Kayseri BTR görevlendirme problemi

Kodla Büyü

kobay004

Üye
Bir vali düşünün 2 ay görevlendirme yazısını beklenti sonramı bakanlıktan görüş almak için iade etti. :) . Ve bu arada ek dersi yazılanlar/yazılmayanlar 2 aydır btr olarak it gibi çalışan ben/biz.Ve elimizde kocaman bir belirsizlik. Şu btr işi rehber öğretmen gibi düzene koyulamadı bir türlü. Ortaya karışık yaşıyoruz hayatı.

Vali bey sadece bu olayda değil tüm işlerinde başta öğretmenler olmak üzere kötü davranıyor. Sistem her türlü tıkalı tabi arkasında kimler var ise müdahalede edilemiyor. Yani artık milli eğitimde de burokrasidende biktim

bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersek bu valinin zihniyeti diğer illere de yansır. umarım koordinatörlerin de görevlendirmesini iptal ederler, bt rehberine ihtiyaç yoksa, il/ilçe bt koordinatörüne de ihtiyaç yok bence. Bu arada bakanlığın bu işi valinin keyfine bırakmaması lazım. Umarım koskoca Kayseri'den birisi çıkar da hakkını arar. Projelere katılmamak gibi tepki gösterin diyeceğim ama ona da bir kulp bulan arkadaşlar çıkıyor. Neyse, umarım bu vali zihniyetindekilerle karşılaşmayız bir daha.

Bir vali düşünün 2 ay görevlendirme yazısını beklenti sonramı bakanlıktan görüş almak için iade etti. :) . Ve bu arada ek dersi yazılanlar/yazılmayanlar 2 aydır btr olarak it gibi çalışan ben/biz.Ve elimizde kocaman bir belirsizlik. Şu btr işi rehber öğretmen gibi düzene koyulamadı bir türlü. Ortaya karışık yaşıyoruz hayatı.

Yazı hala onaydan çıkmadı mı?

Bu sözde vali yüksek lisans mi yapmış yoksa doktora mi kaç dil biliyor kibirden oluyor bukadar anlamıyorum Ülkeyi gerçekten cahiller yonetiyor

12 Agustosta TCMEB YEGITEK Sayı : 30706984-903.99-E.13507730 30.12.2015 ilgi yazıyla duyuruya cıkıldı Madde 11:Fatih Projesi BT Rehberliği görevi valilik onayı ile her yıl I. ve II. öğretim dönemi olmak üzere yılda iki kez YAPILACAKTIR Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır.
Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir
devre için (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilebilecektir. İki öğretmen
görevlendirilememesi durumunda görevlendirme tek bir devreye yapılacaktır. Normal eğitim
yapan okullarda 1 (bir), ikili eğitim yapan okullarda en fazla 2 (iki) öğretmen
görevlendirilecektir. 2 (iki) öğretmen görevlendirilen okullarda, haftalık ders çizelgesi aynı
ders saatinde birden fazla öğretmene Fatih Projesi BT Rehberliği görevi verilmeyecek şekilde hazırlanacaktır. Bu kadar amir hüküm içeren bir yönetmelik daha önce 3 defa uygulayan bir vali neden 4. defa önüne gelince bakanlığa görüş yazısı sorar

Ekli dosyalar

• bakanlik_btro_2015.pdf
    451.4 KB · Görüntüleme: 30
il ve ilçedeki kordinatör bt öğretmenleri görevine devam ediyormu...daha önce bakanlık yazıları mevcut il ilçe kordinatörleriniz kendileri ek ders alıp devam ediyorsa biraz ilgilensinler bir zahmet..siz olmadan onlar ne kordinatörlüğü yapıyor bu arada..

Bun olaydan şunu anlıyorum yakında diğer valilerde de görevlendirme yapmayabilir. İşler hiç iyi değil.

kayseride durum vahim.2 aydır btr olarak çalışıyoruz ama onaysız ve hala durumun ne olacağı ile ilgili bir açıklama yok.En azından reddedseler de bizde ona göre davransak.6 aylık bir görevlendirme sonucu 2 aydır çıkamıyor.

kayseride durum vahim.2 aydır btr olarak çalışıyoruz ama onaysız ve hala durumun ne olacağı ile ilgili bir açıklama yok.En azından reddedseler de bizde ona göre davransak.6 aylık bir görevlendirme sonucu 2 aydır çıkamıyor.
ek ders ödemeniz anladığım kadarı ile yapılmayacak..sizde bt öğretmeni olarak çalışmanızı yapın çıkan sorunlar ile okul mdrleri uğraşsın bi çözüm bulunacaktır.okul mdrleride il-ilçe ile görüşürse sorunlar çözülür diye düşünüyorum.

Görevlendirmeler zaten Bakanlığın emrine istinaden yapılıyor. Okullar açılmadan görevlendirmeler yapılsaydı iyiydi.

Ekli dosyalar

• Bakanlık_yazısı_10022020.pdf
    241 KB · Görüntüleme: 18
6 eylül itibari ile btr ler görevini yaptılar. bazıların ek dersi yattı bazılarının yatmadı. şimdi yatanlarda geri ödeyecek. vali hakka giriyor yanlış yapıyor tamam. koordinatör aciz kalıyor tamam. peki sendikalar ne iş yapıyor. neden haklarımızı savunmuyor. bu haksızlık karşısında sendikalar işe yaramayacaksa hakkımızı savunmayacaksa neden varlar

6 eylül itibari ile btr ler görevini yaptılar. bazıların ek dersi yattı bazılarının yatmadı. şimdi yatanlarda geri ödeyecek. vali hakka giriyor yanlış yapıyor tamam. koordinatör aciz kalıyor tamam. peki sendikalar ne iş yapıyor. neden haklarımızı savunmuyor. bu haksızlık karşısında sendikalar işe yaramayacaksa hakkımızı savunmayacaksa neden varlar
Yeniden yazı yazılsa dahi dilekçeleri iz 6 Eylül için olduğundan başlama 6 Eylül olur diye umut ediyor ve bekliyoruz.

bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersek bu valinin zihniyeti diğer illere de yansır. umarım koordinatörlerin de görevlendirmesini iptal ederler, bt rehberine ihtiyaç yoksa, il/ilçe bt koordinatörüne de ihtiyaç yok bence. Bu arada bakanlığın bu işi valinin keyfine bırakmaması lazım. Umarım koskoca Kayseri'den birisi çıkar da hakkını arar. Projelere katılmamak gibi tepki gösterin diyeceğim ama ona da bir kulp bulan arkadaşlar çıkıyor. Neyse, umarım bu vali zihniyetindekilerle karşılaşmayız bir daha.
kulpcu arkadaşlar olduğu sürece vali vs bunlar hikâye

Umarım koskoca Kayseri'den birisi çıkar da hakkını arar.

Sorun tam olarak bu işte. Nasıl olsa "birisi çıkar" deyip beklemek, burada olduğu gibi "yankı odalarında" ağlaşmak haykırmak...

BTR başvuru formları bir dilekçedir. Dilekçeye (değişmeydiyse) 15 gün içinde cevap verilmesi gerekiyor. Dikekçe yazıp "BTR başvurumuz ne oldu" diye sorulabilir.

Üye kaydetmek için 10 takla atan sendika temsilcilerini devreye sokun. İlgilenmezlerse hangi sendika olursa olsun istifa edin.

CİMER'de şansınızı deneyin.

Bunlar için de "biri çıkar" diye beklemeyin. Beklerseniz, beklersiniz.

Daha önceki görevlendirme listelerinden BTR olan kişileri bulup ortak hareket etseniz şahane olur.

geçen sene görevlendirme yazımızda eğitim-öğretim yılı bitince görevlendirme biter ifadesi olduğu halde ve bakanlık bu süreyi 2 temmuza uzattığı halde 18 haziranda görevlendirmemizi bitirdiler. yani bu sıkıntılar ilk değil yeni değil

herkes ne yapılması gerektiğini biliyor ama malesef yapan yok..sen okuldaki et ile ilgilenmesen sonuçta btr değilsin hemen başka okuldan başka bir branştan biri ek ders için gelip yapar sen ortada kalırsın...okul idarecileri sendikaların il-ilçe formatörleride ilgilenmesi lazım sonuçta bu iş bir bütün...ne denebilirki....

Sizde gene vali iade etmiş bizde ile gidecek BTR Başvuru listesini Kaymakam veto etti :) ama sonrasında durumu tekrar açıklayınca tamam dedi ve yazıyı onayladı.

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Sayı : 30706984-903.99-E.2969663 10.02.2020
Konu : Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi

…………………. VALİLİĞİNE
(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)
İlgi: 30/12/2015 tarih ve 30706984-903.99-E.13507730 sayılı yazı,
Fatih Projesi ile BT araçlarının ve elektronik içeriklerin öğrenme ve öğretme
sürecinde etkin kullanılması hedefi doğrultusunda BT Rehber Öğretmeni görevlendirmeleri
ilgi yazıda belirtilen esaslar çerçevesinde yapılmaktadır. Konuyla ilgili il milli eğitim
müdürlüklerinden gelen talepler doğrultusunda görevlendirme süreçlerinde aşağıda belirtilen
hususlarında dikkate alınması gerekmektedir.
1. İlgi yazıda belirtildiği şekilde valiliklerce Fatih Projesi BT Rehberliği
Görevlendirmeleri her yıl I. ve II. öğretim dönemi olmak üzere yılda iki kez yapılmaktadır.
Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmamaktadır. Her bir görevlendirme dönemi
kendi içerisinde bütünlük oluşturmaktadır. Bu sebeple yapılan görevlendirmeler I. ve II.
öğretim dönemi içerisinde yapılan seminer dönemlerini kapsayacaktır.
2. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler
eğitim öğretim saatleri içinde ilgi yazı Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında başka bir görev
verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı
doğrultusunda destekleme ve yetiştirme kursu, sosyal etkinlikler kapsamında kulüp
faaliyetleri, belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.
3. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olmadığı ve ders
görevi olduğu günlerde nöbet görevi verilebilir ve bu doğrultuda nöbet ücreti ödenir.
4. İlgi yazıda belirtildiği şekilde yapılan Fatih Projesi BT rehberliği görevi proje
kapsamında donanım kurulumları yapılan okullara öğretmen ve öğrenci sayıları fazla olanlara
öncelik verilerek yapılacaktır.
Yukarıda belirtilen esaslara uygun olarak görevlendirmelerin yapılması hususunda
bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Anıl YILMAZ
Bakan a. Genel Müdür
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bakanlık görevlendirmelerin yapılmasını önemle istiyor. Ama....​

Son düzenleme:
Görevlendirme yapılmamasının tek mantıklı açıklaması yok, Kayserideki meslektaşlarımıza nedensiz yere mağduriyet doğmuş.

Vali bey, daha önceden Isparta ve Kastamonu illerinde de valilik yapmış. Acaba o zamanda böyle birşey yaptı mı? Kayseri'ye 2018 yılında atanmış ve bu zamana kadar bir şekilde btr görevlendirmelerine onay vermiş. Acaba şimdi neden vermedi? Durduk yere görevlendirmeyi onaylamıyorum demez. Mutlaka bir sebebi vardır. Bu sorunu da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve üye kazanabilmek için her türlü vaadi veren sendikalar çözmelidir.

Vali bey, daha önceden Isparta ve Kastamonu illerinde de valilik yapmış. Acaba o zamanda böyle birşey yaptı mı? Kayseri'ye 2018 yılında atanmış ve bu zamana kadar bir şekilde btr görevlendirmelerine onay vermiş. Acaba şimdi neden vermedi? Durduk yere görevlendirmeyi onaylamıyorum demez. Mutlaka bir sebebi vardır. Bu sorunu da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve üye kazanabilmek için her türlü vaadi veren sendikalar çözmelidir.
Geçen dönemde sıkıntı çıkarmıştı hocam. Kamu zararı oluşur diye yazıyı geri gönderdi. Önceki Milli Eğitim Müdürü Kamu zararı oluşmamaktadır şeklinde tekrar onay istedi ve onaylandı. Bu dönem il mem bastıramadı demekki.

kayseride sendikalar ne işe yarıyor acaba, çalıştığım ilde de hep gecikmeli oluyordu, herkes sendikasına baskı kurdu, 2 dönemdir erkenden yapılıyor

Geri