keşke pdr ci olsaydım

Kodla Büyü
Hocam her pdrci aynı değil galiba misal bizim okuldakiler 9-3 mesai yapıyorlar. Hatta dün müdür yardımcımız müdürümüze hocam gelmek istemezlerse okula maaş karşlığı 15 saat bile getirtebilirsiniz onları diyordu.

keşke bilişim öğretmeni olacağıma pdr ci olsaydım.Şimdiki aklım olsa pdrci olurdum,okula haftada 1 git, hiçbir derse girme ,tam ekders al süper ...
Siteminizi anlamakla birlikte üslubun doğru olamadığını düşünüyorum. Onlara tamam sizin ek dersinizi de kestik deseler ya da 5 gün mesaiye gelin deseler siz ne kazanacaksınız? Bunun yerine onları örnek gösterip kendi branşımızın kazanımlarını arttırmaya çalışmak daha makul geliyor bana. Adamlar lobilerini yaptı ve kazanım elde etti. İlham almak gerek bence. Ben yıllardır bizim branş ile ilgili iyi bir şey olduğunu görmedim hatta aman daha kötü olmasın da diye bakar olduk bizim ile ilgili haberlere.

keşke bilişim öğretmeni olacağıma pdr ci olsaydım.Şimdiki aklım olsa pdrci olurdum,okula haftada 1 git, hiçbir derse girme ,tam ekders al süper ...
Hocam bizim de dersimiz çok az ve bizden çok derse giren öğretmenler de aynısını bize söylüyor. Ben yaklaşık 15 yıldır öğretmenim, hep böyle cümleler kulağıma geliyor. Sonuç olarak onlara samimi iseniz, okuyun olun, alan değişikliği ile geçin diyorum; ancak yapan yok.

Salgın süresince bence ikinci üniversite okuyup branş değiştirmek iyi bir fırsat..
Bizim zamanımızda sadece bilgisayar öğretmenliğine ek puan verildiği için farklı bir bölüme gidememiştik. Hayaldi yani..
Sizin de zamanınız varsa bence bir an önce bu işe başlayın derim..

Çalışmayarak devletten para alayım hayali bir tek bizim millette var sanırım. Bizi bitirene bu oldu zaten millet olarak. Ayrıca hakkini vererek çalışan bir pdr ogretmenide bilgisayar ogretmenide çöpçüde muhendisde yoruluyordur bence. Hakkını vermeyende bilgisayar ogretmenide olsa dünyaya padişahta olsa daha fazla nasi yatarım derdi ile başkasını kıskanır bence.

Valla.bende son aylarda hiç çalışmayan PDR cilere denk geldim ki ve sürekli koşullar iyi olunca insan arkadaşa hak veriyor ama iyiside gerçekten çok çalışıyordu.

Kıskanıyorum,en kısa zamanda bölüm değiştireceğim.Hala okula gitmeyip pandemi süresince hiçbir şey yapmayıp hala ekders diye ağlayan pdrcilere kızıyorum

Kıskanıyorum,en kısa zamanda bölüm değiştireceğim.Hala okula gitmeyip pandemi süresince hiçbir şey yapmayıp hala ekders diye ağlayan pdrcilere kızıyorum
En kısa zamanda bölüm değiştireceğim. Bu en kısa zamanı hesaplayayım size hocam bakın.
Bu sene sonu üniversite sınavına girseniz ( 1 yıl)
Üniversiteyi bitirseniz ( 4 yıl )
Alan değişikliği ile atanan şubat ayında başlar ( 6 ay )
Toplam 5,5 yıl hocam zaten o zamana kim öle kim kala

Pdrci olsak bedenciler deriz, bedenci olsak resimciler deriz, resimci olsak müzikçiler deriz. Sonra dersi az olan da keşke matematik, türkçe vs olsak adamlar baksana dünya para kazanıyor özel dersiyle şuyuyla buyuyla der. Velhasıl bu böyle devam eder. Aslı olan işinizi iyi yapın gerisi boş. Kötüye kötüyle mi cevap vermek gerek. O gitmiyor parasını alıyor, ben alamıyorum birde gidiyorum diyorsanız birde memurlara bakın. Hergün çalışıp maaşını alıyor. Kimse kimseye zorla meslek vermedi. Pdrci olup şu süreçte hergün gelin hocam öğrenci, veli geliyor diyen okulları, gidecek arkadaşlarımı biliyorum.

Pdrci olsak bedenciler deriz, bedenci olsak resimciler deriz, resimci olsak müzikçiler deriz. Sonra dersi az olan da keşke matematik, türkçe vs olsak adamlar baksana dünya para kazanıyor özel dersiyle şuyuyla buyuyla der. Velhasıl bu böyle devam eder. Aslı olan işinizi iyi yapın gerisi boş. Kötüye kötüyle mi cevap vermek gerek. O gitmiyor parasını alıyor, ben alamıyorum birde gidiyorum diyorsanız birde memurlara bakın. Hergün çalışıp maaşını alıyor. Kimse kimseye zorla meslek vermedi. Pdrci olup şu süreçte hergün gelin hocam öğrenci, veli geliyor diyen okulları, gidecek arkadaşlarımı biliyorum.
evet ama sonuçta gitmiyorlar değil mi,çok sağlam arkaları çok

Pdrci olup şu süreçte hergün gelin hocam öğrenci, veli geliyor diyen okulları, gidecek arkadaşlarımı biliyorum.
son cümlede ben mi gitmeyecekler yazdım acaba diye defalarca okudum ve bunu mu anladınız hocam. gidecekler var dememe rağmen. :rolleyes:
evet ama sonuçta gitmiyorlar değil mi,çok sağlam arkaları çok
daha evvel de dediğiniz gibi en kısa sürede alan değiştirin ve hayat Allah'ın izniyle normale döndükten sonra da oradan devam dersiniz başka branştaki öğretmenin bilmem kaç gün boşu var boş gününde gelmiyor ben pdrci olarak her gün geliyorum aynı ek dersi alıyorum diye.

hocam biz daha kendi içimizde birlik olamadıkça bu sorunlarımız hiçbir zaman düzelmeyecek. Biz daha ilçemizdeki BT Rehber öğretmenleri grubumuzda bile anlaşma sağlayamadık kendi ilçemizde. benim kendi adıma bütün tahtalarım çalışıyor. Tüm tahtalara gerekli ne varsa kurdum zoom vb. Hatta bunları pandemi olduğu halde çocuğumla birlikte haftasonu gidip yaptım öğrenciler gelmeden hazır olsun diye. Şimdi kendi canlı derslerim de varken, okulda öğrenci yokken ne diye okula gideceğim? bana pandemi yok mu? Çocuğumu nereye bırakacağım? Gerçekten yıllardır bize yapılan haksızlık! Ayıp! bir şey oldu mu da kendimizi rehberlikçilerle kıyaslamayın diyorsunuz? niye kıyaslamayayım? hem online ders yap hem okula gideceksem ben onlar da gitmeli. Bizim içimizde birlik yokken biz bu haksızlıklarla daha çoook uğraşırız!

Bunu yazan nasıl çıkıp öğretmenim der anlamış değilim. Kusura bakmayın hocam ama gereksizsiniz... Hangi veriye dayanarak çalışmadıklarına kanaat getirdiniz. Sokaktaki öğretmenler 3 ay yatıp maaş alıyorlar serzenişinde bulunan cahil cühela ile aranızda herhangi bir fark var mı acaba?

Arkadaşlar pdrciler için çıkan diğer öğretmenler gibi okula 1 gün gider rehberlik çalışmalarını uzaktan yürütür ve ekdersini tam alır. Bu ifadenin btrler için de bağlayıcılığı vardır bizde öğretmeniz ve Btr görevimizi uzaktan yurutebiliriz. Okul idareleri rehber öğretmenleri okula 5 gün getireceklerdi bu yazı gelmeseydi. Öğretmen için çıkan bakanlık yazısı bütün ogretmenleri kapsar.

Naçizane 15 yıllık bilişimci olara derim ki hepsi boş arkadaşlar zaman çok çabuk geçiyor. Bırakın mesleki şeylere takılmayı
En kötü halimizde bile çoğu insandan iyi durumdayız hamdolsun. Aileniz veya sevdiklerinizle mutlu zamanlar geçirmeye bakın.

tipik Türk düşüncesi
kendi şartlarını geliştirmek yerine,
bir başkasının şartlarını konuşmak.
olmamış hocam, öğretmenler yatıyor diyenlerden bir farkınız kalmamış.

bi kere başlık bile "keşke" ile başlıyor, keşke demek, şeytana kapı aralar ve arkası mutlaka gelecektir.

Arkadaşlar pdrciler için çıkan diğer öğretmenler gibi okula 1 gün gider rehberlik çalışmalarını uzaktan yürütür ve ekdersini tam alır. Bu ifadenin btrler için de bağlayıcılığı vardır bizde öğretmeniz ve Btr görevimizi uzaktan yurutebiliriz. Okul idareleri rehber öğretmenleri okula 5 gün getireceklerdi bu yazı gelmeseydi. Öğretmen için çıkan bakanlık yazısı bütün ogretmenleri kapsar.
Kesinlikle katılıyorum hocam. Çok önemli bir konuya değinmişsiniz.

Görüşünüze katılmakla beraber, düşüncem şudur ki;
Tüm öğrenciler ellerinde tabletle uzaktan derse katılabilseler dahi, okula akıllı tahta yardımıyla ders işlemeye gelen öğretmen olması durumunda yine okulda olmamız gerekiyor denilecektir.

PDR'cisi iyi çalışan okulda eğitim kalitesi çok yükseliyor.
Yani çocukların davranışlarını, derslere ilgilerini çok etkiliyor.
Ama ben odamdan çıkmayayım, sorunu olan varsa gelsin, görüşelim diye bekleyen PDR'cinin olduğu okulda sürekli aynı sorunlar yaşanıyor.

Biz öğretmenler olarak branşlar arasında ayrım yapmak yerine işimizi düzgün yapmaya odaklanmalıyız.
İşini düzgün yapmayan kişiler her branşta olur. Pdr ci olsanız başka branşta aklınız kalabilir.
Btr ci olup hiçbir iş yapmayan çok öğretmen gördüm. Meslekte 20.yılım.
Öğretmenler camiası olarak birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.

Keşke anaokulu öğretmeni olsaydım. Herkes evde izole olurken işe gitmek zorunda olanların çocuklarına okulda bakıcılık yapardım.

İçinde bu ifadeler geçen yeni bir yazı mı geldi hocam? Fiilen görevlerini yerine getiren rehber öğretmenler ek dersini alır ifadesi geçen yazıya istinaden rehber öğretmenler okula tam mesai gidiyordu bizim okulda. Hatta yüzyüze eğitim de daha başlamamıştı, öğrenci de yok biz niye gelip okulda oturuyoruz dediklerinde "ek dersi hak etmek için okulda 09:00-15:00 bulunmanız gerek, yazı çok açık " diye cevap veriyordu idare.

Geri