Kiosk sistemimiz için önerilerileriniz

Kodla Büyü

bilisimkml

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda öğretmen,öğrenci ve velilerin kullanımı için kiosk sisteminin yazılımını yapıyoruz. Şu aşamada başka neler eklenebilir ya da daha kullanışlı olması için farklı önerileriniz olursa memnun oluruz.

Öğretmen Ekranı :
Her öğretmen kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra öğrenci hakkında görüş yazabilir ve diğer öğretmenlerin daha önceden yazdığı görüşleri görebilir.
İstek ve öneri yazabilir(kaydedilirken öğretmen bilgisi kaydedilmez).
Eklenecek :
Şifre değiştirme seçeneği
Öğretmenin yazdığı her görüş için öğrenci, ziyaretçi ve öğretmen gruplarından hangilerinin görebileceğini seçebilecek

Öğrenci Ekranı:
Öğrenci kartını okutarak giriş yapar.
İnteneti kullabilir.
İstek ve öneri yazabilir(kaydedilirken öğrenci bilgisi kaydedilmez).
Eklenecek:
Kendisi hakkında yazılmış görüşlerden öğretmenin görebilir olarak işaretlediklerini görebilecek

Ziyaretçi Ekranı :
Görüşmek istediği öğretmenleri seçerek öğretmenlerin o anda okulda olup olmadığını öğrenebilir.
Dersin bitmesine kaç dakika kaldığını öğrenebilir.
Öğrencisi hakkında yazılmış öğretmen görüşlerini görebilir.
Eklenecek:
Öğrenci hakkında yazılan görüşlerin çıktısını alabilecek.

Ekli dosyalar

• Slayt4.PNG
    Slayt4.PNG
    212.6 KB · Görüntüleme: 1,421
  • Slayt3.PNG
    Slayt3.PNG
    335.7 KB · Görüntüleme: 1,419
  • Slayt2.png
    Slayt2.png
    299.5 KB · Görüntüleme: 1,420
  • Slayt1.PNG
    Slayt1.PNG
    331.4 KB · Görüntüleme: 1,413
Hocam aynı fikir benim aklimda da var ama benim niyetim sadece e-okul islemleri icin kullacilacak bir kios

teyzem kızı bende kıos baslıgını gorunce atladım ama senın oldugunu baslıgı acınca gordum ve kacıyorum

program şu anda bu durumda. başka ne ekleyebiliriz diye düşünürken burası geldi aklıma fikir almak için

okanbaris' Alıntı:
Hocam aynı fikir benim aklimda da var ama benim niyetim sadece e-okul islemleri icin kullacilacak bir kios

zaten öğrenciler şu anda sınav zamanı olunca notlarına bakmak için kullanıyorlar daha çok ama bu haliyle istediğimiz kadar kullanışlı olmadı sanki.

bilisimkml' Alıntı:
Okulumuzda öğretmen,öğrenci ve velilerin kullanımı için kiosk sisteminin yazılımını yapıyoruz. Şu aşamada başka neler eklenebilir ya da daha kullanışlı olması için farklı önerileriniz olursa memnun oluruz.

Öğretmen Ekranı :
Her öğretmen kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra öğrenci hakkında görüş yazabilir ve diğer öğretmenlerin daha önceden yazdığı görüşleri görebilir.
İstek ve öneri yazabilir(kaydedilirken öğretmen bilgisi kaydedilmez).
Eklenecek :
Şifre değiştirme seçeneği
Öğretmenin yazdığı her görüş için öğrenci, ziyaretçi ve öğretmen gruplarından hangilerinin görebileceğini seçebilecek

Öğrenci Ekranı:
Öğrenci kartını okutarak giriş yapar.
İnteneti kullabilir.
İstek ve öneri yazabilir(kaydedilirken öğrenci bilgisi kaydedilmez).
Eklenecek:
Kendisi hakkında yazılmış görüşlerden öğretmenin görebilir olarak işaretlediklerini görebilecek

Ziyaretçi Ekranı :
Görüşmek istediği öğretmenleri seçerek öğretmenlerin o anda okulda olup olmadığını öğrenebilir.
Dersin bitmesine kaç dakika kaldığını öğrenebilir.
Öğrencisi hakkında yazılmış öğretmen görüşlerini görebilir.
Eklenecek:
Öğrenci hakkında yazılan görüşlerin çıktısını alabilecek.
...
Hocam öncelikle kolay gelsin. Çalışmalarınızda başarılar. Nacizane görüşlerimi yazmak istedim. (benzer bir sistem ile PTBY zamanında bölge birinciliği almış bir projeyi hayata geçirmiş biri olarak)
1 - Öğretmen arkadaşların %90 ı BENCE kiosk sistemini kullanmaz. Ayakta bilgi girişi yapmak zor gelir, bilgi girişi yaparken öğrencilerin meraklı bakışlarını yanında hissetmek istemez. O yüzden Öğretmen Görüşü yazacaksanız TAVSİYEM Aynı veri tabanını kullanan Farkklı ve Basit bir panel yazarak sadece öğretmen kullanıcısının ağdaki başka bir Pc üzerinden (öğretmenler odası vb..) görüş yazmasını sağlanabilir.

2 - Derse .... dakika ve Teneffüse..... dakika gibi bilgilerin yanında aynı ekranda OKUL DERS SAATLERİ ÇİZELGESİ ni de gösterirseniz kullanıcılar o anda kaçıncı derste olduğu bilgisini görebilirler

3 - Daha çocuğunun okul numarasını bile bilmeyen velilerin olduğu bir ülkede o velinin çocuğunun öğretmeninin adını bilmesini beklemek biraz ütopik olur. O yüzden öğretmen bilgilerini sınıfa göre branşları ile birlikte listeletirseniz daha sağlıklı olur. Hatta bunun yanına veli görüşme saatleri de yazılırsa tadından yenmez
XXXXX sınıfı öğretmenleri (Öğrencinin Sınıf Bilgisi veli kartından okutulabilir)

Branş Öğretmen Adı Soyadı Veli Görüşme Gün ve Saatleri
___________________ ___________________ ___________________
Edebiyat Ali Veli KIRKDOKUZELLİ Pazartesi 14:00 - 17:00
gibi

4- Ekran klavyesi ve Tarayıcı kullanmak biraz sakıncalı. Öğrenciler istedikleri siteleri açıp istedikleri içerikleri görüntüleyebilir. Bunun yerine (projeyi VStudio ile yazdığınızı tahmin ederek konuşuyorum) VS içindeki dahili browser nesnesini kullanarak tarayıcının sadece OKUL SİTESİ - EOKUL vb.. sizin belirleyeceğiniz siteleri açmasını, diğer sitelere girişlerinin engellenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle kiosk amacı dışında kullanılmamış olr

5- Her öğrenciye kart verdiğinizi düşünürsek; zorunlu anket seçimlerinin kiosk üzerinden yapılması sağlanabilir.
- Okul kıyafeti seçimi
- Okul öğrencisi temsilcisi seçimi
- Okul logosu seçimi vb..
................
Çalışmalarınızda başarılar dilerim
Tekrar kolay gelsin...

BaRBaRYaN' Alıntı:
Çalışmalarınızda başarılar dilerim
Tekrar kolay gelsin...

Önerileriniz için teşekkür ederim hocam. Çarşamba günü tubitak bilim fuarımız var ona yetiştirmeye çalışıyoruz.

Geri