Kısayol virüsü-ACİLL

Kodla Büyü

Beyzaekz

Site Gezgini
Arkadaşlar okul bilgisayarına takılan tüm flash belleklere kısayol virüsü bulaşıyor sonra dosyalar diye uygulama oluşturup belgeye ulaşmayı engelliyor. Biliyorum forumda daha önce konuşuldu ama başlığı bulamadım.
Yardım lütfen :(

hocam flash takıp arama kısmından dosya adını yazın. dosya o zaman gözüküyor. gizli dosya virüsü sanırım. kill amvo diye bir program gizlenenen dosyaları tekrar görüntülemek için. onu kurup rahatlarsınız. birde flash koruması yaparsanız drive protection ile sorun kalmaz

Hocam dosyaları silmiyor sadece gizliyor. Dosyalara erişmek için
denetim masası>>klasör seçenekleri>>görünüm ayarlarından Korunan İşletim Sistemiz Dosyalarını gizle seçeneğinin önündeki tik işaretini kaldırın ve gizli klasör ve dosyaları göster diyin bu şekilde dosyalarınızı bulabilirsiniz. Tüm dosyalarınız isimsiz bir klasörün içine yerleştirilmiştir.

Ayrıca virüse çözüm olarak 360 TS yi öneririm ben hep onunla çözdüm. Virüs olarak bulamayabilir ama çözüyor flaşları da düzeltiyor.

Re: Ynt: Kısayol virüsü-ACİLL

Nafile çabalıyorsuuun.
Flaşh bellektekini halledersin kolay
Ama
Bilgisayarlarınız?
Onlara flaşh taktığında yine olay başlar.
Yani şenlik var.
Okuldaki tüm Flaşh bellekleri toplayıp bu illetten temizleyip
Sonra;
Bu flaşh belleklere korumalı klasör oluşturmadıktan sonra çare yok.
Abarttım mı ?
Az bile söyledim. Bir de bu flash bellekler okuldaki tüm öğretmenlerin evindeDe kullanılıyor.
Bu flash bellekler evdeki bilgisayarları da enfekte etmiştir.
Ve tabi kiDe;
bu aynı ev bilgisayarını kullananların eşlerinden dolayı çalıştıkları işyerlerine, öğretmen ise diğer okullardaki Flash bellekleride düşünün.
Olay çok büyük çaplı.
Öneri olarak;
Okulunuzdaki tüm öğretmenlerin Flash bellekleri ni temizleyip, dosyaları için korumalı klasör oluşturun.
En kısa olarak başka çözüm yok gibi

Geri