KM 3035 FOTOKOPİ AĞ BAĞLANTISI

Kodla Büyü

sami55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar KM 3035 fotokopi makinesini ağa bağlamak için ne yapmam lazım ağ yazıcısı olarak kullanmam için hangi adımları izlemem lazım ve driver gerekiyorsa nerden bulabilirim şimdiden yardımlarınz için teşekkürler...

Cihazı tanımıyorum.

Ancak genel olarak ağ yazıcısı kullanımında şu adımlar izlenir :

Cihaz , modem ya da switch'e bağlanır.
DHCP'den ip alamıyorsa manuel olarak ip ataması yapılır.
Tak çalıştır özelliği yoksa cdsi aracılığıyla ağ yazıcısı olarak kurulumu yapılır.

Gerekli sürücüleri üreticinin sitesinden temin edebilirsiniz

Ben KM-4530 Kullanıyorum. Önce makineyi ağa bağla, daha sonra makinenin kendi içinde ayarları var hangi ip adresini alacağı ağ geçidi filan onları ayarlıyoırsun. Daha sonra driverini internetten indirip bilgisayara kur bağlantı ayarlarında ip adresini gösterdin mi sorunsuz çalışır.

hocam makinanın içindeki ayarları biraz karmaşık geldi de siz biraz tarif edebilir misiniz ayarların basamaklarını...

benim okulumda başka bir marka var ama kullanımları aynıdır. ilk olarak sürücüsünü internetten indirmen gerekecek. daha sonra yazıcı ekleye gelip yerel yazıcı ekle'yi seçeceksin. varolan bağlantı noktası oluştur ve yeni bağlantı noktası oluştur diye iki seçenek var yeni bağlantı nıoktası oluşturu seçip standar TCP/IP Port seçeneğini seçeksin. ileri dediğinde karşına gelen ekrana (daha önceden fotokopi makinasına sabit ip girmen gerekiyor) fotokopi makinasının ip adresini gireceksin alt taraftaki otomatik sürücü seçeneğini iptal edeceksin(örneğin:192.168.1.50 gibi) ve ileri diyeceksin. gelen ekrandan özel seçeneğini seçeceksin ileri diyeceksin. gelen ekrandan disketi var seçeneğini seçip indirmiş olduğun sürücüyü göstereceksin bu kadar.

sami55' Alıntı:
hocam makinanın içindeki ayarları biraz karmaşık geldi de siz biraz tarif edebilir misiniz ayarların basamaklarını...
Makine karışık geldiyse hocam sitesinden bazı programları olması lazım uzaktan kontrol onları indirip onları kurun web arayüzü çıkıyor oradan da ayar yapabiliyorsunuz.
Hatta eğer ip aldıysa direk ip adresini yazın direk web arayüzünden de ayarlarını değiştirebiliyorsunuz.
Aslında ayarlarını otomatik kendisi alır. Siz direk driverini indirin kurun çalışır.

arkadaşlar iyi açıklamış, ben önceki yıllarda huba bağlayarak kullanmıştım ama elle vermeme rağmen her kapanış açılışda ipsi değişiyordu.

teşeükkürler hocam hallettim çok sağolun....
Hocam bu fotokopi makinesi bizde de var fakat ben altını üstünü sağını solunu her yerine baktım ağ kablosu girişi göremedim, okulumuzda 4-5 farklı model makina var işin garip yanı şu ki bizim fotokopi makinelerine bakım yapan servis elemanı da bu makinanın ağ kablosu girişini bulamadı kendi kablosunu da kaybetmişler, siz nasıl başardınız bu makinayı ağa bağlamayı???

Son düzenleme:
Geri