kendi okulumda Arduino kursu nasıl açabilirim

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
Kendi görev yaptığım okulda öğrencilerim çok hevesli;arduino öğrenip çizgi izleyen robot-sumo robot vs..vs.. yapmak istiyorlar;ama halk eğitim bünyesinde bu tarz bir kurs var mı? açabilir miyim?

Hocam halk eğitimde yaş sınırından dolayı açılmıyor. Arduino ve robot uygulamaları diye hatırlıyorum yaş sınırı en az lise mezunu istiyor. Başka bir yolu bilmiyorum bizim öğrenciler de hevesli.

Hocam halk eğitimde yaş sınırından dolayı açılmıyor. Arduino ve robot uygulamaları diye hatırlıyorum yaş sınırı en az lise mezunu istiyor. Başka bir yolu bilmiyorum bizim öğrenciler de hevesli.

üzüldüm hocam yani...saçma sapan işler..ilk defa adamları bu kadar hevesli gördüm....ama 2-3 saatte anlatılıp altyapı oluşturulacak konular da değil; elektronik - programlama -arduino genel prensipleri verip bi kaç proje yaptırmaktı niyetim...belli ki bu konuda sıcak bakılmıyor;o zaman destekleme kurslarında beden eğitimin de takla atmaya devam ...

hocam kursun adı arduino yada robot kursu olmaz, ofis programları olur ama arduino gösterirsin. tabi ki işi kılıfına uydurman lazım.

üzüldüm hocam yani...saçma sapan işler..ilk defa adamları bu kadar hevesli gördüm....ama 2-3 saatte anlatılıp altyapı oluşturulacak konular da değil; elektronik - programlama -arduino genel prensipleri verip bi kaç proje yaptırmaktı niyetim...belli ki bu konuda sıcak bakılmıyor;o zaman destekleme kurslarında beden eğitimin de takla atmaya devam ...
Halk eğitimde Bilişim üzerine kurslar "MEslek Edindirme" diye geçtiği için Kursa Giriş Koşullarında" ; "Okuma yazma bilmek veya ilkokul mezunu olmak." olmasına rağmen açmıyorlar.
İçemiz Halk Eğitiminde ısrar etmiştim başka bir kurs için, öğrencilerim ortaokul, e-Yaygın modülünde öğrenci kaydı yaparken yaştan ötürü kayıt yaptırmadı sistem.

kurs hem mıdüler programında var hocam.ben açtım arduino kursu.lise 1 öğrenciler.açarsınız kursu.yaş sınırı lise1 mimimum

kurs hem mıdüler programında var hocam.ben açtım arduino kursu.lise 1 öğrenciler.açarsınız kursu.yaş sınırı lise1 mimimum
http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprog...rogramlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi ÇÖP.pdf

hocam buldum modülünü ama

PROGRAMA GİRİŞ KOŞULLARI
1. En az lise veya dengi bir okuldan mezun olmak.
2 2. İşletmelerin bilişim birimlerinde çalışmış/çalışıyor veya ilgili alanda eğitimine devam ediyor olmak.
3. 18 yaşını tamamlamış olmak.

olarak yazıyor...

hocam kursu okullar hayat olsun kapsamında açın
hocam gittim halk eğitim müdür yardımcısıyla görüştüm...yok hocam açamazsınız bu koşullarda dedi..tabiri caizse kestirip attı..okullar hayat olsun kapsamında resim müzik gibi daha sanatsal kurslar açılıyormuş.....arduino-kodlama-robotik falan filan kime gerekecek... insanın zoruna gidiyor; bilşime ve bilişim konularına olan bu sakat bakış...

hocam robot uygulamaları kursu var.yaş sınırı yok.onu açın derim o zaman.160 saat

hocam gittim halk eğitim müdür yardımcısıyla görüştüm...yok hocam açamazsınız bu koşullarda dedi..tabiri caizse kestirip attı..okullar hayat olsun kapsamında resim müzik gibi daha sanatsal kurslar açılıyormuş.....arduino-kodlama-robotik falan filan kime gerekecek... insanın zoruna gidiyor; bilşime ve bilişim konularına olan bu sakat bakış...

Gibisi yok aslında hocam, burada okullar hayat olsun projesi etkinlikleri kursunun programı var bakabilirsiniz. İçeriğinde bilgisayar etkinlikleri de var. Yalnız konular (İşletim Sistemleri, Kelime İşlemci, Elektronik Tablolama, Sunum Hazırlama, e - posta) olarak geçiyor.

hocam ben dyk kursu açtım uygulama olarak arduino yapıyorum.. Öğrenci sayısı az olduğu için oldukça verimli ve keyifli geçiyor

hocam ben dyk kursu açtım uygulama olarak arduino yapıyorum.. Öğrenci sayısı az olduğu için oldukça verimli ve keyifli geçiyor
lise de mi açıldı?? eğer varsa böyle bir imkan seneye başvurmak isterim..ama bazı konularda idareciler çok bilgisiz...ve araştırmıyorlar da..kestirip atıyorlar..bir nevi "icat çıkarma" durumu

hocam biz tubitak egzersizi olarak açtık robotik kodlama ve ardunio gösteriyoruz..ismi önemli değil

Geri