Kısa Süreli Unutkanlık Yardım!

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dün gece babam birden her şeyi unutmaya başladı, hayal görmeye başladı. Annemi bile tanımaz oldu. Evde kimse olmamasına rağmen komşular misafirliğe gelmiş gibi onlarla konuşmaya başladı. Ayakları biraz tutmaz oldu. Evimizi başkasının evi sanmaya başladı. Sabah kalktığında iyiydi ama gece birden çok kötü oldu. Daha önce böyle bir şey yoktu ama damar tıkanıklığı vardı. Alzheimer'dan korkuyorum ama başına gelen varsa paylaşabilir mi ne yapmalıyım?

Hocam babamda 1 yıl önce aynısı oldu, ama o gün çok yorulmuştu, ağaçları budamıştı, yorgun düşmüştü. Sonra annem yemeğini yedirdi, bir güzel uyuttu, uyandığında kendine gelmişti.

Benim gördüğüm iki sebepten oluyor, biri aşırı yorgunluk, diğeri kafaya bir şeyi çok takması. Babanız bir şeyi kafaya çok takmış olabilir. Bunu bulup çözmeniz lazım. Geçen ayda babam yine bir ara bazı şeyleri unuttu, ama ilginçtir meyve suyu içtikten sonra düzeldi hemen.

Kısaca yorgunluk ve kafaya takmamaya dikkat edeceksiniz hocam, geçmiş olsun.

hocam babam şu anda iyi ama ne bileyim yine de iyi bir doktora gideceğim tabi. biraz kafasına takan biri dediğiniz gibi. bir de ismini bilmediği bir tohumu balla karıştırıp yemiş. ondan oldu diyor. mide için iyi geliyormuş. ama böyle yan etkileri de var ondan oldu ben öğrendim diyor.

Hocam inşallah önemli bir şeyi yoktur.
Kan şekeri veya tansiyonunun aşırı düşmesi gibi bir durum olabilir diyecektim. "İsmini bilmediği bir tohumu balla karıştırıp yemiş" yazmışsınız . Önce her ihtimale karşı doktora gitmeli, o tohumun ne olduğu da incelenmeli.

Allah şifa versin hocam insanın başına kısacık hayatta herşey gelebiliyor.

Hocam Allah şifa versin. Mutlaka doktora bir gidin. Hatta bir kaç doktora gidin. Ciddi bir şey olmadan önlemini almak lazım.

hocam şaka falan değil, geçen sene bizim peder de aynı sıkıntıdan muzdaripti. Ayın 13üne kadar nisan (rumi) devam ediyor. 7 gün sabah namazından sonra nisan yağmuru suyu içecek aç karnına. Okunmuş bulabilirsen daha iyi.. 70'er tesbihatı varıdı.

mse' Alıntı:
hocam şaka falan değil, geçen sene bizim peder de aynı sıkıntıdan muzdaripti. Ayın 13üne kadar nisan (rumi) devam ediyor. 7 gün sabah namazından sonra nisan yağmuru suyu içecek aç karnına. Okunmuş bulabilirsen daha iyi.. 70'er tesbihatı varıdı.
doktora gitsin doktora daha garanti... :)

Hocam benim babamda b12 vitamini eksikliği var. Doktorlar teşhis koyamayıp kalp, tansiyon ilaçları vermişlerdi. Durumu sürekli kötüye gitti. Yediği yemeği, içtiği suyu unutmaya başlamıştı. Tesadüfen b12 farkedildi 1-2 iğneden sonra düzeldi. Bu yazdığım 10 yıl önce olmuştu. Şimdi de KOAH yüzünden (gençliğinde çok sigara içmiş)yeterli oksijen alamadığı dönemlerde (özellikle kışın grip olduğunda) kafası karışıyor, halüsnasyon görüyor. Hastaneye yatmadan düzelmiyor. Umarım sizinki geçici bir durumdur.

oguz-han' Alıntı:
Arkadaşlar dün gece babam birden her şeyi unutmaya başladı, hayal görmeye başladı. Annemi bile tanımaz oldu. Evde kimse olmamasına rağmen komşular misafirliğe gelmiş gibi onlarla konuşmaya başladı. Ayakları biraz tutmaz oldu. Evimizi başkasının evi sanmaya başladı. Sabah kalktığında iyiydi ama gece birden çok kötü oldu. Daha önce böyle bir şey yoktu ama damar tıkanıklığı vardı. Alzheimer'dan korkuyorum ama başına gelen varsa paylaşabilir mi ne yapmalıyım?
Büyük ihtimalle damar tıkanıklığı ile ilgilidir, en kısa sürede doktora başvurun.

Geri