Kısa Dönem Askerlik Zorunlu Hizmetten Sayılsın

Kodla Büyü

webtiger

Aktif Üye
Arkadaşlar bilindiği üzere kısa dönem askerlikte toplam 6 ayımız özlük haklarımızda ciddi bir kayıp oluşturuyor.Bu durum benim gibi doğunun ücra köşelerinde görev yapan öğretmenlerin hem zorunlu hizmetini 1 sene uzatıyor hemde hizmet puanı kaybı yaşıyoruz.Sonuçta vatani görev zorunlu bir hizmettir.Bu durumda, bayan öğretmen arkadaşlarımıza göre ve bedelli askerlik yapan arkadaşlarımıza göre ciddi bir anlamda haksızlığa uğramış oluyoruz.Bu konu ile ilgili twitter dan kampanya başlatsak nasıl olur ? Ulaşabildiğimiz bütün kanallar üzerinden sendikalara yöneticilere bu durumu anlatmamız gerektiğini düşünüyorum.Hem hizmet planımızdaki kaybımız giderilsin, hem öğretmenlikten hem de zorunlu hizmetten sayılması gerektiğini düşünüyorum. Sadece sizlerin fikrini almak istedim.

Hocam maalesef beni zorunlu hizmet yükümlüsü yaptı kısa dönem askerlik. 3.5 yıl calıstım toplamda eger askerlik sayılsaydı 3.5 yıl hesaplanıp son 6 ay da yönetmeliğe göre zorunlu hizmet yapmış sayılacaktı. Askerlik yüzünden simdi yine zorunlu hizmete tayin istemek zorunda kaldım :(

Hocam o yönetmelikte değişti 2010 yılında.Sadece eş durumu isteyecek olanların eğer 6 ayı kalmışsa o 6 ay zorunlu hizmetten sayılacaktır.Herkes bu konu hakkında sessiz ben asıl bunu anlamadım.

webtiger' Alıntı:
Galiba bu durumdan rahatsız bir ben varım :)
Arkanda sessiz yığınlar var hocam, üstümüze düşeni yapalım sonuna kadar haklısın. Polisler askerlik bile yapmazken bize şu kadarcık hakkı çok görmemeliler.

bunun için facebook ve twitter üzerinden etkinlikler oluşturursak ses getirebilir diyorum.Seçim arefesinde bu tür çalışma yaparsak istediğimiz hakkımıza kavuşabiliriz.Ama arkamızdaki desteğin çok olması lazım.Herkes sadece izlemekle yetiniyor.O 6 ay kala muhabbeti bile aleyhimize 2010 yılında değiştirilmiş.Bizim öğretmen camiası hak arama konusunda çok zayıf ve bir o kadar korkağız maalesef :|

bahsettiğim o yönetmelik maddesi

"Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli
nedenlerden dolayı 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan zorunlu çalışma
yükümlülüğü altı aydan daha az süresi kalanlar zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış
sayılır. Altı aylık sürenin belirlenmesinde en son görev yaptıkları zorunlu çalışma
yükümlülüğü öngörülen hizmet alanı dikkate alınır."

Geri