KBS'ye Excelden Otomatik Puantaj Yükleyen Var mı ?

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar biliyosunuz KBS de ekders puantajını excelde hazırlayıp otomatik olarak ekletilebiliyor. Ancak ben 2 3 aydır denediğimde Ekle butonuna basıyorum hiçbir şey olmuyor. Dosya Yükle -- Tamam -- Ekle deyince hiçbirşey açılmıyor. Aranızda excelden puantaj yüklebilen yada ekle'ye basınca birşeyin açılmama nedenini bilen var mı ?

Ben yüklüyorum. Firefox kullanmanız gerekiyor. Birde kbs nin sitesinde hazır ücret puantaj şablonu var onu kullanırsanız problemsiz yüklüyor.

lazer55' Alıntı:
Ben yüklüyorum. Firefox kullanmanız gerekiyor. Birde kbs nin sitesinde hazır ücret puantaj şablonu var onu kullanırsanız problemsiz yüklüyor.
sitedeki şablon hangi kısımda hocam ?

Ben de yüklemiştim. Şablon dışındaki Excel dosyalarını kabul etmiyor. Ama şablonu makrolarla oluşturan bir Excel dosyası vardı internette, o çok işinize yarayacaktır.

Kbs ekders menüsü altında şablon diye bir seçenek var oraya tıkladığınızda inmeye başlıyor. ekdersUpload.xls adında bir dosya.

hocam bende yükledim puantajda öğretmenlerin tc kimlik numarası ve kodu da var direk kopyalıyorum şablona sonra .xls olarak kaydediyorum sonra onu kbs ye atıyorum çok kolay oluyor.

Geri