Kelebek Sınav Programı...

Kodla Büyü

sinifci3434

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumuza kelebek sınav programı satın almak istiyoruz. Bazı sınıflar 50 bazıları 30-35. Kullanıp memnun kaldığınız program varsa link verirseniz sevinirim.

Okulunda lisanslı yazılım kullanan, 50 öğrenciye kadar kelebek sisteminin kullanılabildiği arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Re: Ynt: Kelebek Sınav Programı...

Bu sistem nasıl çalışıyor?
Optik okuyucumu?
Yoksa.
Öğrencilerin soruları ekranda görüp, cevaplar için butonlara bastığı sistemmi?

hayır sadece öğrencilerin oturacakları yerleri dağıtan bir prg....

Re: Ynt: Kelebek Sınav Programı...

Excelde rastlansal dağıtıp oluşturuverin bunu hocam.
Dert etmeyin böyle ufak işleri.

Pythonu öğrenmek için deneme amaçlı hazırladığım ikili sıra şeklinde isterseniz 100 kişilik sınıfa bile uygulayabileceğiniz program yaptım kelebek olarak dağıtıyor. Şu an il dışındayım eve döndüğüm de isterseniz atarım buraya

memint' Alıntı:
Pythonu öğrenmek için deneme amaçlı hazırladığım ikili sıra şeklinde isterseniz 100 kişilik sınıfa bile uygulayabileceğiniz program yaptım kelebek olarak dağıtıyor. Şu an il dışındayım eve döndüğüm de isterseniz atarım buraya
Çok makbule geçer hocam, ücretsiz paylaşınları denedik ama sınıflar kalabalık olunca sorun çıkıyor.

Öncelikle deneme amaçlı python u öğrenme amaçlı yaptığımı tekrar söylemeliyim.
Klasör içindeki dagitim_asama_13.exe uygulamasını çalıştırdığınızda;
karmalar.csv
ogrenciler.csv
siniflar.csv -->
dosyalarındaki bilgileri kullanarak,
Karma_OturmaPlanlari.xls ve Karma_SinifListeleri.xls dosyalarını oluşturuyor.

not: karmalarda yazdığınız sınıf isimleri ile öğrenciler de yazılı olan sınıf isimleri aynı olmalı.

Ekli dosyalar

• KarmaProgram.zip
    4.3 MB · Görüntüleme: 1,368
Sa
Öncelikle deneme amaçlı python u öğrenme amaçlı yaptığımı tekrar söylemeliyim.
Klasör içindeki dagitim_asama_13.exe uygulamasını çalıştırdığınızda;
karmalar.csv
ogrenciler.csv
siniflar.csv -->
dosyalarındaki bilgileri kullanarak,
Karma_OturmaPlanlari.xls ve Karma_SinifListeleri.xls dosyalarını oluşturuyor.

not: karmalarda yazdığınız sınıf isimleri ile öğrenciler de yazılı olan sınıf isimleri aynı olmalı.

Sayın hocam. İlk defa kullanmaya çalışıyorum. Maddeler halinde yazar mısınız. ?

Programı biraz daha düzenlemiştim mayıs gibi. Ekteki dosyanın içerine yeni halini ve açıklamasını ekledim. Yaptığım denemelerde sınıftaki sıra sayısı yada öğrenci sayısında sıkıntı çıkarmadı. Eğer okuldaki tüm sıralar tekli olursa ona göre, çiftli olursa ona göre oturma planları oluşuyor. Okulumda bunu kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım.
Bu arada Python ile yaptığım ilk ve tek proje bu olduğu için çok profesyonel bir şey değil, bir ara arayüz denemeleri yaptım ama boyumun o kadar uzun olmadığını anladım :)

Ekli dosyalar

• KarmaKelebekProgrami_2017.zip
    5.1 MB · Görüntüleme: 1,141
Programı biraz daha düzenlemiştim mayıs gibi. Ekteki dosyanın içerine yeni halini ve açıklamasını ekledim. Yaptığım denemelerde sınıftaki sıra sayısı yada öğrenci sayısında sıkıntı çıkarmadı. Eğer okuldaki tüm sıralar tekli olursa ona göre, çiftli olursa ona göre oturma planları oluşuyor. Okulumda bunu kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım.
Bu arada Python ile yaptığım ilk ve tek proje bu olduğu için çok profesyonel bir şey değil, bir ara arayüz denemeleri yaptım ama boyumun o kadar uzun olmadığını anladım :)

Teşekkürler hocam. :)

hocam söylenenleri uyguladım ama sınıflar boş çıktı neden olabilir

Ekli dosyalar

• KarmaKelebekProgrami_2017.zip
    5.1 MB · Görüntüleme: 120
hocam söylenenleri uyguladım ama sınıflar boş çıktı neden olabilir

Hocam en güncel halini ekliyorum. İçerisinde örnek sınıf, karma ve öğrenci listeleri de var ve o listelere göre oluşturulmuş oturma planları ve sınıf listeleri de mevcut. Örnek csv dosyalarını ve çıkan sonuçları incelerseniz nerede hata yaptığınızı bulabilirsiniz. EXE dosyasını her çalıştırdığınızda yeni listeler oluşturuluyor.

Ekli dosyalar

• Karma 2018.zip
    5.3 MB · Görüntüleme: 623
Hocam en güncel halini ekliyorum. İçerisinde örnek sınıf, karma ve öğrenci listeleri de var ve o listelere göre oluşturulmuş oturma planları ve sınıf listeleri de mevcut. Örnek csv dosyalarını ve çıkan sonuçları incelerseniz nerede hata yaptığınızı bulabilirsiniz. EXE dosyasını her çalıştırdığınızda yeni listeler oluşturuluyor.

Hocam ilk denemelerime çok başarılı. İnşallah idarenin isteklerine de cevap verir. 3 gündür bu işe uğraşıyorum. Çok sayıda deneme yaptım. İstediğime en yakın ve kullanımı en basit sizinki oldu. Elinize ve bilginize sağlık

hocam program için teşekkür ederim. bence de başarılı bir program. acaba aynı kademedeki öğrencileri arka arkaya oturmasına engel olma şansımız var mı?

Hocam ilk denemelerime çok başarılı. İnşallah idarenin isteklerine de cevap verir. 3 gündür bu işe uğraşıyorum. Çok sayıda deneme yaptım. İstediğime en yakın ve kullanımı en basit sizinki oldu. Elinize ve bilginize sağlık
İşinize yaradıysa ne mutlu güle güle kullanın
hocam program için teşekkür ederim. bence de başarılı bir program. acaba aynı kademedeki öğrencileri arka arkaya oturmasına engel olma şansımız var mı?
Hocam sonuçta mevcut öğrenci sayısına göre hepsinin yerleştirilmesi gerekiyor.
Basitçe anlatmak gerekirse
1. Olarak öğrenci bir sıraya yerleştirilmeden önce tüm komşu sıralara bakılıyor aynı seviye de öğrenci yoksa oraya yerleştiriliyor. Bu şekilde tüm yerleştirilme yapılıyor.
2. Olarak birincide yerleşmeyen varsa bu sefer kendi sırasında ki tüm komşulara bakılıyor aynı seviye yoksa yerleşiyor.
3. Olarak ilk ikide yerleşmeyenler varsa bu sefer yanındaki ve çaprazında ki aynı seviye ön ve arkasındaki aynı şube olmayacak şekilde yerleştirme yapılıyor.
Bu şekilde 7-8 aşamadan geçiyor.
Diyelim ki sadece iki seviye öğrenci karışacak bu durumda yukarıdaki adımlar ile herkes yerleşemez. Ön ve arkadakiler farklı olsun dersek bu sefer de çaprazında yada yanında aynı seviye öğrenci olması uygun olmaz. O yüzden aynı seviyedekiler arka arkaya getirtiyorum ama aynı sınıftan olmasınlar diye farklı şube olmasını sağlıyorum.

Geri