Kapanan bilişim bölümün de Bölüm şefligi gorevlendirmesi

Kodla Büyü
Hocalarım merhaba. Benim adaylığım yeni kalktı ve bulunduğum bilişim bölümü kapandı son öğrencileri mezun edeceğim.bolumde tek öğretmenim ve okul 15 tatilde başka binaya taşınacak. Bu sebepten müdür beni apar topar şef yaptı .ve ilk dediği cümle demirbaş Tan sorumlusunun ve 15 tatilde geleceksin yardıma.bana demirbaş liste halinde bir devir teslim yapılmadı. Tif şifresi tanımlandı denildi. Ve benden öncekilerden eksik malzeme var tiften dusulmemis .tecrübeli hocalarim benden oncekilerdenden de mi ben sorumluyu m su durumda ve ilerde en ceza alır mıyım. Biraz uzun oldu k.bakmyin yardımcı olursanız sevinirim

tif konusunda söyleyim, diğer konularda bilgim yok ( sınıf öğretmeniyim ) genelde bir sey olmuyor tiften dolayı AMA eger eksik şeyleri var gibi kabul edersen, senin zamanında kaybolmus gibi muamele görürsün. herkes kendini kurtarır sen kalırsın geride bu konuda dikkat et, devlette para konusu gerçekten sıkıntı kuruşun hesabı sorulur.

Hocam şef görevlendirmesi müdürün hadi yaptım demesiyle olmuyor. Bunun için valilik oluru lazım. Şefin görevleri için OÖKY 85. maddesine bakınız.
Fakat şefin görevinin çoğu bölümdeki(laboratuardaki) malzemelerin eğitime hazır bulundurulmasını sağlamaktır. 12. sınıf öğrencileri muhtemelen laboratuarı kullanmadıkları için sizin bir kere şef olmanız mümkün değil. Bölüm olsa bile atölye veya laboratuar eğitimde kullanılmıyor ise şeflik görevlendirilmesi yapılamaz...

Kapanan bölüme hangi mantıkla görevlendirme yapılır ve hangi mantıkla il yada ilçe MEM bunu kabul eder. Demirbaşlara gelince hocam ekonomik ömrünü tamamlamış diye Taşınır dan düşüm yaparsınız halledersiniz.

Apar topar şef yaptı ne demek hocam. Valilikten olur geldikten sonra başlar göreviniz. 15 tatilde gitmek zorunda da değilsiniz.

Apar topar şef yaptı ne demek hocam. Valilikten olur geldikten sonra başlar göreviniz. 15 tatilde gitmek zorunda da değilsiniz.
OÖKY 86. maddesinin (4) fıkrasının p) bendi: Müdür tarafından verilen görevin gerektirdiği diğer görev ve sorumlulukları yerine getirir.
(5) fıkrasının ı ) bendi: Tam gün tam yıl eğitim kapsamındaki okullarda çalışma saatleri dışında, hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatillerinde verilen görevleri de yaparlar.
Eğer okulunuz tam gün tam yıl eğitim kapsamındaysa maalesef....

Hocam bölümde tek öğretmen olunca resen görevlendirme yapabiliyor mus. Yonetmelikte de var . Bana valilikten gelen yazıyı tebliğ ettiler zaten istememe şansım da yokmuş

Herhangi bir devir teslim olmadı müdür yardımcısı kafasına göre tif tanımlamış ve tif den düsersin dedi. bana devir teslim yapılmadı teslim edilmeyen Demirtaş'ın hesabını bana neden sorsunlar yada sorabilir mi?

Bölüm kapandı derken. Su anda açık ve öğrenci var. Sizide tek öğretmen olduğunuz için gorevlendirebilirler. Olmadi demirbaşın listesini çıkarıp şu anda olanları belirtip bir tutanak tutabilirsiniz.

Hocam öncelikle şeflik görevlendirmesiyle ilgili valilik onayı var mı yok mu onu görmek isteyin. Onay varsa görevlendirme yapabilir.
Daha sonra tatil süresince hangi günlerde ve saatlerde görevlendirileceğinize dair kaymakamlık onayı alması gerekiyor, ek ders ödeyecek sonuçta. Bu 2 görevlendirme belgesini görmeden okula sakın uğramayın.
Görevlendirmeler tamamsa okula belirtilen saatlerde gelirsiniz tifde kayıtlı demirbaşları sayarsınız fazlalıkları düşersiniz. Eksik demirbaşlarla ilgili de tutanak tutarsınız, gerisi sizi ilgilendirmez.

Geri