Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Kendimize ek iş

Konu, 'BBNET Ekonomi Forumu' kısmında uyuyankaplan tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. ozkanogunc

  ozkanogunc Site Gezgini

  Kayıt:
  10 Mart 2010
  Mesajlar:
  48
  Beğeni:
  1
  Yazdım ama nasıl para kazanacağını bi gir bak istersen. Programlama dili esneklik ıvır zıvır olayları ilk işlemler değil. Algoritmik mantığı kavraması programcının yeterli, sonrasında hakim olunan birkaç dil ile zaten işler yapılmaya başlanıyor. MVC class sistemli çalışma işleri 4 5 senior developer varsa masada anca işin içine girer yoksa tamamen işkenceye dönüşebilir. Ama işin öğrenileceği yer burası değiş ufak ufak sektörün içine girip deneme yanılma sistemi ile öğrenmek diyebilirim. Detaylar işin içinde sorun çıktıkça o sorunu çözdükçe öğreniliyor.
   
 2. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.053
  Beğeni:
  112
  Bilişimcinin bilişimden para kazanması maaşı haricinde zor. Herkes bu işi girdiği için piyasa karışık. Birde fiyat kırma meselesi var. Herkes youtuber herkes kodlama uzmanı olma iddiasında.
  Bireysel olarak değil de ekip kurulup yapılırsa daha gerçekçi olur. Başka mesleklerde ve branşlardaki arkadaşlarım genelde ufak bir ekip kurup 3-4 internet sitesi ve youtube kanalı birsen idare ediyorlar.
  Internet sitesi için dizi siteleri şuan gözde.. iyi para kazandırıyor. Hatta video kırpma programıyla kendi fragmanlarını bile hazırlamaya çalışıyorlar.
   
  metafor bunu beğendi.
 3. metafor

  metafor Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  6 Mart 2008
  Mesajlar:
  744
  Beğeni:
  660
  Kıymetli Hocalarım;

  Fırsat buldukça tüm eğitimcilerimizin, öğrencilerimizin ve foruma üye tüm takipçilerimizin yararına olabileceğini düşündüğümüz yeni servisleri açmak için gayret gösteriyoruz.

  çok yakında bbnet eğitim kanalında bilişim ve eğitime dair her konuda eğitimin yer alacağı bir çevrimiçi eğitim portalı kuracağız. bu kapsamda ;

  - Programlama dilleri (masaüstü veya mobil tüm uygulama geliştirme programlama dilleri)
  - Veritabanı (sql, mysql, oracle, access ...)
  - Robotik kodlama (Arduino, mblock vb. steam tabanlı eğitimler )
  - Web Tasarımı (php, html, wordpress, drupal, joomla, css, vb.)
  - Ofis Uygulamaları (Özellikle Excel Programcılığı, Excel, Word, Powerpoint, Publisher ile sıradışı uygulamalar)
  - Ses ve Görüntü İşleme Uygulamaları (Photohop, After Effects, premier, ve tüm multimedya uygulama geliştirme programları)

  ve şu an aklımıza gelen gelmeyen tüm bilişim konularında ;

  video içerik üreterek bu içeriklerin ders notlarını ve quizlerini paket içerisinde sırasıyla hazırlayan hocalarımızın tüm derslerini sistem içerisinden kendi belirleyeecğiniz fiyatlardan okurlarımıza sunacağız. bu çalışmalardan elde edilen gelirin emek sahibine ulaştırılması aşamasında oluşan masraf dışında bbnet yönetimi olarak hiç bir para veya gelir beklentimiz de yok. Bu emeği verecek üyelerimiz adına tüm vergisel yükümlülükleri bbnet finans yönetimi organize edecektir.

  ayrıca, youtube üzerinde zaten yayın yapmakta olan hocalarımız döküman veya sınav gibi ek çalışmalara müsait değiller ise bu eğitimleri youtube izlenme oranlarınız artsın diye sizin adınıza youtube embed olarak yayınlayacağız. bir kopyasını kendi sunucumuza yükleyip, meb engeli nedeniyle youtube üzerinden izleyemeyen üyeler için sunucu linkini vermek için bu zorlu yüke girmeye hazırız.

  Bunun dışında bbnet kaynak indir servisine bilişim ve eğitim ve mesleki öneme haiz (zümre, plan, program, ders notu, sınav örneği, deneme sınavı, çalışma kağıdı, dijital kitap, dergi, yazılım, uygulama, trial sürüm uygulamalar ve korsan olmayan her türlü bilgisayar bilişim içeriği) her türlü belli sayıdaki kaynak yüklemelerini ücretlendirmeyi planlıyoruz.

  Burada amacımız üyelerimizin farklı ve zararlı mecralarda, bilmedikleri kaynaklardan zarar görmemeleridir. Kaynak indir servisine kaynak yükleyerek destek olmak isteyen üyelerimiz özelden ulaşabilir. elimizdeki maddi imkanın bir kısmı ile sunucu masraflarını karşılarken, diğer kısmı ile üyelerimizin emeklerinin karşılığını vermeyi planlıyoruz.

  Not: bbnet kaynak indir, bbnet eğitim, bbnet portal veya bbnet forum için yapılan hiç bir çalışma üyelerin kendi web sitelerini tanıtmaları, backlink veya clicbait yapmaları için bir yol ve yöntem olmamalıdır. bu konuda katı bir disipline sahip olduğumuzu hatırlatmak isterim.

  Not 2: Şu ana kadar bbnet medya kanalına ve bbnet kaynak indir bölümüne zaten destek vermekte olan hocalarımız ile ayrıca görüşeceğiz. kendilerine huzurlarınızda ayrıca teşekkür ederim.

  iyi forumlar dilerim.

  @metafor

  BBNET
   
  Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal