khk ile kadroya geçenler anadolu l. sınavına girebilecek mi?

Kodla Büyü

marmarabote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar KHK ile kadroya geçenlerdenim. şuan mebbiste memuriyete ve öğretmenliğe esas yılım 3 yılı geçmiş durumda. ama sınava girip giremeyeceğimiz hakkında net bir bilgi bulamadım. benzer durumda olupta sınav ücretini yatıranlar var mı? sistem açılıyor mu? girebiliriz diye boşuna para yatırmayalım sonra 8)

Bence girin sınavsız olarak olarak anadolu lisesi ve fen liselerinde çalışan öğretmenleri yazın açığa alırlar gibime geliyor.

10/03/2012 tarihi itibariyle belirtilen branşlarda en az 3 (üç) yıl öğretmenlik yapmış olmanız gerekmektedir.
uyarısını alıyorum. yani sözleşmeli çalıştığımız süre sayılmıyor :?

marmarabote' Alıntı:
10/03/2012 tarihi itibariyle belirtilen branşlarda en az 3 (üç) yıl öğretmenlik yapmış olmanız gerekmektedir.
uyarısını alıyorum. yani sözleşmeli çalıştığımız süre sayılmıyor :?
hocam mebbiste memuriyete başlama tarihinde ve (MEB)da İlk Gör.Baş.Tarihi ne yazıyor?

Memuriyete Başlama Tarihi : 18/11/2008 olarak görünüyor hocam.
Memuriyete Esas : 3 Yıl 2 Ay 28 Gun
Emekliliğe Esas : 3 Yıl 4 Ay 2 Gun
Öğretmenliğe Esas : 3 Yıl 2 Ay 28 Gun

Arkadaşlar çalıştığım okulda da khk ile kadroya geçen arkadaşlar paralarını yatırdılar fakat 3 yıl çalışma süreniz dolmamıştır gibi uyarı veriyor ve başvur8u yapamıyorlar.
Dün konuyu Müdürümüze ilettiler o da İlçe Milli Eğitime iletti.
İlçe Milli Eğitimden bakanlığı aramışlar, oradakiler katılabileceklerini söylemişler dün.
Fakat hala sayfada aynı uyarıyı alıp başvuramıyorlar. Bilginize.

arkadaşlar bende bugün sabah sınav parasını yatırdım. 17 kasım 2008 de sözleşmeli atananlardanım, geçen sene 15 haziranda kadroya geçtik. 4. yılın içindeyim ama başvuru yapamadım. meb i aradım onlarda bakanlığa yazacaklarmış. başvuru sayfasını altında iletişim diye bir yer var oradan da mesaj attım ben. bu branşta 3 yıl doldurduk sözleşmeli çalıştığımız yıllar da kadrolu sayılıyor denmişti normal şartlarda olması gerekiyor. Olmazsa gitti bizim 83 lira

bende bugün ilçe mem e gittim. siz giremiyorsunuz dediler. ama girebiliyormuşuz arkadaşım aramış filan dedim öyle diyince bir daha bakalım da yarın arayın bizi dediler. yani aslında kimse net birşey bilmiyor herkes kafasına göre uyduruyor :shock: gireceksekte tadını kaçırdılar yani... şimdi çalışsam bir türlü çalışmasam bir türlü :!: meb bir işini de düzgün yapsın yaa :verymad:

şimdi de
Banka dekontu bilgilerinize ulaşılamadı.
hatasını veriyor :lol:
anlamadım gitti yaa her an her saniye değişebilir :p

arkadaşlar sayfa açıldı ben başvurumu yaptım oluyormuuuşş olleeeey çok mutluyum :D iş onaylamaya kaldı siz de deneyinn

invem' Alıntı:
arkadaşlar sayfa açıldı ben başvurumu yaptım oluyormuuuşş olleeeey çok mutluyum :D iş onaylamaya kaldı siz de deneyinn

Hocam benim eşimde sizinle yaklaşık aynı durumda, müdürüne sormuş sen başvuru yapsan da ben onaylamam 3 yılın dolmuş görünmüyor çünkü demiş. Eşimin mebbisinde öğretmenliğe esas 1 yıl 11 ay görünüyor. Sizinkinde 3 yıl görünüyor mu?

fatihkultukturkan' Alıntı:
Bence girin sınavsız olarak olarak anadolu lisesi ve fen liselerinde çalışan öğretmenleri yazın açığa alırlar gibime geliyor.

hocam ben norm fazlası iken dilekçe ile geçenlerddenim..meb beni ne yapacak dediğiniz gerçekleşirse..açığa alırlar ne demek?

euners' Alıntı:
invem' Alıntı:

Hocam benim eşimde sizinle yaklaşık aynı durumda, müdürüne sormuş sen başvuru yapsan da ben onaylamam 3 yılın dolmuş görünmüyor çünkü demiş. Eşimin mebbisinde öğretmenliğe esas 1 yıl 11 ay görünüyor. Sizinkinde 3 yıl görünüyor mu?

bizim ilçe meb biz kadroya geçtikten 10 gün sonra filan sözleşmeli günlerimizle kadrolu günlerimizi birleştirmişti. benim şuan 3 yıl 3 ay gibi bir şey görünüyor mebbis sayfamda. bence hemen meb e gidin ve düzelttirin olmazsa bizleri söyleyin aynı durumdayız. dava ederiz filan diyin. öyle şey mi olurmuş herkes kafasına göre düdük çalıyor yaa :verymad:

euners' Alıntı:
invem' Alıntı:

hocam müdür yardımcım da bana önce sözleşmeli çalıştığın yıllar sayılmıyor dedi mebi aradım bakanlığa yazı yazdılar sonra size döneriz dediler ben de meb başvuru sayfasında iletişim diye bir yer var oradan da yazdım. Ertesi gün deneyeyim dedim bidaha sayfa açıldı ben de başvurumu yaptım. Ama daha onaylanmadı cuma öğleden sonra okul müdür yrd onaylamıştı. Umarım bir sorun çıkmaz onaylama sürecinde. Siz de mebi arayın durumunuzu açıklayın. Sözleşmeli çalıştığımız yıllar kadrolu sayılıyordu çünkü olması gerekiyor bu durumda ki herkesin bence.

euners hocam siz onu düzelttirin meb den ben mebi aramadan önce bakmamıştım kaç yıl old. şimdi baktım.
Öğretmenliğe esas 3 yıl 3 ay 2 gün görünüyor.

DUYURU
Başvuru şartlarını taşımadığı halde klavuzda belirtilen bankalara sınav ücretini yatırıp başvuru yapamayanlar kişiler, sınav tarihinden on gün sonra T.C. Ziraat Bankası şubelerine kimlikleriyle birlikte müracaat edip ücretlerini iade alabileceklerdir.

:)

belli ki sistemsel bi hata var. herkes bağlı bulunduğu ilçe mem leri bilgilendirsin. herkesten dönüş olunca süre uzatılır hata giderilir diye düşünüyorum.

Geri