kendi imajımı hazırlamak istiyorum ---öneriler---

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi akşamlar arkadaşlar
ET lerimiz yeni takıldı kullanmaya başladığımız zaman kendim imaj hazırlamak istiyorum
tekrar tekrar uğraşmamak için tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum
hangi program ile almam lazım ve hangi programları yüklemeliyim sizce birde lisans oladan kurduğumuzda sorun yaşanıyormu
son olarak deep freeze ve antivirüs vs kursak ATAK kurmasak sıkıntı yaşanırmı acaba
birde biryerde deep freeze hem c hem d yi korumaz felan diye okudum ama öneriniz varmıdır?
teşekkürler şimdiden

hocam imaj almak ve yüklemek için clonezillayı tek geçerim.özellikle alınan imajın yüklenmesi çok kolay.
c ve d yi bir arada koruyamayan deepfreeze değil time freeze hocam.

pcreis' Alıntı:
hocam imaj almak ve yüklemek için clonezillayı tek geçerim.özellikle alınan imajın yüklenmesi çok kolay.

teşekkür ederim hocam
atak konusundaki düşünceniz nedir yani kurmasak sıkıntı yaşarmıyız
birde hangi programları önerirsiniz
birde bu imaj alma işi çok zor olmasa gerek herhalde demi :)

Re: Ynt: kendi imajımı hazırlamak istiyorum ---öneriler---

ET yi açmadan
HBCD 10.5 usb bellek versiyonu bulunan flash belleğimizi takıyoruz.
Acronis ile boot tan imajı alıyorsunuz.
İşletim sistemi ne olursa olsun.Ölmez yöntemdir.

teşekkürler hocam
diğer öğretmenler için felan imaj almadan önce hangi programları yüklemeliyim
önerileriniz nelerdir ?

hocam farsonic iyi ama lisans problemi var ben time freze deniyorum 1 haftadır gayet iyi şuan c yi koruyor bence yeterli, imaj almak istersen acronis 2016 yı indir hocam rescue media var onu tıkla ordan flashı göster acronisi flasha boot etsin o şekilde imajı alabilirsin, virüs programı olarak da panda 2016 free bence gayet iyi hem ücretsiz.

Benim önerilerim:
Öğretmenlerin kullanacağı sınırlı hesap için;
- Regedit, Cmd ve Görev Yöneticisini devre dışı bırak.
- .BAT dosyalarının çalıştırılmasını engelle
- Ekran koruyucuyu devre dışı bırak
- Kaynak paylaşımı için bir ana bilgisayar belirle buradan dosyalarını paylaş

mayhem' Alıntı:
pcreis' Alıntı:

teşekkür ederim hocam
atak konusundaki düşünceniz nedir yani kurmasak sıkıntı yaşarmıyız
birde hangi programları önerirsiniz
birde bu imaj alma işi çok zor olmasa gerek herhalde demi :)
hocam koruma için time freeze i yükleseniz yeterli bence.ATAK için öğretmenlerin flaşlarında yaşanılan virüs vb sorunlarla sizi devamlı meşgul edebilirler.flaşıma virüs bulaştı biçimlendirdim yeniden atak kurabilir misiniz vs diye.clonezillayla imaj alma işleminin videolu anlatımı vardı ebada.araştırırsanız bulabilirsiniz.gayet kolay.zorluğu yok.acroniste sıkıntılar yaşanabiliyor.yoğurt yiyişim clonezilladan yana :)
programlara gelince tahta üzerinde çizimlerin kullanılabilmesi için Epic Pen,antivirüs programı olarak 360 total security öneriririm.office programlarının viwerlarını da yüklersiniz.bu arada denetim masasından güncelleştirmeleri kapatmayı sakın unutmayın.

miraz' Alıntı:
Benim önerilerim:
Öğretmenlerin kullanacağı sınırlı hesap için;
- Regedit, Cmd ve Görev Yöneticisini devre dışı bırak.
- .BAT dosyalarının çalıştırılmasını engelle
- Ekran koruyucuyu devre dışı bırak
- Kaynak paylaşımı için bir ana bilgisayar belirle buradan dosyalarını paylaş

kaynak paylaşımı için sistem odasına bir bilgisayar koysam tahtalara nasıl dosya gönderebilirm hocam?
bunu yapmam lazım ama nerden başlayacağımı bilemiyorum.

Hocam size önerim bulaşmayın!
Fatih projesinin ilk günlerinden beri işin içerisindeyim ve bir lisede formatörlük yapıyordum. İl formatöründen rica minnet yönetici şifresi aldım. Öğretmen arkadaşlarla tek tek konuşup ihtiyaçları olan programları kurdum. sonra problem çıktıkça atak vs kurdum. Sonuç olarak ne öğretmenlere nede idareye yaranabildim. Ben dahil, bilgisayar öğretmenleri kendi başımıza iş çıkartıyoruz.
BEM bize yönetici şifresini verip tebliğ etti mi hayır. Kafamıza göre program yüklemeyelim diye yönetim şifresi vermiyor. ATAK programına neden ihtiyaç var diğer öğretmenler tahtaları kilitlemiyor diye,Atak vb programları bakanlık tahta imajlarına yükleyemez mi? Kimse üzerine düşeni yapmıyorken biz neden fazladan yük alıyoruz?

Benim şahsi fikrim bakanlığın yayınladığı güncel imajı indirip tahtalara yüklemeniz. Öğretmenlerin programlarını yüklemektense, tahtada kurulu programları öğretmenlere anlatıp tavsiye etmek.

Geri