Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Kayseri valisi II.Dönem BTR görevlerini yine onaylamıyor

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında baron38 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. EagleX

EagleX Aktif Üye

Benim tahminim Vali sadece btr yazısına değil her gelen yazıyı titiz incelemeye alıyor, alt şubelerine bir güvensizlik mi var şüphe mi var bunu öğrenmek lazım; İl Mem müdürü onaylayıp gönderdiği yazıyı onaylamama nedeninin mantıklı açıklaması yok bunu her alt birime yapıyor olmalı.

2. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Ben kayserili değilim. Ama ortak bir eylem yapalım derseniz uzaktan da olsa varım. Böyle vali olmaz olsun.

xk-2 bunu beğendi.
  3. nefbote

nefbote Seçkin Üye Seçkin Üye

Hala onaylanmadı mı ?

4. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Kimyada uygulama yapmak için fen labı gerekli, bilgisayar derslerinde uygulama yapmak için bilgisayar labı gerekli. Daha ayrıntılı mı yazalım? Onun dışında yazdıklarınıza katılıyorum.

5. mebbis

mebbis Seçkin Üye Seçkin Üye

Onu yazamadığı için bekletiyor hocam. Öldürmüyor süründürüyor.

6. Ergün1

Ergün1 Aktif Üye

Bakanlığımız, Fatih Projesinin, Fatih Projesi BTR Öğretmenlerinin rehberliğinde yürütülmesini uygun görmüş ve görevlendirme yapın diye İllere yazı göndermiş.
    Bakanlığın emrini, "kamu zararı" olarak görmek, bence doğru bir yaklaşım değil.
    İlla "kamu zararı" aranıyorsa; okullarda kaloriferler, yüksek ayarda cayır cayır yanıyor. Ama öğrenciler sıcaktan bunaldığı için, maalesef bütün sınıfların ve koridorların pencereleri açık yakılan pahalı doğal gazın ısısı, tamamen havaya gidiyor. Buyurun size gerçek bir "kamu zararı"; engelleyin... Okullarda, bu şekilde havaya giden doğal gaz parasının bedeli, BTR Öğretmenlerinin alacakları ücretin, 100 belki de 1000 kat fazlasıdır.

yetikali bunu beğendi.
  7. yuci81

yuci81 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Vali beyin btrliği kamu zararı görerek yapmaması yanlış, ayrıca öyle bir hakkı da yok. kayserideki arkadaşlar umarım haklarını ararlar. ama tasarruf genelgesi varken hâlâ okulda hele hele iyi havada cayır cayır kalorifer yanıyor, öğrenciler sıcak oldu diye kapı pencere vs açtırıyorsa oranın önce okul idaresinde sonra da öğretmenlerinde problem var demektir.

8. tolgahan0010

tolgahan0010 Seçkin Üye Seçkin Üye

çok iyi niyetli düşünceler hocam. Vali diyor ki; btr ler e verilen para devleti zarara uğratıyor, gereksiz bir görevlendirme. İhtiyacımız yok diyor yani. Ondan dolayı da yazıyı geciktiriyor. İnsanlık dışı bir davranış yani

9. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

nedense mevzu başkasının parası olunca tüyü bitmemiş yetimler gelir akla...kimi idarecilerde meslektaşlarımızda nedense hepsinin gözüne bizim aldığımız ek ders gelir ve batar...biz iş yapmıyoruz yan gelip yatarız ya..ama derste tahta veya yazıcı,bilgisayarları 1 dk donduğunda ders işleyemezler beyler hanımefendiler...

10. erakcora

erakcora Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

insanlık dışı :D

11. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

BTR görevlendirmelerinde hala bir düzen yok malesef kimi illerde nöbet+klüp parası alırken aynı ilin ilçeleri bile alamayabiliyor..BTR çalışma saatlerin dede bir düzenleme yapılması gerekiyor eğitim-öğretim saati deniyor buda ortaokulda haftalık 35 saat buluyor ama ek ders 30 saat üzerinden rehber öğretmen 9-3 gelip gidiyor bizde malesef bir düzenleme yok bu konular dada bir düzenleme yapılması gerekiyor.
    Kısacası çalışma saatleri görevlendirme görev tanımı vs ile ilgili revize yapılması gerektiğini düşünüyorum

yuci81 bunu beğendi.
  12. serkan42

serkan42 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

görevi olmayan görevlere, işlere koşmaya devam etsin bazı arkadaşlar bize müstahak

eribol ve Muallime_bil bunu beğendi.
  13. pc555

pc555 Aktif Üye

Aşırı iyi niyet olarak tanımlanabilir ancak bu durum, anlamakta güçlük çekiyorum gerçekten. İnsan kendini sorgulamadan edemiyor .. bazen matematik iyidir aslında çok fazla kafa karışıklığına gerek yok , ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı geleceği kurtarabilir

Muallime_bil bunu beğendi.
  14. Muallime_bil

Muallime_bil Site Gezgini

Bazı öğretmen arkadaşlarımız kendilerini yetersiz gösterir diye hayır diyemiyor, diye düşünüyorum.

15. Akyürekli

Akyürekli Aktif Üye

Sendika temsilcileri bir araya geldi mi hafta sonu. Sonuç ne oldu ne karar aldılar acaba?

16. eribol

eribol Aktif Üye

Umarım bu vali öncü olur ve tüm Türkiye çapında btr görevlendirmeleri iptal olur. İki format atana eşek yüküyle para vermek devleti zarara uğratmaktır.

herohamster, btx ve promethus bunu beğendi.
  17. buzdagi83

buzdagi83 Seçkin Üye Seçkin Üye

Sizin adınıza çok üzüldüm açıkçası. Öğrencileriniz adına daha çok üzüldüm.

Kendi dersinin artmasını istemeyen(veya saçma bulan), ders talebinde bulunanları da azarlayan bir öğretmeni ilk defa görüyorum. Böyle biri artık öğretmen de sayılmaz zaten. Öğretme isteğini kaybetmiş kişinin öğrencilere öğreteceği bir şey yoktur, ki olsaydı ders isterdi, daha fazla zaman isterdi, alanında daha ideal öğrenci yetiştirmek için daha ideal şart talebinde bulunurdu. Kendi dersine karşı isteğini kaybetmiş kişi, artık memurdur, teknisyendir, hizmetlidir, başka bir şeydir ama kesinlikle öğretmen değildir.

Bir insan neden dersinden vazgeçer de başkalarının ayak işlerini yapmaya heves eder anlamıyorum. Ortada koca bir bilgisayar bilimleri alanı var, sen kalk format atmak, yazıcıya sıkışan kağıdı çıkarmak, ıvır zıvır programların kurulumunu yapmak, kifayetsiz idarecilerin beceremediği basit bilişimsel işler için "klavyeyle toprak kazmak", sınıf sınıf dolaşıp tahtalara bakım falan yapmak gibi işlere talip ol. Bu kadar mı alan bilgisinden yoksunsunuz, bu kadar mı kendi alanınızın cahilisiniz, bu kadar mı anlatacak bir şeyiniz yok da öğretmenlikten vazgeçiyorsunuz?(Sözüm BTR'yi yağlayıp ballayanlara.)

Yanlış anlaşılmasın lütfen, btr görevi alan kimseyi eleştirmiyorum. Ekmek parası, herkesin gideri var, faturası var vs. Ek ders için mecbur kalır yaparsın. Ama öğretmenlik yapmak nereee, btr görevi nere.

Ders anlatmayı sevmiyorsanız, anlatacak bir şeyiniz yoksa, ders saati üzerinde konuşmak da, "ders gelse ne olacak?" gibi çıkarımlar yapmak da haddinize değil. BTR normu mu talep ediyorsunuz, teknik hizmetli mi olmak istiyorsunuz, ne talep ediyorsanız edin, ders konusunda konuşmaya hakkınız yok. Dersin saati, müfredatı veya birilerinin dersi önemseyip önemsemediği gibi şeyler, öğretmenlik hakkından feragat etmiş birini hiç ilgilendirmez. Siz bomboş insanlar olabilirsiniz, bırakın ders gelsin de biz anlatacağımızı anlatalım.

Son düzenleme: 15 Şubat 2022
    mhmrky, herohamster, yuci81 ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  18. promethus

promethus Seçkin Üye Seçkin Üye

Umarım Vali Bey bir farkındalık yaratır da bu BTR denilen angarya görevlendirmeden temelli kurtuluruz. Aslında bizim için iyi bir şey yapıyor; bu gorevlendirmenin teknisyen işi olduğunu dolayısıyla öğretmenin işi olmadığını vurgulamış oluyor. MEB'in 15 yıldır farketmediğini Vali Bey farketmiş. Umarım MEB de yaptığı yanlışın farkına varır ve bu görevlendirmeleri sonlandırır.

Muallime_bil ve VY_Canis_Majoris bunu beğendi.
  19. yetikali

yetikali Aktif Üye

Sayın hocam duygusal yaklaşıyorsunuz olaya. Bilişim Sınıfının olmadığı okulda ya da bilgisayarların çok eski olduğu okullarda Bilişim Teknolojileri dersinin hedefleri, kazanımları tam olarak gerçekleştirilemez, gerçekçi olalım. Elbette dersimizin sayısı artırılsın hangi meslektaşımız istemez ama Bilişim Sınıfları da yenilensin. Akıllı tahtalara format atmak, bakım yapmak ayak işi değil, teknik iştir. Okulda o işleri anlayan biri yoksa vicdanınız nasıl rahat edecek, sizden bu konuda bir beklenti doğuyor ister istemez. BTR olmasak bile bu işleri yapmamak, benim görevim değil gibi cümleler kullanmak bize yakışmaz.

Son düzenleme: 15 Şubat 2022
  20. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

diet mi yapıyorsun, öğünlerinde kaos beslenme programını mı uyguluyorsun hocam

yetikali bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal