Kiz teknik ve meslek liselerine yonetici atamasi?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba,

Kocaeli 28 subat yonetmeligine gore mulakatla atama yapiyor.
Basvuru kilavuzunda ogretmen olarak atanabilecek veya maas karsiligi okutulabilecek dersin olmasi sarti var.

Basvuru listesinde kiz teknik ve meslrk lisesi de mevcut.

Bote mezunu olarak bu liselere yonetici olarak atanabiliyor muyuz?

hocam 1*100 ne demek bilirmisin diyecem ama neyse 1 kız 100 erkeğe bedel dert oluyor kız meslekte şefim inankı bır yılda bıtırdıler

Evet hocam atanabiliyoruz. Bu şubat ayında yapılan değişiklikle okulda okutulabilecek dersin bulunması yönetici olarak atanmanıza yeterli oluyor. Ben iki senedir Kız Meslek Lisesinde görevlendirme müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. Şubattaki değişiklikle ek ders düzenlemem falan değişti. Müdürüm falan istersem sınavla kadroya geçebileceğimi söyledi. BÖTE mezunuyum bu arada.

antipc' Alıntı:
Evet hocam atanabiliyoruz. Bu şubat ayında yapılan değişiklikle okulda okutulabilecek dersin bulunması yönetici olarak atanmanıza yeterli oluyor. Ben iki senedir Kız Meslek Lisesinde görevlendirme müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. Şubattaki değişiklikle ek ders düzenlemem falan değişti. Müdürüm falan istersem sınavla kadroya geçebileceğimi söyledi. BÖTE mezunuyum bu arada.
Teselkurler hocam

Calisma saatleri ve sartlari hakkinda bilgi verir misiniz?
Ogrenci profilleri nasil olmaktadir?

Ben Urfa 'da görev yapıyorum hocam. Disiplini baştan sağladıktan sonra sıkıntı yok bence ki bu hangi okul olursa olsun öyledir diye düşünüyorum.Ergen dönem psikolojisini biraz kavradınız mı öğrencilerle anlaşmak kolay oluyor. Daha önce ilköğretim çalıştım, boyumdan uzun erkek öğrencilerle uğraşmak benim için daha zordu. Öğrencileri kontrol açısından problem yaşamıyorum ama akademik olarak öğrenci başarı seviyesi çok düşük. Öğretmenliğinizin keyfine varamıyorsunuz. Öğrenci, 2x2'ye 2 cevabını verebiliyor.

Ben pansiyondan sorumluyum, pansiyon 7/24 sıkıntı olabiliyor. O açıdan okul daha rahat diye düşünüyorum. 8-5 çalışıyorum. Bekar hayatı yaşayan bir bayan için zor değil ama eşimin yanında olsam çok zor! Özel hiçbir işimi yapamıyorum. Haftasonu dinleneyim falan derken zaman geçiyor. Ama alıştım, burda kalacak olsam yine aynı işi yapardım.

Açıklamalarınız için teşekkür ederim.

Günlük ders saati sayısı kaç oluyor bu tür okullarda?

Kolaylıklar dilerim.

Rica ederim hocam, idareci olarak 6 saat derse girme zorunluluğu var, üst sınır 12 saate kadar derse girebiliyorsunuz. Ben şu anda 9'lardaki seçmeli Bilgi ve İletişim Teknolojisi dersine giriyorum. Her sınıfta 2 saat olan bir ders. Bir ara meslek derslerine de girdim 8 saat.

Günlük 8 saat ders var, cuma günleri 5 saat sadece. Sabah 5 saat öğleden sonra 3 saat şeklinde oluyor. Şimdiki saat uygulaması ile öğleden sonra 15.20'de ders bitiyor.Toplam haftada 37 saat. 12'lerde staj oluyor 1 gün okula gelmiyorlar.

Ben tüm BT öğretmeni meslektaşlarımın çok iyi birer idareci olacaklarına inanıyorum :wink:

Şimdiden başarılar diliyorum hocam:)

Tekrar teşekkürler.

İyi çalışmalar dilerim , hakkımızda hayırlısı.

antipc' Alıntı:

Kocaeli il mem ,
Kız teknik lisesinde bilgi ve iletişim teknolojileri dersi seçilmediği için , bu okula atanamayacağımı söyledi. Atanabileceğimizi gösteren net bir ifade var mı acaba?

@DotCom,
Sayın Hocam, Liseler'deki Bilgi ve İletişim Teknolojileri dersi seçmeli bir ders olduğundan eğer bu ders herhangi bir sınıf düzeyinde seçilmemişse, o okulda maaş karşılığı girebileceğiniz ders kalmamış demek olacaktır.
İlk mesajınızda yazdığınız maddeye istinaden, maaş karşılığı girebileceğiniz ders olmadığı için atanamayacaksınız,
BÖTE mezunları atanabilir şeklinde bir yazı vs. ararsanız da bulamazsınız.

Açıklamanız için teşekkürler @yakuphan hocam.

Yorum : Seçilebilecek dersler arasında olması yeterli değil.

Seçmeli ders öğretmeni olmanın bir handikapı.

Karmakarışık bir durum, ben 2010 mart ayında kız meslek lisesine kadrolu müdür yardımcısı olarak atandım, o zamanlar bilgisayar bölümünü bırakın dersin adı bile yoktu maaş karşılığı diyesağlık bilgisi derslerine girdim sene sonuna kadar. Bizden sonra güya düzenleme yaptılar ama hala birşey düzelmiyor.
Ben okulda dönersermayeden, koordinatörlükten, sgk işlerinden, temrinlik işlerinden, uygulama anaokulunun market alışverişi dahil tüm işlerinden ve bunların dışında bi dünya ıvır zıvır işten sorumluydum. Diyceksinizki başka kimse yokmuydu ? 5 müdür yardımcısıydık. Çok yoğundum evime ve özellikle oğluma doğru dürüst vakit ayıramıyordum, ama 8 yıllık öğretmenlik hayatımda hiç olmadığı kadar işe yaradığımı hissettim . Okulda bir çok konuda kalıplaşmış bir düzen vardı bunları yıkıp yenilemek zor oldu ama düzene koyduktan sonra tıkır tıkır işliyor.. Öğrencilerle eğer baştan seviyeli olursanız baş etmek kolay, en güzeli tatlı sert olmak. Pansiyon işi çok sıkıntı, antipc hocama allah kolaylık versin. Ve aynen katılıyorum, okullara sunulan imkanların bile farkında olmayan, bunları araştırp öğrenmekten bile aciz insanlar idarecilik yaparken biz çok daha iyisini yaparız.

Açıklamalarınız için teşekkürler @fatma hocam.

Bir başka enteresan durum ise anadolu liselerine yönetici olmakla ilgili.

Anadolu Liselerine yönetici olmak için öğretmen olarak atanabilmek veya maaş karşılığı ders gerekiyor ya. Ama anadolu kadrosunda olmak diye bir şarta gerek yokmuş. Kocaeli'deki yorum bir şekilde. Biz seçmeli ders olmadığı için atanamıyoruz ama anadolu kadrosunu almamış olanlar maaş karşılığı dersleri var diye atanabiliyorlar.

Geri