Kayseri - Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü

yildizelen

Site Gezgini
Merhaba, Kocasinan'da norm fazlasıyım. 8 okul gözüküyor. Tercih yapmayı düşünmüyorum ama kaç kişiyiz merak ettim.. Zira resen atama yazısı da yayınlamışlar. 10 yıllık öğretmenim, sıra gelir mi acaba?

Merhaba, Kocasinan'da norm fazlasıyım. 8 okul gözüküyor. Tercih yapmayı düşünmüyorum ama kaç kişiyiz merak ettim.. Zira resen atama yazısı da yayınlamışlar. 10 yıllık öğretmenim, sıra gelir mi acaba?
Resen atamayı ilçe dışına yapıyorlar mı hocam

IMG_20201203_124206_589~2.jpg
IMG_20201203_124202_344~2.jpg

Hocalarım sizlere birşey soracağım.Kayserideyim sınıf öğretmeniyim.Kayseri bilgisayar öğretmenine ihtiyaç olan bir yer mi çok mu fazlalık var?
2 sene sonra üniversite bitecek bilişim branşına geçmek istiyorum.Alan değişikliğinde Kayseri genelde cimri.Diyorum Kayseri'den gideyim.

Hocalarım sizlere birşey soracağım.Kayserideyim sınıf öğretmeniyim.Kayseri bilgisayar öğretmenine ihtiyaç olan bir yer mi çok mu fazlalık var?
2 sene sonra üniversite bitecek bilişim branşına geçmek istiyorum.Alan değişikliğinde Kayseri genelde cimri.Diyorum Kayseri'den gideyim.

8 tane açık var, resen atama yapacağız diyorlar, bana sıra gelmeyeceğini düşünüyorum hocam, çok fazla norm fazlası var.
Bir de kızmayın ama başka bölüm mü yoktu hocam, niye bilişim seçtin ki?

Yıllardır Kayseri'de çalışıyorum. Bu kadar açık ilk defa gördüm. Sebebi 9. sınıflara getirilen meslek dersleri. 11 saat. Bunun yani sıra 66 ay meselesinden dolayı çoğu lisede 9. sınıf sayısının artması. Tek şube açılan bilişim çoğu okulda iki üç şubeye çıktı. Atölye var mı? Maalesef.

Hocam benim maddi sorunum yok.Meslekte 10 senem kaldı.Teknolojiyi seviyorum.Hafta içi 1 gün okula gitmesem yeter.Doktora yapmak ve tek bir alanda uğraşmak istiyorum.Mesele sadece öğretmenlik değil.Yüksek puanla istediğim şehirde istediğim okulda çalışmak için alan değiştirmek istiyorum.Geçeceğim zaman 480 puanım olacak

Yıldız hocam fazla durumunda kaç kişi var acaba biliyor musunuz? Bu sayilar belli olsa daha iyi

Buzkırıcı Hocam sizin branş ne? Çünkü uzun zamandır forumda aktifsiniz. Şaşırdım bilgisayarcı olmamanıza

Bende norm fazlasıyım hocam. 12 kişiyiz sanırım kocasinanda. ama meslek liselerini tercih edemiyoruz ve kaç tanesi tef'li bilmiyorum. Bende böte mezunuyum bir arkadaşım daha var o da böte'li. meslek liseleri ile birlikte 22 açık var zira.

Hocam ben sınıf öğretmeniyim yıllarca formatörlük yaptım.İl ve ilçe meblerde çalıştım.Ortaokulda bilgisayar derslerine girdim.Bu branşa girip sadece bu işle ilgilenelim diyorum.

Fevziye Mollaoğlu dan ben norm fazlası olup mecburen başka Bi okula gitmiştim. Sene başında da o okula biri gelmişti sanırım oda gitmiş. Hayret verici bir durum sen olanı gönder. Sonra bölge normundan yeniden norm ver.

Evet istediğim başlık açılmış..

Ben de Kayseri'de yeniyim. Eş durumuyla evimin çok yakınına geldim. Okulda bir bilişimci vardı ama bakanlık ikinci normu açmıştı. Okuldaki arkadaş dilekçe vermiş ne ara yapmış onu da anlamadım Bakanlıktan nasıl olduysa ben göreve başladıktan yirmi gün sonra cevap gelmiş. Benim norm fazlası olduguma karar vermiş puanım fazla olmasına rağmen. Hayırlısı dedik ama ta ki okulları görene göre. Şimdi bu açılan yerlerden güncelleme yaptılar ve Melikgazi de başvuru yapabileceğim iki okul var. Ortaokul. Muncübeye gittik gelince norm fazlası olabilirsiniz diyorlar. Ben bu durumu hiç anlamadım. Madem norm fazlası olacağız niye açıyorsun bir de en çok ağrıma giden konu okullarda bilişimci var bize ihtiyaç olmadığı için yüzümüze bile bakmıyorlar bir de branş bilişim olunca ayrıca hiç bakmıyorlar. Melikgazi de kaç kişiyiz acaba. Kkonuyu açan hocam ilçe dışı düşünüyor musunuz ben eve yakın diye Kocasinan dan bırkaç okula baktım ama sanırım bana orada sıra gelmeyecek. Çok tedirginim ilçeye gitmekten çok korkuyorum. Daha Kayseri'ye alışamamışken böyle bir durumla karşılaşmak ayrıca stres verici.

Fevziye Mollaoğlu dan ben norm fazlası olup mecburen başka Bi okula gitmiştim. Sene başında da o okula biri gelmişti sanırım oda gitmiş. Hayret verici bir durum sen olanı gönder. Sonra bölge normundan yeniden norm ver.
Hocam artık o okul yok kaldırdılar

Bende norm fazlasıyım hocam. 12 kişiyiz sanırım kocasinanda. ama meslek liselerini tercih edemiyoruz ve kaç tanesi tef'li bilmiyorum. Bende böte mezunuyum bir arkadaşım daha var o da böte'li. meslek liseleri ile birlikte 22 açık var zira.
Hocam nereden öğrendiniz kaç kişi olduğunuzu acaba.

Ben de tercih yapıp yapmamak arasında gidip geliyorum. Ama okulda beni görmezden gelen bir zümreyle burun buruna çalışmak istemiyor gibiyim de . O kadar zor durumdayım ki.
Melikgazideki okullar hakkında bilgisi olan var mı

Evet istediğim başlık açılmış..

Ben de Kayseri'de yeniyim. Eş durumuyla evimin çok yakınına geldim. Okulda bir bilişimci vardı ama bakanlık ikinci normu açmıştı. Okuldaki arkadaş dilekçe vermiş ne ara yapmış onu da anlamadım Bakanlıktan nasıl olduysa ben göreve başladıktan yirmi gün sonra cevap gelmiş. Benim norm fazlası olduguma karar vermiş puanım fazla olmasına rağmen. Hayırlısı dedik ama ta ki okulları görene göre. Şimdi bu açılan yerlerden güncelleme yaptılar ve Melikgazi de başvuru yapabileceğim iki okul var. Ortaokul. Muncübeye gittik gelince norm fazlası olabilirsiniz diyorlar. Ben bu durumu hiç anlamadım. Madem norm fazlası olacağız niye açıyorsun bir de en çok ağrıma giden konu okullarda bilişimci var bize ihtiyaç olmadığı için yüzümüze bile bakmıyorlar bir de branş bilişim olunca ayrıca hiç bakmıyorlar. Melikgazi de kaç kişiyiz acaba. Kkonuyu açan hocam ilçe dışı düşünüyor musunuz ben eve yakın diye Kocasinan dan bırkaç okula baktım ama sanırım bana orada sıra gelmeyecek. Çok tedirginim ilçeye gitmekten çok korkuyorum. Daha Kayseri'ye alışamamışken böyle bir durumla karşılaşmak ayrıca stres verici.

Hocam Melikgazi konusunda hiç bilgim yok maalesef. Kocasinan dışını yazmayı düşünmüyorum. Zaten resen yaparlarsa sadece ilçe içinde olacakmış. Lakin Kocasinan da himmetdede diye bir gerçek var. 8 sene Tomarza'ya gidiş geliş yaptım. Yeniden yol çekmek istemiyorum. Kafalar çoook karışık...

32 den 2. Norm o kadar saçma geliyor ki. Seneye bir şube azalsa yeniden norm fazlası... Ki okulların çoğu böyle...

Kocasinan 6 ya düştü. Himmetdede baki ☺️

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-05-10-58-41-818_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-12-05-10-58-41-818_com.android.chrome.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 52
..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-05-11-01-16-764_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-12-05-11-01-16-764_com.android.chrome.jpg
    101.1 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_2020-12-05-11-01-14-519_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-12-05-11-01-14-519_com.android.chrome.jpg
    100.5 KB · Görüntüleme: 30
Yeni guncellemeden sonra kayseri de hangi okullar kaldı Yıldız hocam
Bunlar var hocam
Hocam Melikgazi konusunda hiç bilgim yok maalesef. Kocasinan dışını yazmayı düşünmüyorum. Zaten resen yaparlarsa sadece ilçe içinde olacakmış. Lakin Kocasinan da himmetdede diye bir gerçek var. 8 sene Tomarza'ya gidiş geliş yaptım. Yeniden yol çekmek istemiyorum. Kafalar çoook karışık...

32 den 2. Norm o kadar saçma geliyor ki. Seneye bir şube azalsa yeniden norm fazlası... Ki okulların çoğu böyle...

Hocam Kayseri'de nasıl bir mantık anlamış değilim ben. Melikgazi de açılan yıldırım Beyaz ıt a gittik memur biz elimzdekini zor tuttuk diyor o hoca da başka okula görevlendirme gidiyormuş. Sonra güncellediler zaten listeyi. Müncübe iki öğretmen var ucuncu olacagım gidersem. Orda da seneye norm fazlası olursun diyorlar hemen. Hatta mudur yardımcısı başka okula görevlendirme gidersin gelince dedi. Okulda 52 saat ders olmasına rağmen.

Bu açılan okulların çoğu dediğiniz gibi seneye tekrar norm fazlası olma ihtimali çok yüksek okullar. Böyle olacağını bilseydim rahatımı hiç.bozmaz gelmezdim. Geldiğimden beri sıkıntı yaşıyorum habire

Ekli dosyalar

• IMG_20201205_105540.jpg
    IMG_20201205_105540.jpg
    91.5 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20201205_105530.jpg
    IMG_20201205_105530.jpg
    103.7 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2020-12-05-10-56-06-600_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-12-05-10-56-06-600_com.android.chrome.jpg
    84.7 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2020-12-05-10-55-48-745_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-12-05-10-55-48-745_com.android.chrome.jpg
    85.3 KB · Görüntüleme: 28
Şu an bulunduğum okulda 4 saat dersim var hocam ben geldiğimde 6 saate norm vermişlerdi oraya. :) Sanırım her okula bir Btr hayali gerçekleşene kadar rahat yok bize...

Geri