kasa çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor?

Kodla Büyü
alın size hiç düşünülmeyen bi çözüm " eğer ki bios pili yetersiz kalırsa bilgisayar sapıtmaya başlayabilir. belirsiz bir anda ekran gider ve sadece bilgisayar çalışır gibi gözüke bilir? uzak ta olsa bu ihtimaller içindedir

musedip45' Alıntı:
Hocam, aynı sorunu çok defa ben de yaşadım. Bizde de Exper bilgisayarlar olan bir laboratuar var. Bunun temel nedeni elektriksel bence. Ramlari çıkarıp yerlerini değiştirince sorun çözülüyor hocam. Her akşam bilgisayar sınıfının şarteli kapatılırsa, böyle bir problem yaşanacağını sanmıyorum.

burdan okuyunca ben de sizin gibi yaptım sorun çözüldü :)

musedip45' Alıntı:
Hocam, aynı sorunu çok defa ben de yaşadım. Bizde de Exper bilgisayarlar olan bir laboratuar var. Bunun temel nedeni elektriksel bence. Ramlari çıkarıp yerlerini değiştirince sorun çözülüyor hocam. Her akşam bilgisayar sınıfının şarteli kapatılırsa, böyle bir problem yaşanacağını sanmıyorum.

aynen katılıyorum. çalştığım iki okulda da exper vardı ikisinde de yaşadım bu sorunu, hala da yaşıyorum tabi. bence de elektriksel. bazen güç kablosunu çıkarıp biraz bekleyince düzeliy. garanti olsun diye ram, hdd kablolarını söküp takın düzelir.

arkadaşlar bende de exper 2006 faz 2 lerden var.her hafta aynı problemi yaşıyorum.bu yazdıklarınızı yarın hepsini deneyecem ve sonucu burada yaşayacam.okulumuzun bazı işlerinibilgisayarcı birisi var o yapıyor her seferinde anakartta problem var tamiri yaptık diyorlar ser viryorlar sır vermiyorlar.sizin buarad yazdıklarınızın hepsini deneyecem ve yarından sonra sonucu yine bu konu başlığ altında yazarım.yorumlarınız için çok teşekkür ederim.iyi ki varsınız.

musedip45' Alıntı:

:alkis: :alkis: kesin çözüm bu :+1: :+1:

bu sorunun sebebi bana göre kasa içerisindeki güç kaynağı. power supply'nin elektriğini kesip biraz bekleyince bir kaç deneme sonunda genelde çalışıyor ama sürekli bununla uğraşmak istemiyorsanız power supplyi değiştirin ve kesin çözüm olacak diye düşünüyorum.

bu sorunun çözümü için hocalarım bios resetlemeyi deneyebilrsiniz. Anakart üzerindeki JP1 jumperı ile biosu resetlerseniz büyük ihtimalle bilgisyarlarınız açılacaktır. o da olmazsa anakrtı bide kasanın dışında çalıştırmayı deneyiin belki kasa ile kısa devre yapıyor olabilir herhangi bir yerinde temas vardır. tecrübe ile sabittir.

tecrübeyle sabittir...

exper de bir bilgisayarda da benim başıma gelmişti başka bir bilgisayarda denedim ekran kartını problem ekran kartındaydı söktüm attım. On board çalıştırıyorum şimdi bi bilg.ı. Şimdi no problem

exper bilgisayarlarda şu an benim başıma da geliyor 3 tane ekran kenarda çalışmıyor sadece sarı ışık yanıyor. Ben sorunun ekrandan oldugunu düşünüyorum. ekranı başka bilgisayara taktıgımda da çalışmıyor. çalışan bir ekran taktıgımda hiç sorunsuz açılıyor. Sorun kasadan kaynaklanmıyor.

benim eski bilgisayarda çok başıma geldi. bende kasayı açar ramlari bios pilini kabloları vs söker takar tekrar çalıştırırdım ama sonraları açılmamaya başladı. garantiden anakartı değişmişti.

Vestel promega larda da çok sık rastlanan bir sıkıntı bu. Genelde anakart veya Power supply kaynaklı oluyor.
Pili çıkartıp kısa devre yaptırdıktan sonra hiçbir değişiklik olmuyorsa, başka bir power takıp denenebilir.

hocam burdaki ve daha önce bu konu ile ilgili açılmış sayfalarda söylenen hemen herşeyi yaptıktan sonra bir iki günlük çözümler alsamda sorun devam etti.

aynı soun başka bir okuldada devam ediyordu. gelen servis kasayı açıp 2 snde hocam anakart arızası var dedi.
anakart etrafındaki konansatörlerde sıkıntı var.

varsa garentisi hiç uğraşma derim hocam garanti yoksa allah yardımcını zolsun

herkes farklı şekilllerde problemleri çözmüş ama sorun aynı gibi ram bios pili anakart vs. kısa devre olma veya fazladan elektirikle yüklenmeden dolayı oluyor genelde hocam ,
hatta daha uç bi örnek vermek gerekirse eski bilgisayarımda aynı problem olmuştu ve herşeyi söktüm teker teker takarak denedim 56k fax modemim vardı he ne kadar işe yaramadasa duruyodu sorun modemden çıktı meğer modem kısa devre yapıyormuş hiç aklıma gelmemişti. inşallah analkart değildir sonuçta nereden kısa devre yaptığı belli olmuyo bu meretlerin

ram yuvalarına toz giriyor bunuda göz önünde bulunduruun ramınızı sökün diğeryuvaya yerleştirin.ramı yerleştirmeden önce bir silgi bulun öğrenci silgisi.(yanı şu karakalemi silen silgilerden)ramın yuvaya girecek iletken tarafı ile silgiyi bi miktar kesin.yani ramın iletken yollarındaki toz ve oksitlenmeyi gidermiş oluyorsunuz.defalarca başıma gelen bu sorunu defalarca aynı yöntemle giderdim

ilyas' Alıntı:
ram yuvalarına toz giriyor bunuda göz önünde bulunduruun ramınızı sökün diğeryuvaya yerleştirin.ramı yerleştirmeden önce bir silgi bulun öğrenci silgisi.(yanı şu karakalemi silen silgilerden)ramın yuvaya girecek iletken tarafı ile silgiyi bi miktar kesin.yani ramın iletken yollarındaki toz ve oksitlenmeyi gidermiş oluyorsunuz.defalarca başıma gelen bu sorunu defalarca aynı yöntemle giderdim
değerli arkadaşım aynen dediğini yaptım ve bugün görüntü aldım verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.Bizim bilgisayarcı arkadaş alıyordu 2 hafta getirmiyordu anakartı tamire gönderdik diyordu verdiğin bilgi sayesinde hem zamandan hem de paradan yırttık.Gerçi anakartı tamire gönderdiğini de zannetmiyorum.

msconfig' Alıntı:
ilyas' Alıntı:
değerli arkadaşım aynen dediğini yaptım ve bugün görüntü aldım verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim.Bizim bilgisayarcı arkadaş alıyordu 2 hafta getirmiyordu anakartı tamire gönderdik diyordu verdiğin bilgi sayesinde hem zamandan hem de paradan yırttık.Gerçi anakartı tamire gönderdiğini de zannetmiyorum.
rica ederim hocam.bende bu siteden çok fazla istifade ediyorum...allah hepimizden razı olsun

çok teşekkür ederim saygıdeğer hocalarım.. yeni atanan bir öğretmen olarak bu paylaşım ortamını çok seviyorum.. hemen deniyorum sırayla.. :)

ilyas' Alıntı:
rami çıkarıp takmak sorunu çözmüyordu. iyiki söylediniz bunu.. yoksa bilgisayarı kırcaktım bir gün. benimki yere çarpınca düzeliyorda :puhaha:

Arkadaşlar bu sorunu yaşıyorum şu anda. Monitörde sanki geliyormuş gibi bir elektriklenme oluyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Akıllı tahtalarla gelen frisby bilgisayar. Nasıl çözebiliriz bu sorunu? Yardımcı olabilir misniz? Teşekkürler.
Bu arada herşeyi denedim. Ramı sök tak, pili sök tak, herşeyi denedim. Olmuyor olmuyor...

Yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Ekran kartı girişi dışındaki diğer girişte deniyorum aynı oluyor. Anakart mı bozulmuş acaba? Sizce?

Geri