Kendi yaptığım ücretsiz kütüphane programı.

Kodla Büyü
2003, 2007 formatlarında da kaydettim, e-okuldan aldığım listeyi yapıştırdım. Elle yazdım.. "Excel dosyası hatalı " uyarısı alıyorum.
Sizin yükleyebildiğiniz kitap listesi veya örnek bir öğrenci listesini buraya atabilirmisiniz?
*

2003, 2007 formatlarında da kaydettim, e-okuldan aldığım listeyi yapıştırdım. Elle yazdım.. "Excel dosyası hatalı " uyarısı alıyorum.
Sizin yükleyebildiğiniz kitap listesi veya örnek bir öğrenci listesini buraya atabilirmisiniz?
*
hocam excel kitap eklede boş şablon indir seçeneği var. oradan indirdim ve kitapları ekledim kaydettim. kitap listesi excel aç seçeneğini seçtiğimde bütün kitaplar çıktı ve hepsi eklendi hocam. bir sıkıntı göremedim ben.

hocam bu arada çalışmanız için teşekkür ederim oldukça başarılı olmuş.

hocam excel kitap eklede boş şablon indir seçeneği var. oradan indirdim ve kitapları ekledim kaydettim. kitap listesi excel aç seçeneğini seçtiğimde bütün kitaplar çıktı ve hepsi eklendi hocam. bir sıkıntı göremedim ben.
Eksik yazmışım. YAzdıklarımı şablon üzerinde yapmıştım.

Program güzel olunca Türkçe öğretmenimiz tek tek elle eklerim dedi... Sanırım öğrencilere görev verecek...

Kullandığımız ofis sürümüile alakalı olabilir mi? Bende 2007 yüklü..

Eksik yazmışım. YAzdıklarımı şablon üzerinde yapmıştım.

Program güzel olunca Türkçe öğretmenimiz tek tek elle eklerim dedi... Sanırım öğrencilere görev verecek...

Kullandığımız ofis sürümüile alakalı olabilir mi? Bende 2007 yüklü..

Hocam elle kayıt yapmayın, bir kaç gün içinde size mesaj atarım dosyayı gönderirsiniz ben denerim, hatayı size söylerim. Bu bir kaç gün çok yoğunum iyi çalışmalar.

Hocam tekrardan ellerine sağlık çok kullanışlı bir program bence tebrik ediyorum.

Gördüğüm ve acilen giderilmesi gereken en önemli eksikliklerden sıralamaya alacak olursam...
  1. Bir öğrenci sadece bir kitap alabiliyor birden fazla kitap alması için genel ayarlara öğrencinin alabileceği maksimum kitap sayısı ayarı konulabilir. Çünkü bazı öğrencilerimiz genelde birden fazla kitap alıyor.
  2. Teslim Al bölümünde öğrenci seçip teslim al butonuna bastığımızda direkt teslim alıyor ve bildirim çıkıyor. Bunu yaparken yanlış seçim yaptığımızda en azından bir uyarı ekranı çıksa A kitanıbını 123 nolu öğrenci teslim ediyor onaylıyorsanız Tamam'a basın gibi çıkarsa yapılan hatayı önlemiş oluruz.
  3. Yapılan işlemleri azından hafızasında saklasa son 100 işlem gibi. İşlem türü falan tarih saat şeklinde yazsa.
Gördüğüm acil kısmı bunlar. Bunların yanında bencede yönetici ve kullanıcı gibi giriş olsa süper olur kitap silme ekleme vs yetkilendirmek için tabi bu ileride.

Bir de yapılan kodları paylaşırmısınız diye daha önceden istekte bulunmuştum. Biz de böylelikle katkıda bulunabiliriz. Sizin içinde sakıncası yoksa tabiki. İyi çalışmalar diliyorum.

Hocam tekrardan ellerine sağlık çok kullanışlı bir program bence tebrik ediyorum.

Gördüğüm ve acilen giderilmesi gereken en önemli eksikliklerden sıralamaya alacak olursam...
  1. Bir öğrenci sadece bir kitap alabiliyor birden fazla kitap alması için genel ayarlara öğrencinin alabileceği maksimum kitap sayısı ayarı konulabilir. Çünkü bazı öğrencilerimiz genelde birden fazla kitap alıyor.
  2. Teslim Al bölümünde öğrenci seçip teslim al butonuna bastığımızda direkt teslim alıyor ve bildirim çıkıyor. Bunu yaparken yanlış seçim yaptığımızda en azından bir uyarı ekranı çıksa A kitanıbını 123 nolu öğrenci teslim ediyor onaylıyorsanız Tamam'a basın gibi çıkarsa yapılan hatayı önlemiş oluruz.
  3. Yapılan işlemleri azından hafızasında saklasa son 100 işlem gibi. İşlem türü falan tarih saat şeklinde yazsa.
Gördüğüm acil kısmı bunlar. Bunların yanında bencede yönetici ve kullanıcı gibi giriş olsa süper olur kitap silme ekleme vs yetkilendirmek için tabi bu ileride.

Bir de yapılan kodları paylaşırmısınız diye daha önceden istekte bulunmuştum. Biz de böylelikle katkıda bulunabiliriz. Sizin içinde sakıncası yoksa tabiki. İyi çalışmalar diliyorum.

Hocam görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Benim için çok önemli bir dönüt oldu. İsteklerinizi en kısa sürede eklemeye çalışacağım. Şuan ofis 2007 kullananlar toplu ekleme yapamıyormuş bu hatayı aşmaya çalışıyorum, hatayı hallettikten sonra kodları paylaşacağım, şuan paylaş sam bile bir işe yaramaz. İsteklerinize gelince, daha önce bahsetmiştim bu projeye birden başladım. Okuldaki program çok kötüydü, güzel programların hepsi paralı olunca bende hızlıca çözüm üretmek için böyle bir proje yaptım. Dolayısıyla bir çok programlama hatası mevcut. Örneğin 3 numarada söylediğiniz loglama. Şimdi okuyunca aklıma geldi, veri işlemleri olan bir uygulamada mutlaka olması gerekir. Ama veritabanı tasarımı uygun değil veritabanını güncellesem kullanıcılar mevcut bilgilerini nasıl aktaracaklar, yada birden fazla kitap ödünç işlemleri için yine veritabanı tasarımı yanlış. Veritabanı olarak sqlite kullandım herhangi bir yükleme paket gerektirmesin diye onun getirdiği sorunlarda mevcut. Ama en kısa sürede başka yollarla da olsa söylediklerimizi eklemeye çalışacağım. İyi günler.

Kusura bakmayın kütüphane uygulamasını rehberlik başlığında paylaşmışım.

Yeni versiyonu kullanırken sadece exe dosyasını değiştiriniz. Veriler db.sqlite dosyasında tutulmaktadır.

Bazı eklemeler tamamlandı.
-İstatistik silme
-Çoklu kitap ödünç verme... **mutlaka ayarlar kısmından değeri giriniz.
-Ödünç kitaplar arasından öğrenci numarasına göre arama yapma.
-Teslim alma kısımında onay penceresi.
-Kod repo güncelleme adresi aşağıdadır.

herkese iyi çalışmalar geri dönüşler için çok teşekkürler.
(Kullanıcı yetkilendirme admin kısmı çok sıkıntılı (db tasarımdan dolayı) diğer eksiklerle birlikte başka zamana.)
Ayrıca ofis 2007 kullanıp excel aktarma işlemlerinde hata alanlar, hata mesajını benimle paylaşırlarsa düzeltmeye çalışırım.

https://bitbucket.org/svdemir/kutuphane/

https://drive.google.com/drive/fold...CTW9WNWs?resourcekey=0-hMpTasxbS65R9leSXcqKaw

Son düzenleme:
Toplu eklemede ace.oledb.12 not registered on local machine hatası genellikle sürücü eklenince çözülüyor. Ama işletim sistemi ve ofis mimari yapısı uyuşmazlığı durumlarında da hata oluşmaktadır. Araştırmalarıma göre şöyle bir link buldum ve çözüme ulaştım. Kısaca işletim sistemine göre indirilen dosyayı komut satırından dosyanın bulunduğu dizine girilerek > AccessDatabaseEngine.exe /passive veya > AccessDatabaseEngine_X64.exe /passive komutuyla işlem yapılmalıdır.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23734
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255

hocam yeni versiyon v0.8 olanı sanırım. onu indirip eskisiyle değiştirdim ancak ödünç ver butonu aktif olmuyor.

Kusura bakmayın kütüphane uygulamasını rehberlik başlığında paylaşmışım.

Yeni versiyonu kullanırken sadece exe dosyasını değiştiriniz. Veriler db.sqlite dosyasında tutulmaktadır.

Bazı eklemeler tamamlandı.
-İstatistik silme
-Çoklu kitap ödünç verme... **mutlaka ayarlar kısmından değeri giriniz.
-Ödünç kitaplar arasından öğrenci numarasına göre arama yapma.
-Teslim alma kısımında onay penceresi.
-Kod repo güncelleme adresi aşağıdadır.

herkese iyi çalışmalar geri dönüşler için çok teşekkürler.
(Kullanıcı yetkilendirme admin kısmı çok sıkıntılı (db tasarımdan dolayı) diğer eksiklerle birlikte başka zamana.)
Ayrıca ofis 2007 kullanıp excel aktarma işlemlerinde hata alanlar, hata mesajını benimle paylaşırlarsa düzeltmeye çalışırım.

https://bitbucket.org/svdemir/kutuphane/

https://drive.google.com/drive/folders/0B9JbYOAAnwGwV0FuRGtCTW9WNWs

arkadaşımexcelden kiap listesi ekliyorum ama kabul etmiyor 79 kitaptan sadece 1tanesini kabul ediyor nerde yanlış yapıyrum?

Ekli dosyalar

• kitaplarSablon.rar
    8.9 KB · Görüntüleme: 70
Toplu eklemede ace.oledb.12 not registered on local machine hatası genellikle sürücü eklenince çözülüyor. Ama işletim sistemi ve ofis mimari yapısı uyuşmazlığı durumlarında da hata oluşmaktadır. Araştırmalarıma göre şöyle bir link buldum ve çözüme ulaştım. Kısaca işletim sistemine göre indirilen dosyayı komut satırından dosyanın bulunduğu dizine girilerek > AccessDatabaseEngine.exe /passive veya > AccessDatabaseEngine_X64.exe /passive komutuyla işlem yapılmalıdır.

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23734
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255
kütüphane programı ayar.jpg
Teşekkürler... çalıştı .

Son düzenleme:
Hocam "Ayarlar----> Barkod" kısmını nasıl kullanıyoruz...

barkod sayısını girip istediğiniz gibi barkod yazdırıyorsunuz. Daha sonra kitap eklerken barkod no ları kullanarak ekleme yapabilirsiniz.
İsterseniz daha önce barkod no vermiş olduğunuz kitabın barkodunu yazdırabilrsiniz.

barkod sayısını girip istediğiniz gibi barkod yazdırıyorsunuz. Daha sonra kitap eklerken barkod no ları kullanarak ekleme yapabilirsiniz.
İsterseniz daha önce barkod no vermiş olduğunuz kitabın barkodunu yazdırabilrsiniz.
Hocam barkod sayısı derken; her kitap için mi? Yani kitap sayısı kadar barkod mu?

Geri