde bir ay öncesinde bir günü kaydetmiş en son şu anda kaydetmiyor :S

Kamera kayıt programlarında ayarlar kısmında ne kadarlık (kaç gün) bir kayıt tutması gerektiği, nereye kaydetmesi gerektiği, hangi günleri kaydetmesi gerektiği ayarlanabiliyor Hocam. Biraz kurcala istersen.

Hocam ben 1600x900 monitör ayarlaması kullanıyorum benden 1024x768 gibi hata veriyor ekran tipini 1024x768 e çevirince ise simgeler büyüyor bu konuda ne gibi yardımınız dokunabilir :verymad:

Geri