Karatay Diyeti Listesi

Kodla Büyü

girdab

Seçkin Üye
Seçkin Üye
fad-diet1.jpg

Her şeyden önce, şunu söyleyebiliriz ki Karatay diyeti; bir çok diyetten farklı olarak sizlere çok daha değişik yöntemler sunar. Yani; bugüne kadar alışmış olduğunuz yöntemlerden ve diyetlerden biraz farklıdır Karatay diyeti. Karatay diyeti, 1 kibrit kutusu peynir ya da 2 dilim ufak ekmek gibi mantıkların dışındadır. Bu diyette; kuruyemişler, kuru fasulye, pastırma ya da yumurta serbesttir. Çünkü, bu tür besinleri tamamen yasaklamak oldukça kötü bir durumdur. Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay insanların sofaların da yumurta, ceviz ya da tereyağına soyadını taşıyan bu diyette yer açmanızı söyler. Lakin, ekmek konusun da bu şekilde rahat bir yaklaşım yoktur. Karatay; bir çok besine izin verirken, ekmeği yaşantınız içerisinden çıkarmanızı söyler. Aslında Karatay diyeti temek anlamda oldukça basittir. Sizlere yaşadığınız topluma uygun olarak bir beslenme seçeneği sunar ve düzenli beslenme yapmanızı sağlar.
Yani; tereyağı tüketmeyin demez. Sadece, bilinçli ve dikkatli bir biçim de tereyağını tüketmenizi sağlar. En önemli kısım ise, hareketsizliktir. Karatay diyetinde, gün içerisin de en azından 20 dakika kadar yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Yani, bir çok besini rahat bir biçim de tüketebilir ama olabildiğince az tüketebilirsiniz. Ekmeği hayatınızdan çıkarmalı ve gün içerisin de hareketli olarak en azından yürüyüş yapmalısınız. Karatay diyeti, temelinde bu doğrultular üzerine kurulmuştur.

Ekli dosyalar

• KARATAY DİYETİ.zip
    513.7 KB · Görüntüleme: 155
Yediklerimizin dışında hareketsiz kalmaktan her şey olabiliyor. Hareket etmek önemli ve mühim. Bünye bir süre sonra kendisini salıveriyor yıkılıyor yoksa.

Ekmek yemeyelim tamam. 20dk değil, 60 dk yürüyelim. Ona da tamam.
Lakin; Bu diyeti uygulayan ve önceki kilosundan 10-15 kilo verebilen varmı acaba?
Merak ettim.

Bir arkadaşım Karatay Hocanın dediğini kısmen uyguladı: şekeri ve şeker içeren her türlü tatlı ürünü kesti. bunun dışında canı ne isterse yedi. 9 ayda 10 kilo verdi.
aslında buna diyet denmiyor doğru, yaşam biçimi . kaç kişi buna alışabilir o da ayrı bir soru işareti. 15 yıldır çaya şeker atmam, ama baklava görünce nakavt:)
@COBOL

Çaya şeker atmayı bırakalı 10 sene oluyor ama tatlı ve ekmek yemeyi bırakamamıştım bir türlü. 1 senedir onları da bıraktım. Başta çok kötü oluyor. Deli gibi tatlı istiyor canın ama 15-20 günde alışıyorsun. Çok fazla kilolu değilim zaten. 1.80 boy 76-77 kilo civarında gezerdim ve zayıf görünmeme rağmen göbek çıkardı hep. Ekmeği ve tatlıyı bıraktıktan sonra 73-74 civarına düştüm ama en önemlisi göbek gitti, diğer kısımlar aynı duruyor. Ayrıca sedef hastalığı var bende. Ekmeği ve tatlıyı bıraktığımdan beri tamamen geçmese de baya bi geriledi. Et, tereyağı vs. de yiyorum kan değerlerim çok iyi durumda.

Bazen gereksiz sert çıkışlar yapsa da söylediği beslenme tarzı çok iyi Canan Karatay'ın. En azından bende çok işe yaradı.

Bir arkadaşım Karatay Hocanın dediğini kısmen uyguladı: şekeri ve şeker içeren her türlü tatlı ürünü kesti. bunun dışında canı ne isterse yedi. 9 ayda 10 kilo verdi.
aslında buna diyet denmiyor doğru, yaşam biçimi . kaç kişi buna alışabilir o da ayrı bir soru işareti. 15 yıldır çaya şeker atmam, ama baklava görünce nakavt:)
@COBOL
9 ayda 10kilo veren kişi 90 ve daha üstü bir kiloda ise bu normaldir Tabiki
UÇ Örnek; 110kg olan biri 2 ayda 10kg verir ve yüksek irade gerekir.
Ama; 70kg olan biri 10kg mı çok daha uzun sürede verir ve yüksek irade gerekmez.

Önceki kilosu kaçtı?

önceki kilosu 100 ün üstünde olursa normal diye düşündüğünüzden soruyorsunuz sanırım ama öyle değil 80 lerden 70 lerden düşenler var ve kalıcı bi şekilde veriliyor diğer diyetler gibi verilen kilolar hemen geri dönmüyor sağlıklı yaşam için daha dinç olmak için kesinlikle öneriyorum

Sonuç gayet güzel sn. hocam
Bu güzel bilgi için teşekkürler.

önceki kilosu 100 ün üstünde olursa normal diye düşündüğünüzden soruyorsunuz sanırım ama öyle değil 80 lerden 70 lerden düşenler var ve kalıcı bi şekilde veriliyor diğer diyetler gibi verilen kilolar hemen geri dönmüyor sağlıklı yaşam için daha dinç olmak için kesinlikle öneriyorum

Son düzenleme:
Geri