Kayseride Vali Btr onaylarını reddetti. Sonunda Onayladı.

Kodla Büyü
Görüş yazısı halen bakanlıkta incelemede imiş. Umarım bu durum diğer illere sirayet etmez.

Valiler İçişleri Bakanlığına bağlıdır. Vali bir ildeki en yetkili amirdir. Valilikte eğitimden sorumlu vali yardımcıları vardır. İşler onların koordinesinde yürür. Mili Eğitim Bakanlığı, kendi genel müdürlüklerinin milli eğitim müdürlerinin ve okullarının amiridir. İçişleri Bakanlığı da kendi genel müdürlüklerinin emniyet müdürlüklerinin karakolların amiridir.

Vali Bey değil görevlendirmeyi onaylamamak, kendi emrinde bulunan öğretmenleri görevden bile alabilir (açığa alma diye düzelteyim). Ama konu, valinin yetkisi değil neden onaylamadığı ya da ek bilgiye ihtiyaç duyduğudur diye düşünüyorum. 27 yıldır devam eden bu görevlendirme sisteminde görevlendirmeyi yapmamış çok sayıda il oldu.
Derneğin düşüncesine bak ya 2 kelimeyi bi araya getirmekten aciz ve öğretmenini herkesin tasarrufunu sunacak kadar da sorumsuz bize her şey müstahak böyle devam

Görüş yazısı halen bakanlıkta incelemede imiş. Umarım bu durum diğer illere sirayet etmez.
Bilgilendirme için teşekkür.
İncelenecek ne var ki zaten görevlendirmeyle ilgili bakanlığın yazısı var. BTR göreviyle ilgili değil de kişilerle ilgili bir şey var galiba ama dur bakalım.
Haklısınız, görevlendirmelerin yapılmasını; gönderdiği yazı ile, zaten Bakanlık istedi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama; Vali Bey, "Öğretmenlerin, kendi kadrosunun bulunduğu okulun haricinde, başka bir okula görevlendirilmesini istemiyormuş" diye duymuştum.

Bilgilendirme için teşekkür.

Haklısınız, görevlendirmelerin yapılmasını; gönderdiği yazı ile, zaten Bakanlık istedi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama; Vali Bey, "Öğretmenlerin, kendi kadrosunun bulunduğu okulun haricinde, başka bir okula görevlendirilmesini istemiyormuş" diye duymuştum.
e zaten öğretmenin ilk tercihi mecburen kendi okulu. eğer doluysa başka okula gidiyor. bence başka bir iş var bunda. il ve koordinatör nasıl açıklama yapmaz aklım almıyor.

Biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış... Çok fazla sorgulanacak bir şey yok bence arkadaşlar tabii ki üzüntü duyuyorum bölümüm adına. olmuşla ölmüşe çare yok btr görevi vermiyorlarsa siz de sadece dersinize girin çıkın diğer öğretmenler gibi başka da bir iş yapmayın angarya iş bilgisayarların tamiri veya teknolojik konularda destek vermeyin. Bize ihtiyaç duymuyorlarsa olurdu herhangi bir şey isterlerse Bizim de o konu hakkında bilgimiz olmayı verir.... Benim başıma gelse tek yapabileceğim bu olur. İnsan kendi bölümünden soğuyor bir sistem olsa kimsenin keyfi kararlarını kalmasa bu iş daha sistematik olsa kimse sorun yaşanmaz ama bizi sahiplenen yok. Saygılarımla

btr görevi vermiyorlarsa siz de sadece dersinize girin çıkın diğer öğretmenler gibi başka da bir iş yapmayın angarya iş bilgisayarların tamiri veya teknolojik konularda destek vermeyin.
Tek maaş olup ya da borcu, harcı olup ek derse ihtiyacı olan öğretmen arkadaşlar var, diğer tüm iller onay vermişken tek bir valinin keyfi olarak işi yokuşa sürmesi insanların ekmeğiyle oynaması görmezden gelinebilecek bir durum değil bence.

Hiç bir şekilde derneği kastetmedim bu cümlemde hocam. Böyle anlaşıldı ise kusura bakmayın.
Aşağıda paylaştığım gibi cümlelerle sürekli karşılaştığımız için benim hassas davranıp yanlış algılamam olabilir Hocam.

Derneğin düşüncesine bak ya 2 kelimeyi bi araya getirmekten aciz ve öğretmenini herkesin tasarrufunu sunacak kadar da sorumsuz bize her şey müstahak böyle devam

Hocam burada paylaşılan bir düşünce ya da tüzel, gönüllü çalışan bir kuruluşun görüşü bulunmuyor, basit bir mevzuat bilgisi yazmışım.

Derneğin 1080 öğretmen ile hazırladığı bir BTR görüş yazısı var, fırsat bulduğumuz ortamlarda kendi kişisel görüşlerimizi değil çalışmalarımızın sonuçlarını paylaşmaya gayret ediyor, destek sunan 1080 öğretmenin görüşlerini raporlamak için "birkaç kelimeyi bir araya getirmeyi" başardığımızı umuyorum.

Yukarıdaki gibi belki benim yanlış algılamamdır diyerek aynı cümleleri bir kere daha yazıyorum

Hocam kendi adıma bilgi paylaşırken bile ithamlarla karşılaşıyoruz. "iki cümleyi bir araya getimekten aciz" diyerek BTE Derneği için hatta fark etmeden BT Eğitimcileri için bir algı oluşturmaya çalışıyorsunuz sanırım.

Burada ya da atama bekleyen gençlerin gruplarında ne zaman bir mağduriyet olsa konunun BTE Derneğine gelmesini, BT Eğitimcilerinin her şeye rağmen birbirine düşmeden saygıyla BT eğitimi ve eğitimde teknoloji kullanımı adına bir arada kalmayı başardığı ve birlikte bir şeyler ürettiği önemli bir grup olarak çalışması olduğunu düşünüyorum.

Yazılanlar çizilenler bizim motivasyonumuzu ya da bizlerle birlikte üreten gayret gösteren arkadaşların algısını değiştirmiyor ama BTE Derneğinin kapısından bile girmeyen, bir çayımızı içmemiş, etkinliklerimize katılmamış biri olursa ve sadece mesajlardan tanımaya kalkan insanlar olursa o zaman yanlış algı oluşabilir.

Toplumdaki ihtiyacın büyük, hepimizin beklentilerinin yüksek olduğunu biliyoruz. Ders yükümüz, bilgimiz, enerjimiz, gücümüz yettiği sürece de gönüllü olarak çalışmaya gayret edeceğimizi umuyorum.

Bunu yolunuz Ankara Genel Merkezimize ya da Kahramanmaraş il temsilciliğimize düşerse çay içerken konuşmak ya da etkinliklerimize(ya da arka planda bizim olduğumuz etkinliklere) katıldığınızda eminim daha fazla fikir edinmenize imkan sağlayacaktır.

Tek maaş olup ya da borcu, harcı olup ek derse ihtiyacı olan öğretmen arkadaşlar var, diğer tüm iller onay vermişken tek bir valinin keyfi olarak işi yokuşa sürmesi insanların ekmeğiyle oynaması görmezden gelinebilecek bir durum değil bence.

Bu süreç beni çok yıprattı. Arkadaşın dediği gibi şükür maaşımız var ama kış geldi ve en basiti çocukların her dönem bir ihtiyacı oluyor. Hiçbir zaman ek derse göre hareket etmiyoruz ama bu durum artık yıpratıyor insanı. Umudum kalmadı benim açıkcası. Valinin ne yapmak istediğini anlamış değilim. Bir yerlerde yanlışlık var ama nerede var bilmiyorum. Aslında problem ek ders de değil. Ben yıllardır BTR olurum. Onayım gelsin ya da gelmesin okuldaki işleri eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde yapardım çünkü bilirdim ki onayım gelecek. Ama Kayseri böyle değilmiş. Üstelik herkes ayrı uygulama yapıyor kimi ek ders alıyor kimi alamıyor. Bu durum da aklımda acaba valinin görevlendirme yaparken farklı durumlarla karşılaşıp böyle mi davrandığı aklıma gelmiyor değil.
Sonuç ne olursa olsun bir daha başvuru yapacağımı zannetmiyorum.

Katılıyorum size.benim başıma böyle biri durum gelse bu koşulda elimizden birşey gelmezdi yazımın sonunda da belirttim keşke bizim gorevlendirmeler kadro tarzı olsada sürekli böyle durumlarla karşılaşmasak keyfi durumlara karşı maruz kalmasak demiştim...günümüz koşullarında hepimiz geçim mücadelesi veriyoruz zaten

Bakanlıktan görüş isteniyor (garip) ama asıl garip olan baska sey ise Bakanlığın bir görüşü yok.Nerden nereye....

Arkadaşlar sıkmayın canınızı gidin bitcoin borsalarına flm alin auto alin dia alin 2 ay sonra hepsi 20 katına çıkacak Aralık ayı sonu gelmeden çıkmayı unutmayın. Yakında emekli olurum bu gidişle kimse sizi üzemesin

• Beğen
Tepkiler: omd
Bir yerlerde yanlışlık var ama nerede var bilmiyorum. Aslında problem ek ders de değil. Ben yıllardır BTR olurum. Onayım gelsin ya da gelmesin okuldaki işleri eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde yapardım çünkü bilirdim ki onayım gelecek.
Haklısın, günümüz bilgisayar çağında (DYS sistemi sayesinde Resmi Yazılar anında gönderilip alınabiliyor) bu iş bu kadar uzamamalıydı.
Okullar açılmadan sonuçlanmalıydı ki; görevlendirilecek öğretmenler de, uzun süre belirsizlik içerisinde kalmasın.
Ama ne olursa olsun yine de, şimdiye dek hiç bir yardım isteğini geri çevirmedim ve aksayan hiç bir probleme kayıtsız kalmadım.

arkadaşlarımız adına çok üzücü bir durum bir an önce netliğe kavuşturulmalıdır, 2. dönem diğer illerde de benzer bir durum oluşmayacağının garantisi yok...

arkadaşlarımız adına çok üzücü bir durum bir an önce netliğe kavuşturulmalıdır, 2. dönem diğer illerde de benzer bir durum oluşmayacağının garantisi yok...
Birde bakanlık saçma sapan yuvarlak cümlelerle görüş bildirip işi yine valiye bırakırsa diğer illerde 2.dönem sıkıntı çıkabilir.

ben bu valiyi destekliyorum..hatta bt dersini de kaldırsın..ne gerek var btr ye de bt dersinede çocuklar telefon kullanabiliyor zaten..öğrt de zaten bi sürü maaş veriliyor bi zahmet işlerini çözsünler..idarede kime yaptırabilirse...:))

btr olayının tamamen kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. tamirciliği boşverip dersimize sahip çıkalım.
bilişim teknolojileri kapsamında herhangi bir eğitim olursa bu eğitimi halk eğitim merkezi bünyesinde bir kurs ile ek ders karşılığında öğrenci,veli ,idareci ve öğretmenlere veririz. Bir benzeri bağımlılıkla mücadele eğitimi kursu gibi. ( rehber öğretmenler ek ders karşılığında bu eğitimi veriyor - halk eğitimi merkezi aracılığıyla)

Vali bu kararı tek başına almamıştır bunların hepsi birbirinden haberdardır (bakanlık, valiler, vekiller,cumhurbaşkanı, meb... vb.), ilerleyen dönemde btr işi biter ona göre dersiniz dersimiz için mücadele verip gereken tedbirleri alınız alalım.

Sen de haklısın. Hatta birilerine göre, öğretmene falan da hiç gerek yok. Her branştan birer öğretmen istihdam edilir. Ders videoları çekilir, öğrenciler izler; bitti gitti.
Valiler birbiriyle haberleşip, birlikte bir karar aldılarsa; niye Kayseri hariç, bütün Valiler Bakanlığın Görevlendirme Yazısını onayladılar?

Son düzenleme:
btr olayının tamamen kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. tamirciliği boşverip dersimize sahip çıkalım.
bilişim teknolojileri kapsamında herhangi bir eğitim olursa bu eğitimi halk eğitim merkezi bünyesinde bir kurs ile ek ders karşılığında öğrenci,veli ,idareci ve öğretmenlere veririz. Bir benzeri bağımlılıkla mücadele eğitimi kursu gibi. ( rehber öğretmenler ek ders karşılığında bu eğitimi veriyor - halk eğitimi merkezi aracılığıyla)

Vali bu kararı tek başına almamıştır bunların hepsi birbirinden haberdardır (bakanlık, valiler, vekiller,cumhurbaşkanı, meb... vb.), ilerleyen dönemde btr işi biter ona göre dersiniz dersimiz için mücadele verip gereken tedbirleri alınız alalım.

ingiltere ders programı :

türkiye ders programı :
Ağam bizimle eyleniyi

bugun bi ogrenci biraz sıkıştırınca(o da yatmasına izin vermediğim için) beni bakan yardımcısının telefonunun kendinde oldugunu soyledi,ben de aynı durumda oldugumuzu soylemek zorunda kaldım dusulen hale bi bakar mısınız?ogrenci ogretmeni tehdit ediyor amirlerle...bunun dışındakiler samimiyetimle soyluyorum cok ilgilendirmiyor beni

şimdi mutlaka bi alay tavsiye gelecek ben durum tespiti yapıyorum ne yazıkkı liyakatsız uygulamalar toplumda yayılıyor yayıldı,bunun ceremesini bizden cok bizim cocuklarımız cekecek...siyasiler gunu kurtarıyor ama gelecegimiz için ben karamsarım

2009-2011 yılları arasında daha ismi bilgisayar formatörlüğü iken bir vali ısrarla bu onayları vermemişti. Valinin ismi de Hasan Duruer'di. Belki forumdan hatırlayan arkadaşlar bu Vali ile çalışmışlarsa hatırlar. Sadece o ile has bir durum muydu bilmiyorum.

Fen lisesinde çalışıyorum ve öğrencilerimiz ile günlük yaptığımız tüm çalışmalara nokta koyduk. Ekders belki arkadaslarimiz için önemli olabilir.sonucta herkesin kendine göre harcamaları var ailesi var.hakli görüyorum.Sahsen bizim egitimlerimiz büyük yara aldı.Hocam niye bıraktınız diyebilirsiniz.Mecburen kadronun bulunduğu kurumda kurs açmam gerekiyor herkes çok sınırlı suan

Yüksek lisans yapmış bir kişiyim öğretmen olarak çalıştığımız imkanlar çok kötü duruma geldi 696 geçici kadrolu arkadaşların abartmıyorum maaşları bizi geçti .Ben aynı zamanda bankacılık ve sigortacılık mezunuyum dükkan acamiyorum, tarih öğretmenliği mi bitirdim bir işe yaramıyor, bote bitirdim BTR olmuyor ,bilgisayar muh yüksek lisansi bitirdim . BTR ek derse katkısı yok arkadaş ben niye okudum . Şimdi boş zamanlarında başka işler yapıyorum.

Yüksek lisans yapmış bir kişiyim öğretmen olarak çalıştığımız imkanlar çok kötü duruma geldi 696 geçici kadrolu arkadaşların abartmıyorum maaşları bizi geçti .Ben aynı zamanda bankacılık ve sigortacılık mezunuyum dükkan acamiyorum, tarih öğretmenliği mi bitirdim bir işe yaramıyor, bote bitirdim BTR olmuyor ,bilgisayar muh yüksek lisansi bitirdim . BTR ek derse katkısı yok arkadaş ben niye okudum . Şimdi boş zamanlarında başka işler yapıyorum.
Misal hocam ne gibi işler.?

Geri