Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Kendi yaptığım ücretsiz kütüphane programı.

Konu, 'İdari Programlar (Ders Dağıtım,Okul Zili vs.)' kısmında svdemir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. tekink06

tekink06 Üye

Hocam elinize sağlık, program için teşekkürler. Acaba barkod yazdırmaya kitap ismi eklemek mümkün mü ya da kitap isimlerini yazdıracak bir menü eklenebilir mi?

svdemir bunu beğendi.
  2. svdemir

svdemir Aktif Üye

Hocam barkod kısmı zaten çalışmıyor öylesine eklemiştim. Sadece okul adını barkoda yazıyor, kitap isimlerinin çoğu sığmaz.

tekink06 bunu beğendi.
  3. svdemir

svdemir Aktif Üye

Çok teşekkür ederim hocam elinize sağlık.

4. svdemir

svdemir Aktif Üye

Haklısın farkındayım hocam, ilk mesajlarda belirtmiştim programı yapış amacım okuldaki programın sorun çıkarmasıydı. Okuldaki programı bu programa aktarmak için bazı şeyleri göz ardı etmem, hızlı bir şekilde geliştirme yapmam gerekti. Şimdi bu tekil alanı değiştiremem çünkü her yeri ona göre düzenlemem gerekir.

5. braveheart06mg

braveheart06mg Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam barkod kodunu harf ve rakamlardan oluşan bir kod şeklinde ekleyemiyorum. bu mümkün değil mi sadece rakam mı olması gerekiyor

svdemir bunu beğendi.
  6. svdemir

svdemir Aktif Üye

Evet hocam malasef sadece rakamlardan oluşabilir.

7. melifkaya

melifkaya Üye

elinize sağlık hocam. yeni indirdim. oldukça şık ve kullanışlı gözüküyor.

svdemir bunu beğendi.
  8. dizzy

dizzy Aktif Üye

Hocam emeğine sağlık.

svdemir bunu beğendi.
  9. berker2004

berker2004 Site Gezgini

Merhaba sn.hocam.Program çok iyi.işimizi de görecek lakin keşke sınıf şube alanlari da dinamik olsa.ornegin ben lisede kullanicam ama şubeler sınıflar uygun değil. Combobox yerine sınıf ve şube için 2 textbox olsa...yani yapar misiniz?ha solution dosyasını atarsanız biz de düzenleyebiliriz ancak atmak istemeyebilirsiniz...saygıyla karsilarim...emeğimize teşekkürler

svdemir bunu beğendi.
  10. svdemir

svdemir Aktif Üye

Hocam ne istediğinizi anlamadım. Ayarlar kısmında sınıf ekleyip silebilirsiniz. Zaten kodları paylaşım istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
    https://bitbucket.org/svdemir/kutuphane/src/master/

11. berker2004

berker2004 Site Gezgini

Tmm hocam sınıf ekleme kısmını görmemiştim ben benim indirdigim exesinde 1 sen 8 e şubeler wardi öyle ayarlanmış demek ki .tesekkur ederim ayarlar bölümünü incelememistim.

svdemir bunu beğendi.
  12. ikarus05

ikarus05 Üye

hocam öncelikle elinize beyninize sağlık. çok harika bir çalışma olmuş. visual studio nun hangi sürümünü kullandınız acaba yada hangi eklentileri kullandınız? açamıyorum programı. uyumsuzluk hatası alıyorum.

svdemir bunu beğendi.
  13. svdemir

svdemir Aktif Üye

https://visualstudio.microsoft.com/tr/downloads/

ücretsiz versiyonunu kullanıyorum şuan sorunsuz açabiliyorum ama ne hatası aldınız?

14. GELİŞTİRİCİ

GELİŞTİRİCİ Üye

Hocam emeğinize sağlık bir sorum olacaktı.İstatistikler sekmesinde öğrencinin okuduğu kitaplar menüsünde öğrenci no kısmı 6 rakam olarak kodlanmış bizim öğrenci numaraları 7 rakamlı dolayısıyla öğrenciyi bulamıyor 7 rakam olarak düzeltmeniz mümkün mü? teşekkürler

svdemir bunu beğendi.
  15. svdemir

svdemir Aktif Üye

Teşekkürler hocam Not aldım bir kaç eksik var hepsini tamamlayıp yakında linki burada paylaşırım.

GELİŞTİRİCİ ve mas1961 bunu beğendi.
  16. GELİŞTİRİCİ

GELİŞTİRİCİ Üye

Hocam arkadaşlar çok beğendi kullanırken bir kaç eksik daha bildirdiler.Bende acizane yazıyorum muhtemelen sizin bildiğiniz sorunlardır.
    1-Ödünç ver sekmesinde kitap getir yaptıktan sonra listelenen kitaplarda ödünç kitap belli olmadığı için acizane (ya ödünç kitaplar farklı renk skalası görünebilir veya ödünç sütunu koyulabilir.)
    2-Teslim al bölümünde öğrenci nosu girildikten sonra kitapları getir butonunu tıklatdıktan sonra gelen listede şu olabilirmi (yeni bir sütunda defter kayıt no. Biz ekstra kitap verdikten sonra ayrıca deftere kayıt numarası ile kayıt yapıyoruz.)
    3-istatistikler sekmesinde kikap okulanlar bölümünde öğrenci seçiliyken listeyi getir dediğimizde okuduğu kitap sayısı adı soyadı ve sınıfı yazılı ancak öğrenci nosu yok bu sebeple öğrenci nosu olmadığı için öğrencinin okuduğu kitapları görmek için tıkladığımızda öğrenci nosunu soruyor.
    4-Tüm sekmelerdeki veriler için yazdır komutunun yanında excele aktar yapmak mümkün mü ?
    Üstadım benden bu kadar çok dua alıyorsunuz.Teşekkürler

svdemir bunu beğendi.
  17. svdemir

svdemir Aktif Üye

1- Hocam kitap ödünç verilmişse zaten başka öğrenciye verilmeye çalışırsa hata verir. (Yani kitap şu öğrencide diye.) Fazla renk kullanmamaya çalıştım genede program çok renkli oldu. :)
    2- Hocam bunun için db değişikliği gerekli alan eklenmeli. Bunu şu aşamada yapamam.
    3-Tam anlamadım ama kitap sayısı ad soyad gridinde öğrencinin üzerine tıklayınca altta ayrı grid açılması lazım.
    4-Biraz zahmetli zaten çok kullanılan kısımlara excel aktar var. Ne gibi bir ihtiyaç oldu hangi menülerde merak ettim.

Görüşleriniz için teşekkürler. İyi çalışmalar.

18. melifkaya

melifkaya Üye

Hocam kitap listesini excele aktardığımızda kitap sayfa sayısı bölümü gelmiyor ne yazık ki. Sütun mevcut ama ama orada raf sayısı bölümünde yazan bilginin aynısı yazıyor. Kitap listesi bölümünden kopyala yapıştır yöntemi ile yapayım dedim ama o şekilde de olmuyor. Sayfa sayısının da bulunduğu toplu liste almamın başka bir yöntemi var mı acaba?

svdemir bunu beğendi.
  19. svdemir

svdemir Aktif Üye

Teşekkürler hocam, eksikliği not aldım yakında güncel versiyonu buradan paylaşacağım.

melifkaya bunu beğendi.
  20. daimon45

daimon45 Seçkin Üye Seçkin Üye

Güzel bir program olmuş, emeğinize sağlık hocam.

svdemir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal