Klavyem çıldırdı (çözüldü)

Kodla Büyü

fcd1919

Üye
Değerli hocalarım win10 Toshiba Satalitte p755 dizüstü bilgisayarımın klavyesi çıldırdı örneğin "7" ye basınca 752 "a" harfine basınca za ve buna benzer saçma karakterler çıkıyor bazı tuşlarda sorun yok. yapışkan tuşlara baktım kapalı klavyeyi söktüm elektrikli süpürge ile temizledim :) sürücüyü kaldırıp tekrar yükledim ancak sonuç alamadım. şu an usb harici klavye ile yazıyorum. sorun hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam klavyenizin bağlantılarında sorun olabilir. Toshiba Satallite P755 marka model laptop dahili klavye ile test etme imkanınız var ise bir bilgisayarcıya giderek deneyin. Sorun klavyenizin zaman içerisinde ya bağlantı kablosunda oksitlenme yapmıştır ya da zaman içerisinde mekanizmada arızalanma olabilir. Bir tuş basılı da kalmış olabilir ama o tuş sizde basılı olarak gözükmeyebilir.

Tuş yolları kısa devre yapmış olabilir. Klavyeye dökülen bir sıvı neden olabiliyor. Daha önce benzer bir problemle karşılaşmıştım. Titiz bir temizlik sonrası problemi gidermiştim.

Sorunu titiz bir temizlik sonrası giderdim şu an için sorun yok gibi. Klavyeyi söküp tuşların arasına kolanya püskürterek temizledikten sonra elektrikli süpürge ile vakumladım (tam Türk işi).

Geri