Kendi yaptığım ücretsiz kütüphane programı.

Kodla Büyü
Merhaba hocam güzel bir çalışma olmuş, elinize sağlık. Excelden toplu liste eklediğimde hata veriyor. E-okuldan aldığım listeyi kopyalayıp yapıştırdım. Nerede hata yapıyorum bulamadım? Teşekkürler

Hocam merhabalar. Programınızı okulumuz için kullanmak istiyoruz ancak Argox marka aldığımız barkod okuyucu barkodları okuyamadı. Sizden ricam acaba bu barkodların standartını hangisine göre yaptınızı paylaşırsanız çok sevinirim (EAN 8, EAN 13, Code 39, .. gibi).

Hocam merhabalar. Programınızı okulumuz için kullanmak istiyoruz ancak Argox marka aldığımız barkod okuyucu barkodları okuyamadı. Sizden ricam acaba bu barkodların standartını hangisine göre yaptınızı paylaşırsanız çok sevinirim (EAN 8, EAN 13, Code 39, .. gibi).

EAN13 ama programın barkod okuma özelliği yok malesef.

Yeni farkettim. Yapığınız çalışmaya adınızı eklememişsiniz. En azından yeni verisyonunda Menü'ye "Hakkında" diye bir bölüm eklerseniz güzel olur..
Birde http://www.sourceforge.net/ gibi bir sitede çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

bende mi sorun var bilgisayarda mı anlamadım. arkadaşım şuna toplu kitap ve öğrenci excell listesi eklemeyi videolu anlatırmıısnız yada örnek öğrenci ve kitap listsi atarmıınız

Malasef örnek yok elimde, hata eğer oledb ise çözümü paylaştım. Sorun çıkmaması gerekir barkod no ile öğrenci no alanlarına dikkat etmeyi unutmayın.

Program çok güzel olmuş .Teşekkürler.
Ödünç verirken, öğrenci tarafından daha önce okunmuş olan kitap seçildiğinde; ( bu öğrenci bu kitabı daha önce ödünç almış, yine de vermek istiyor musunuz) gibi uyarı çıkması mümkün müdür?

Windows 10 x64 Home Single Language
Office 2010 32 bit yüklü.

OLEDB hatası için komut satırı üzerinde D:\KUTUPHANE\AccesDatabaseEngine_x64.exe /passive kurdum. Excel'den kitap aktarma çalıştı. Ancak Word-Excel vs. her açılışta Nesne kitaplıklarınızdan birisi eksik ya da bozuk. diye uyarı çıktı her açılışta. Excel-Word her açılışta onarma işlemi yapıyor ama çözüm olmuoyor. Çözüm için microsoft'un sitesinde "Bilgisayarınızda Office 2010 32-bit sürümü yüklü ve yüklü Microsoft Access Database Engine 2010 64-bit sürümü de varsa bu sorun oluşur. Bu ürünler aynı "bit genişliği." olmadığı için bu ürünleri birleşimi desteklenmiyor". şeklinde yazıyordu. 64biti kaldırdım, 32bit office için 32bit accessdatabase kurdum. OLDB hatası tekrar başladı.

Kaliteli işler övgüye mazhardır. Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır. Sizi canı gönülden kutlarım hocam.

Windows 10 x64 Home Single Language
Office 2010 32 bit yüklü.

OLEDB hatası için komut satırı üzerinde D:\KUTUPHANE\AccesDatabaseEngine_x64.exe /passive kurdum. Excel'den kitap aktarma çalıştı. Ancak Word-Excel vs. her açılışta Nesne kitaplıklarınızdan birisi eksik ya da bozuk. diye uyarı çıktı her açılışta. Excel-Word her açılışta onarma işlemi yapıyor ama çözüm olmuoyor. Çözüm için microsoft'un sitesinde "Bilgisayarınızda Office 2010 32-bit sürümü yüklü ve yüklü Microsoft Access Database Engine 2010 64-bit sürümü de varsa bu sorun oluşur. Bu ürünler aynı "bit genişliği." olmadığı için bu ürünleri birleşimi desteklenmiyor". şeklinde yazıyordu. 64biti kaldırdım, 32bit office için 32bit accessdatabase kurdum. OLDB hatası tekrar başladı.
Hocam ofisi 64 bit kursanız, sorun işletim sistemi ve ofis arasındaki uyuşmazlıktan kaynaklanıyor.

barkod sayısını girip istediğiniz gibi barkod yazdırıyorsunuz. Daha sonra kitap eklerken barkod no ları kullanarak ekleme yapabilirsiniz.
İsterseniz daha önce barkod no vermiş olduğunuz kitabın barkodunu yazdırabilrsiniz.
Daha once barkod no verdigimiz (elle girilen 4 adet barkod no kismi) barkordlari yazdır dedigimiz yazdigimiz barkodlarin son hanesi degistiriyor.Yardimci olurmusunz

Daha once barkod no verdigimiz (elle girilen 4 adet barkod no kismi) barkordlari yazdır dedigimiz yazdigimiz barkodlarin son hanesi degistiriyor.Yardimci olurmusunz
hocam barkod no 7-8 haneyi geçince sorun oluyor. Barkod kısmı biraz göstermelik oldu ileriye dönük bir şeyler yapılabilir mantığıyla. Barkod numaralarını küçük girerseniz sorun çözülür, yine sorun olursa yardımcı olmaya çalışayım.

hocam barkod no 7-8 haneyi geçince sorun oluyor. Barkod kısmı biraz göstermelik oldu ileriye dönük bir şeyler yapılabilir mantığıyla. Barkod numaralarını küçük girerseniz sorun çözülür, yine sorun olursa yardımcı olmaya çalışayım.
Tamam.Tesekurler.Programin kendisinin 5 haneli olusturdugu barkodu once olusturup kitaplara yapistirip bu barkodlari programa girmek daha dogru olur sanki.

Tamam.Tesekurler.Programin kendisinin 5 haneli olusturdugu barkodu once olusturup kitaplara yapistirip bu barkodlari programa girmek daha dogru olur sanki.
Barkod kısmındaki sıkıntılardan bir tanesi şu: Program standart bir satira 4 barkod yazdıriyor buna uygun yapışkanlı barkod etiketini bulup yazdirmak zor. keske bunu degiştirebilseydik.Bu konuda programi biraz duzenleme şansiniz yokmu?

Barkod kısmındaki sıkıntılardan bir tanesi şu: Program standart bir satira 4 barkod yazdıriyor buna uygun yapışkanlı barkod etiketini bulup yazdirmak zor. keske bunu degiştirebilseydik.Bu konuda programi biraz duzenleme şansiniz yokmu?

Haklısınız hocam ben A4 göre düşündüm. Elinizde yapışkanlı etiket varsa arkasına A4 gelecek şekilde tarayıp gönderirseniz yapmaya çalışırım.

Geri