Kasadaki Power ve Reset Tuşunu nasıl devre dışı bırakabiliri

Kodla Büyü

firtuna61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar öğrenciler sürekli bilgisayardaki bu tuşları kurcaladıkları için açılıştan sonra sadece başlat menüsünden kapatılmasını istiyorum bilgisayarın bunları devre dışı bırakacak bir program veya başka bir çözüm yöntemi var mı..

teşekkür ederim şimdiden

Hocam bahsettiğin düğmeleri anakarta bağlayan kabloları çıkararak devre dışı bırakabilirsin. Bu düğmeden kapatmaya çözüm olabilir ama bilgisayarı açarken düğmeler dışında biryol bulman gerekir ozman :wink:

Hocam reset diğmesini hocamın dediği gibi anakartın üzerinden sökerek halledebilirsin.

Power düğmesini ise sökme :lol: açmak için gerek olacak. Kapatmalarını yine engelleyebilirsin. Denetim MAsasından güç seçeneklerine gir. GElişmiş sekmesinde bilgisayarımın güç düğmesine basıldığında ne yapacağını oradan ayarlayabilirsiniz.

teşekkür ederim hocam yardımlarınız için sökersem hiç açılmaz ya sökmeye karşıyım diğer yolu deneyeceğiz :lol:

bu yeni nesil bilgisayarlarda kasadan kapatsan da zararı olmuyormuş doğru mudur?

Power'daki 1/0 ve reset düğmeleri için Japon yapıştırıcısı+karbonat :D

Madem olmazsa olmaz düğmelerden değiller o zaman sonsuza kadar olmasalar da olur :)

Masaüstü nde sağ tıkla Görüntü özellikleri oralarda bir yerde güç seçenekleri olacak.
Orda devredışı bırakırsan rlini bir süre basılı tutmadıkça kapanmaz.

bilgisayarın sadece nss yoluyla açılması için power ın kablosunu sökmek yerine başka çözüm var mıdır?

hocam ya kabloları sökeceksin ya da ayarlar denetim masası içerisinde güç ve reset düğmelerine basınca bir şey yapma diye ayarlayabilirsin...

kabloları sök kesin çözüm. Açma konusuna gelince bios ayarlarında klavye üzerindeki tuşları kullanarak açma ayarları var. Mesela BT tuşlarına basınca ya da power tuşuna basınca aç şeklinde ayarlanabilir. İşe yarar çözümler. Kolay gelsin.

Geri