Kime güveneceğiz...

Kodla Büyü

seyduna

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son.. bank döviz kuru faciasını duymayan yoktur. Kim neye yorumladı bilmem ama bir bilişimci olarak hiç bu kadar dehşete düşmemiştim ülkemle ilgili. 2000 civarı insan 10 dakikada 5milyon dolar döviz hareketi yapıyor bir yazılım hatası sonucu!!!!
"Kafamda deli sorular "
Akşam 10:00da kimler tetikte bekliyor bunca hacimle işlem yapacak. Daha önce böyle yazılım güzellemeleri yapıldı da haberimiz mi olmadı ya da.
Kimler bu yöntemle soydu güzel ülkemi de dolarları yurt dışına çıkardı.
Savcılık emniyet kim yetkiliyse devleti, devlet bankamızı dolandıran görevi başında uyuyan yada buna göz yuman, yada vurguncu bu 2000 kişi hakkında acil işlem yapılması gerekiyor. Ekonomi güven ile işler. Kime nasıl güvenebiliriz artık. Yazık etmeyin Efendiler çocuklarımıza geleceğimize.
Http://m.haber7.com/amphtml/ekonomi/haber/2702557-halkbankta-dun-gece-neler-yasandi

Son düzenleme:
Haklısın üstad ama ne gelir elden adamlar göz göre göre çalıyor kimsede sesini cikarmiyor...

Zamanında sorular çalındığında nasıl göz yumup olayı örtbas ettilerse bunda da durum o olacak.

valla birşeyler oluyor hocam da iyi seyler olmuyor herhalde.hep iyi düşüneyim diyorum ama yok artık hicbir sey masum degil insanlarda allah korkusu kalmamıs kul hakkı yemiş umrunda değil.

Endiselerinizin bazılarında haklısınız ama 5 milyon dolarlık bir döviz işlemi Halkbank çapındaki bir banka için devrede kulak bile değil. Kaldı ki bir çok döviz sitesi var binlerce kişi şu anda dakikalık Olarak bu döviz işini takip ediyor, kaldı ki Cuma akşamları piyasanın kapalı olduğu gece 12 itibariyle tamamen kapanacagi bir gün ve herkes son anda bir çıkış olurda satarmiyiz hesabinda. Tfx gibi bazı platformlarda alım satim işi o anda dış ülke piyalarina göre devam ediyor makas farkı biraz artarak. Ve bu olay o akşam tam yanlış kurun olduğu o anda ekşi sözlük gibi sitelerde anında gündem oldu. Altınin sitesinde gündem oldu ve gören Halkbankasinda hesabı olan almak için akın etti.
Burada sistem hatasına neden olan neyse bunu öğrenip varsa sorumlular ve bu sorumluların tüyo verdiği kisiler( yakın akraba veya telefonla iletişime geçtikleri kişiler) imkanlar dahilinde en ağır şekilde cezalandırılmalı ama adam girip o an 1000 dolar almış acaba gercekmi satacakmi diye bunlar için ağır bir suçlama olur.
( Halkbankasinda hesabım var, nakitte var olayın olduğu o saatlerde yukardaki siteler sayesinde anında haberimde oldu ama döviz Almaya çalışmadım mantıklı olan zaten bunun hata olduğunu öngörerek işlemlerin bloke edileceğini dusunmekti)

Geri