Kıdem mi hizmet puanı mı?

Kodla Büyü

kburak2004

Aktif Üye
atölye şefliği için başvuranlar arasında seçim yapılırken kıdem mi önemlidir yoksa hizmet puanı mı bilen var mı arkadaşlar?

Bilen var hiç biri!

EK

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL VE KURUMLARINDA
ALAN/BÖLÜM, ATÖLYE VE LABORATUVAR ŞEFLİKLERİ DEĞERLENDİRME FORMU

TC Kimlik No :
Adı Soyadı :
Alanı :

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ PUAN DEĞERİ BELGE/ SÜRE TOPLAM PUAN
A- ALANINDA YAPTIĞI EĞİTİM
1- Doktora (*) 8 puan
2- Yüksek Lisans (*) 5 puan

3- Katıldığı Her Hizmetiçi Kurs ve Seminerler için
(En Fazla 5 Seminer ve Kurs) 1 puan

4- Görmüş Olduğu Her Bir Yüksek Öğrenimin Her Bir Yılı İçin 1 puan

B- KARİYER
1- Başöğretmen Unvanlı Olanlar için 8 puan
2- Uzman Öğretmen Unvanlı Olanlar için 5 puan

C- ALDIĞI ÖDÜLLER (En Fazla Üçer Adet Olmak Üzere)
1- Her Aylıkla Ödül için 5 puan
2- Her Takdir Belgesi için 3 puan
3- Her Teşekkür Belgesi için (**) 1 puan
D- ALDIĞI CEZALAR
1- Her Kademe İlerlemesinin Durdurulması, Kıdem İndirilmesi, Derece İndirilmesi Cezaları İçin -5 puan
2- Her Aylıktan Kesme, Ders Ücretlerinin Kesilmesi, Maaş Kesilmesi Cezaları İçin -3 puan
3- Her Uyarma, Kınama ve Tevbih Cezaları İçin -1 puan
E- HİZMET SÜRESİ
1- Şeflikte Geçen Her Yıl İçin (En Fazla Beş Yıl) 2 puan

F- PROJE ÇALIŞMALARI
1- Hazırlayıp Sonuçlandırdığı Her Proje İçin (En Fazla 3 Proje) 4 puan
2- Proje Yarışmalarında Alınan Ödül (Danışmanı Olduğu Proje İçin)
a) Türkiye Birinciliği 6 puan
b) Bölge Birinciliği 4 puan
c) İl Birinciliği 2 puan
GENEL TOPLAM
Açıklamalar:
1- (*) Uzman öğretmen ve başöğretmen unvanlarını görmüş oldukları eğitime bağlı olarak almış olanlara, bu
bölümde yüksek lisans ve doktora için öngörülen puanlar verilmez.
2- (**) Bakan, Müsteşar, Müsteşar Yardımcıları, Genel Müdür, Bağımsız Daire Başkanları, Valiler ve Kaymakamlarca verilmiş olan teşekkür belgeleri değerlendirmeye alınır.
3- Bu değerlendirme okul/kurum müdürlüğünce yapılarak ekleri ile birlikte personelin özlük dosyasında saklanacak, il/ilçe Millî Eğitim Müdürlüğüne gönderilmeyecektir.

hizmet puanı diye biliyorum... Çünkü norm fazlası olayındada hizmet puanına bakıyorlar yani adam kaç yıl okulda çalışmış olursa olsun hizmet puanını esas alıyorlar...

blume2004' Alıntı:
atölye şefliği için başvuranlar arasında seçim yapılırken kıdem mi önemlidir yoksa hizmet puanı mı bilen var mı arkadaşlar?

hiçbiri..

böte mezunları atölye şefi olabilir mi???? ben tef mezunuyum ama bizim okulda bana sormadan böte mezunu bir arkadaşı atölye şefi yapmışlar. ayrıca kıdemim ve derecem de benim ondan fazla. ek2 puanında da kimsenin üstünlüğü yok.

yapraksa' Alıntı:
böte mezunları atölye şefi olabilir mi???? ben tef mezunuyum ama bizim okulda bana sormadan böte mezunu bir arkadaşı atölye şefi yapmışlar. ayrıca kıdemim ve derecem de benim ondan fazla. ek2 puanında da kimsenin üstünlüğü yok.
...
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2617_0.html
...
MADDE 8- (1) Alan/bölüm, atölye ve laboratuvar şefliklerine ilgili alanın atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenleri arasından ekte yer alan “Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumlarında Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar şeflikleri Değerlendirme Formu” kullanılarak yapılan değerlendirme sonucu puan üstünlüğü esas alınarak, müdürün önerisi ve valilik onayı ile kendilerine verilen görevleri yürütmek üzere görevlendirme yapılır.
...
Böte mezunu meslek dersi öğretmeni olmadığı için seçilemez. ama böte mezunu normalde oraya atanamıyordu da :) yani burası türkiye tutabildiğini yapıyorlar. sen bir dilekçe ver bakalım okul idaresine hangi kıstaslara göre şef yapmışlar. çünkü
- boş şeflikler için atölye ve meslek dersi öğretmenlerine DUYURU yapılması gerekiyor.
- öğretmenlerin bu duyuruyu okudum diye imzalaması gerekiyor.
- istekli olanların değerlendirme formunu doldurması gerekiyor.
- sonra bu formlardaki puan yüksekliğine bakılarak görevlendirme yapılması gerekiyor
...

yapraksa' Alıntı:

orada sen varken ders bile almaması gerekir. okul müdürüne 80 sayılı kararda atanamayacağına dair ibareyide göstererek dilekçe ver. olumsuz yanıt verirse idari mahkemeye dava aç 6 ay yada 1 yıl içerisinde düzelir.

Geri