Kaza Sonrası işlem

Kodla Büyü

yaasinn

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Kırmızı ışıkta dururken bi kazaya karıştım.polis raporunda suç karşı tarafta çıktı. Karşı tarafın kaskosundan yapılacak.
Sol arka far, tampon ve sol arka çamurlukta hasar var. Servis hepsine değişim yapıyor 100bin civarı rakam çıkarıyor. Usta istersen tamponu ve çamurluğu tamir ederim diyor(farı orijinali ile değiştirecek) 20-25bin rakam çıkarıyor.
Sizce hangisini tercih etmeliyim?
HER İKİ DURUMDA DA DEĞER KAYBINI İÇİN BAŞVURU YAPILACAK.

Arabayı satarken zorlanabilirsin 100bin liralık işlem yaptırırsan hocam. Çoğu insan ilk olarak kaza ve miktarına bakıyor. 100bin liralık değişimde araba takla mı attı diye soranlar bile olur :)

Arabayı satma ihtimalin yakın zamanda yoksa malzemeyi yenile tabi.

Arabayı satarken zorlanabilirsin 100bin liralık işlem yaptırırsan hocam. Çoğu insan ilk olarak kaza ve miktarına bakıyor. 100bin liralık değişimde araba takla mı attı diye soranlar bile olur :)

Arabayı satma ihtimalin yakın zamanda yoksa malzemeyi yenile tabi.
Takla atan araç günümüz parça fiyatları ile 100.000'e çıkmaz.

Farlar zaten epey tutuyor diye biliyorum. Araç ve modelini bilmiyorum ama.

Aynı hasarı hasar kayıtsız yaptırınca mı satarken kolay olur yoksa servis kaydı olan faturalı, her parçası kayıt altına alınan aracı satarken mi kolay olur onu iyi düşünmek lazım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Kırmızı ışıkta dururken bi kazaya karıştım.polis raporunda suç karşı tarafta çıktı. Karşı tarafın kaskosundan yapılacak.
Sol arka far, tampon ve sol arka çamurlukta hasar var. Servis hepsine değişim yapıyor 100bin civarı rakam çıkarıyor. Usta istersen tamponu ve çamurluğu tamir ederim diyor(farı orijinali ile değiştirecek) 20-25bin rakam çıkarıyor.
Çok geçmiş olsun hocam. 2 defa aracıma çarptılar, ikisinde de acemi bir bayandı. İkisinde de kusur karşı taraftaydı. İlkinde aracımı perte ayırdılar onarım tutarı çok çıktığı için. İkincisinde bagaj kapağı ezilmiş, tampon zarar görmüştü. Tampona değişim yaptırmadım, onarım istedim, boyanınca tertemiz oldu... Bagaj kapağına da boya istemedim, ustaya göçüğü düzeltebildiğin kadar düzelt dedim, %80-85 oranında düzeldi, öyle bıraktım. Tüm işlemler yetkili serviste yapıldı.
Değer kaybına da başvuracaksınız, onarımda yetkili serviste onarım yaptırabiliyorsanız yaptırın. Yetkili servis harici bir yerde ben aracımı yaptırmam, neler duyuyoruz sanayi ortamı için. Tramer her türlü işlenecek ve karşınıza çıkacak. Satarken de zaten ona göre satarsınız. Komşu illerdeki yetkili servislere de sormayı düşünün bu arada.

Araç 2020 honda civic.
Servisin dediği;
Sol arka stop:10bin
Arka Tampon:15bin
Sol arka çamurluk:51bin.
Bunlar sadece boyasız parça fiyatları buna boya ve işçilik de eklenecek 100bini buluyor serviste.

yani hocam arabaların değeri milyonlar olmuş artık. Kazanın fotolarını saklayın, satacağınız zaman alıcısına gösterirsiniz. hangi işlemi yaptırmak istiyorsanız onu yaptırın aklınızda kalmasın. Değer kaybı davası da açacakmışsınız. O yüzden en iyi olanı yaptırmak daha mantıklı bence.

Teşekkür ediyorum hocalarım herkese. Tampon zaten çok önemli değil çamurlukta ustada lokal boyalı olarak yapılır. Arka stop zaten her türlü değişecek. Rakamın düşük olması sanki daha iyi olacak gibi.

Ekli dosyalar

• IMG_3176.jpeg
    IMG_3176.jpeg
    144.8 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_3175.jpeg
    IMG_3175.jpeg
    147.2 KB · Görüntüleme: 96
  • IMG_3173.jpeg
    IMG_3173.jpeg
    162.4 KB · Görüntüleme: 96
Geri