Katalog hazırlama ile ilgili

Kodla Büyü

mcm2276

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mobilya işi ile uğraşan bir firmaya katalog hazırlamak istiyorum arkadaşlar. Ürün fotoğraflarını çekip başka bir sahnede sergilemek için ne yapabilirim. Daha önce bu tarzda grafik ile uğraşan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler. Örnek resim şu şeklide, buradaki sahne başka, mobilya başka.

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 673
Yani arkaplanı sonradan ekleyeceksin değil mi?
Bunun için çekeceğin nesnenin arka planı sade bir renk olsun genelde yeşil iyi sonuç veriyor. Yeşil bulamazsan farklı bir renk (siyah,kırmızı,beyaz) seçebilirsin. Arka planlarda genelde örtüler oluyor düz sade renkli bir örtü bulursan işin görülür. Çekimlerini bu örtünün önünde yaparsan resimleri istediğin yerde kullanabilirsin.

hasari' Alıntı:
Bunun için çekeceğin nesnenin arka planı sade bir renk olsun genelde yeşil iyi sonuç veriyor. Yeşil bulamazsan farklı bir renk (siyah,kırmızı,beyaz) seçebilirsin. Arka planlarda genelde örtüler oluyor düz sade renkli bir örtü bulursan işin görülür. Çekimlerini bu örtünün önünde yaparsan resimleri istediğin yerde kullanabilirsin.

bu anlattıklarınız tamamen photoshop vb. resim düzenleme programları sayesinde, sanırım doğru anlamışım. Ben şöyle tahmin etmiştim; çekilen resim 3dmax vb. programdaki sahneye yerleştiriliyor gibi düşünmüştüm.

mcm2276' Alıntı:
hasari' Alıntı:

bu anlattıklarınız tamamen photoshop vb. resim düzenleme programları sayesinde, sanırım doğru anlamışım. Ben şöyle tahmin etmiştim; çekilen resim 3dmax vb. programdaki sahneye yerleştiriliyor gibi düşünmüştüm.
Tabi söylediğiniz şekilde de yapmak mümkün. Bunun yerine bence büyük firmalar kataloglarını direk 3D programları ile hazırlıyorlar yani tamamen çizim oluyor. Anladığım kadarıyla sizin firma için hazırlayacağınız katalog için hazır çizimler ellerinde yok. Sizin foto çekip hazırlamanız gerekiyor. Bu durumda ya tamamen photoshop yada 3D programlarıyla yapacaksınız.

Yardımlarınız için teşekkürler sayın hocam, fotoğraf çekip ilk etapta photoshopta çalışmayı düşünüyorum. Sonuçları en kısa zamanda paylaşırım. :+1:

Geri