Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Kayseri valisi II.Dönem BTR görevlerini yine onaylamıyor

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında baron38 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Ergün1

Ergün1 Aktif Üye

Vali görevlendirme yapmasa bile, birisi benden bir ricada bulunsa; öğrenci, öğretmen veya idareci hiç fark etmez kim olursa olsun, hatta kişisel bilgisayarları ile ilgili bir rica bile olsa, seve seve yardımcı olurum. Biz bu işi para için değil, sevdiğimiz için yapıyoruz. Tabi ücret de olsa iyi olur..
    İki format mı? Eşek yüküyle mi? Türkiye'de tüm görevlendirmelerin iptal olmasını mı umuyorsun? Senin gibi dostlarımız varken, düşmana hiç gerek yok!
    Hayretler içerisindeyim. İçimizde ne cevherler varmış da; haberimiz yokmuş. Tabii hocam bu işi teknisyenler daha iyi yapar(!) Hatta Bilişim öğretmenliğini de teknisyenler daha iyi yapar(!). Bundan sonra öğretmen yerine Teknisyen istihdam edilsin(!)

Son düzenleme: 15 Şubat 2022
    yetikali bunu beğendi.
  2. muamma25

muamma25 Seçkin Üye Seçkin Üye

Herkes kendi değerini kendi oluşturur. MEb bizi öğretmen atadı ve bizden istediği şeyler belli. Görevinizi yapın yani, sizi ilgilendirmeyen herşeye girmeyin. Zaten Meb btr çıkarmış ki ekstra bu tarz bakım onarımdan hoşlanan yapmak istayen varsa, parasıyla yapsın diye. Daha ne yapsınlar yani. Eee bizimkilerin birçoğu bu tarz işleri bedava yapıyor zaten. Olaya dışardan bakarsak eksta işler bedava yürüyorsa , daha niye para verilsin :)

Muallime_bil, yuci81 ve serkan42 bunu beğendi.
  3. ctrl+alt+delete

ctrl+alt+delete Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

btr olmak istemeyeni zorla btr mi yapıyorlar?olmazsın dersine girer çıkarsın.her başlığın altında bunları görmek baydı artık.dersin sorunları btr kalkınca düzelecek mi btr kalktığında her kademeye zorunlu ders gelecek mi?sana maaş karşılığı girmek yetiyor olabilir burada ek derse ihtiyacı olan binlerce öğretmen var.ortada bir haksızlık var adam sırf btr ye karşı diye iyi olmuş diyor.yarın ucu sana dokunan bir haksızlık olur gelir burada ağlarsın.

sahrak, kumsal540, erencan ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  4. cincer

cincer Seçkin Üye Seçkin Üye

Söylentilere bakılırsa gelecek yıl İzmir' de ki arkadaşlar benzer bir konu açacak:).
    Aslında bende reddedilmesini istiyorum. Hatta 81 ilde. Eğer 17 yıldır bir iş geçici görevlendirme ile hallediliyorsa burada bir sıkıntı var. Belki bu şekilde kadronun yolu açılır. Yoksa her yönetici kendi görüşünü ortaya koyacaksa kanun, yönetmelik vs. çıkarmanın pek bir anlamı yok. Yönetici dilediği gibi davransın.

Unis bunu beğendi.
  5. serdeniz

serdeniz Süper Üye Süper Üye

Onay geldi.
    .

yetikali bunu beğendi.
  6. Ergün1

Ergün1 Aktif Üye

Evet, nihayet! Fuat Hoca bu sefer biraz umutsuz gibiydi, geç çıkar zannediyordum; çok şaşırdım.

7. unexpected_error

unexpected_error Üye

Gözünüz aydın arkadaşlar nihayet!

8. bilisimmeslek

bilisimmeslek Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

1. Dönemden daha hızlı oldu heralde. Seneye tam zamanında olur artık. Hayırlı olsun.

9. designbote

designbote Üye

onay gelince herşey unutulmuş.

hayırlı olsun ne diyelim

10. baron38

baron38 Seçkin Üye Seçkin Üye

Vali bey onayladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ayhan TELTİK beyin yoğun çabası ile vali bey ikna oldu. Müdürümüze teşekkür ediyorum

11. yetikali

yetikali Aktif Üye

Kayserideki arkadaşlara hayırlı olsun. BTR görevini tamircilik olarak gören, sözüm ona egoist arkadaşlara selam olsun.

Son düzenleme: 16 Şubat 2022
    serkan42 bunu beğendi.
  12. gzegen

gzegen Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

iki format atiyor diyen elemani da ekle hocam o kapaga

SoNMeZ bunu beğendi.
  13. CeDort

CeDort Site Gezgini

Burada mevzu BTR kamu zararı mıdır? Ben bu yönde fikirlerimi belirttim kimseyi de itham etmedim. Ders saati artmasın demedim ; artsa da zevk alamayız dedim kendi fikrim. Artmasın da diyebilirim beni bağlar. Ancak sen şu kişi öğretmen sayılmaz , bomboş kişi bilmem ne gibi çirkin ifadeler kullanamazsın. Benim adıma varsayımlarda bulunarak ahkam kesemezsin haddini bil. Öğretme isteğini kaybetmiş bla bla bla ... yok memurdur yok hizmetlidir ne saçmalıyorsun arkadaşım. Bende bir bilgisayar öğretmeni olarak ders saati hakkında da müfredat hakkında da fikirlerimi söylerim. Burda herkes senin kadar öğretmen , müfredat belli içerik belli neyin artistliğini yapıyorsun. Ne anlatıyorsun öğrencilerine ? yapay zeka mı , makine öğrenmesi mi , network mü ? sen dersleri de metaverse de işliyorsundur kesin !! hayır mı ? sen de herkes gibi algoritma , veri yapısı , sonra print("ne kadar iyi öğretmenim ha ha ha")
    bu kadar kibir neden ?

yetikali ve yuci81 bunu beğendi.
  14. VY_Canis_Majoris

VY_Canis_Majoris Seçkin Üye Seçkin Üye

Vali Bey kamu zararını önleyemedi.
    Yerinde olmak istemezdim, stresli işler.
    Düşünsene göz göre göre devlet zarar ediyor bunu önleme yetkisine sahipsin ve önleyemiyorsun.

Ayrıca devletin bir kurumunda müdür olan kişi devletin bu zararı konusunda seni ikna etmeye çalışıyor.
    Olayları dışarıdan gözlemleyen birisi olarak dahi sinirleniyor insan bir de Vali Bey'in yerinde olmak ne kadar zordur.

15. kumsal540

kumsal540 Seçkin Üye Seçkin Üye

mesele kamu zararı ise hiç kullanılmayan hava alanına 1 milyon bilet garantisi verilen bir ülkede yaşıyoruz

16. VY_Canis_Majoris

VY_Canis_Majoris Seçkin Üye Seçkin Üye

O konu Kayseri valisinin görev ve sorumluluk alanının dışında.

17. ümit45

ümit45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Ülkeye gram faydası olmayan m.v lerine oy veriyorsun onları neden yazmıyorsun? Başlıklarda siyaset yapmayın. Birde hangi hava alanıymış o işkembeden sallamaya alışmışsınız...

18. togius

togius Süper Üye Süper Üye

@kumsal540 Kütahya hava limanından bahsediyor. 2021 yılı yolcu garantisi 1 milyon 317 bin 733.

Ekli Dosyalar:

19. kumsal540

kumsal540 Seçkin Üye Seçkin Üye

işkembeden sallamak mı senin dünyadan haberin yok galiba balıkesir hava alanı 1 milyon garantisi var yıllardır tek uçuş dahi yok kütahya mesela garantinin binde biri dahi gerçekleştirilmedi. iftira büyük günahtır ben yapmadım ama sen tanımadığın insana yaptın bravo

20. eduran

eduran Aktif Üye

Yıllardır BTR durumu tartışılır bu forumda maalesef ortak bir kanıya varılamaz bu normaldir. Çünkü herkesin okulu, şartları, isteği farklıdır.

Ancak forumda bazı üyeler hemen her konuda yapıcı eleştirici yerine çoğu kişiyi kırıcı, ortalığı karıştırıcı mesajlar yazmakta.

-BTR görevlendirmedir. İstemezseniz olmazsınız.
    -BTR olanların çoğu ders saatlerinin az olması sebebiyle mecburen BTR'yi istiyor.
    -BTR'yi format atmaktan ibaret görmek tarifsiz... BTR için öncelikle öğretmen olarak atanmanız gerekli. Öncelik zaten derstir.
    -Alınan yüklü miktar ücrete gelince; öncelikle öğretmen olmanız gerekli. BTR olmasanız da maaş karşılığı ders saatini doldurduğunuzda devlet size maaşınızı ödeyecektir. BTR, 18*4=72 saat ek ders ücreti karşılığı görevlendirilir. Takribi aylık 2000 lira.

Aylık bu ücrete; BTR yerine haftanın 5 günü okulda duracak, sorun çıktığında gelip gitmeden anında müdahale edecek, servis ücreti yazmayacak, 3 bilgisayara mı yoksa 10 bilgisayara mı sorun çıktığında bakacak, teknolojik gelişmeleri takip edecek, projelere destek verecek vs sınırı belli olmayan işleri yaparım diyen bir bilgisayarcı, teknik servis varsa lütfen yazın.

yuci81, cnrcanli, formator_55 ve 2 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal