Kodla Büyü - Ücretsiz uygulamalı kodlama eğitimi projesi

Kodla Büyü
yazmayım yazmayım diyorum ama dayanamıyorum yazayım bari. yıllardır dersimize ait ne kitap ne bir site vardı. eba ya kodlama bölümü eklendi şimdi nerede gören var mı? URL sıkıntısız çalışıyor ama şu an ana sayfada olmayan bir bağlantıyı ben bile bulmakta çok zorlanıyorum. Kodris yani kodla büyü şeklinde bir sistem yapılmış gayette güzel çalışıyor şu an ben lisedeyim liseye çok uygun olduğunu düşünmesem de ilkokul ortaokul da code.org ile birlikte çok rahat kullanabilirsiniz. Zaten gönüllük esas yani kimse zorla bir yere üye yapılmıyor bakın yıllardır dersimize ait hiç bir kaynak yoktu ne kadar zorluk çekiyorduk zaten bu site bir eğitim sitesi eğitim sitesinde sorun olacağını sanmıyorum telefon numarasını neredeyse paylaşmadığımız hiç bir e ticaret platformu yok yani e ticaret sitelerine bile telefon nosunu veriyoruz bu sistemde bir sıkıntı olduğunu açıkça düşünmüyorum yıllardır kaynak sıkıntısı çeken bölümümüz için bu tarz siteler ve platformlar bence desteklenmeli lütfen kimse yazdığımı yanlış anlamasın tekrar tekrar diyorum kullanıp kullanmamak isteğe bağlı ben kayıt oldum sisteme ilkokul ve ortaokullar için gayet güzel :)

Daha önce kodris e üye olmuştum ve çok beğenmiştim öğrencilerimle birlikte bi kaç deneme yaptıktan kısa bir süre sonra öğrenciler için ücretli üyelik istemişti. şimdi kodla büyü ile birlikte ücretsiz olduğunu görünce çok sevindim ve hemen kaydımı yeniledim. emeği geçenlere çok teşekkürler.

yazmayım yazmayım diyorum ama dayanamıyorum yazayım bari. yıllardır dersimize ait ne kitap ne bir site vardı. eba ya kodlama bölümü eklendi şimdi nerede gören var mı? URL sıkıntısız çalışıyor ama şu an ana sayfada olmayan bir bağlantıyı ben bile bulmakta çok zorlanıyorum. Kodris yani kodla büyü şeklinde bir sistem yapılmış gayette güzel çalışıyor şu an ben lisedeyim liseye çok uygun olduğunu düşünmesem de ilkokul ortaokul da code.org ile birlikte çok rahat kullanabilirsiniz. Zaten gönüllük esas yani kimse zorla bir yere üye yapılmıyor bakın yıllardır dersimize ait hiç bir kaynak yoktu ne kadar zorluk çekiyorduk zaten bu site bir eğitim sitesi eğitim sitesinde sorun olacağını sanmıyorum telefon numarasını neredeyse paylaşmadığımız hiç bir e ticaret platformu yok yani e ticaret sitelerine bile telefon nosunu veriyoruz bu sistemde bir sıkıntı olduğunu açıkça düşünmüyorum yıllardır kaynak sıkıntısı çeken bölümümüz için bu tarz siteler ve platformlar bence desteklenmeli lütfen kimse yazdığımı yanlış anlamasın tekrar tekrar diyorum kullanıp kullanmamak isteğe bağlı ben kayıt oldum sisteme ilkokul ve ortaokullar için gayet güzel :)

Merhaba @serkan42 hocam,

İlginiz ve motive edici yaklaşımınız için teşekkür ederiz. Kodla Büyü, özellikle ortaokul ve lise öğrencileri için geliştirilmiş olan Kodris eğitim platformunu kullanıyor. Dilerseniz liseler için hazırlanan yıllık planı da paylaşabiliriz sizinle.

İyi dersler :)

Daha önce kodris e üye olmuştum ve çok beğenmiştim öğrencilerimle birlikte bi kaç deneme yaptıktan kısa bir süre sonra öğrenciler için ücretli üyelik istemişti. şimdi kodla büyü ile birlikte ücretsiz olduğunu görünce çok sevindim ve hemen kaydımı yeniledim. emeği geçenlere çok teşekkürler.

Merhaba @Mr.Spermata hocam,

İlginiz için çok teşekkür ederiz. Kullanım sırasında herhangi bir konuda desteğe ihtiyaç duyarsanız, canlı destek hattımıza https://destek.kodlabuyu.com/ adresinden ya da öğretmen paneli üzerinden ulaşabilirsiniz.

İyi dersler dileriz.

Öğrenci kaydı için TC kimlik
Daha öğrenci ekleme denemedim ama TC yerine öğrenci no yazsak kabul etmezmi

ya da sıralı bir şekilde 11 haneli rakamlar verilebilir

TC ler kesinlikle verilmemeli. En azından kendi elimizle vermek tuhaf olur

Toplu öğrenci kaydı için TC isteniyor. TC girmek yerine çözümünüz nedir acaba, bir dr mail hesabı gerçek olmak zoru da mı, doğrulama gerekiyor mu

Öğrenci kaydı için TC kimlik

Toplu öğrenci kaydı için TC isteniyor. TC girmek yerine çözümünüz nedir acaba, bir dr mail hesabı gerçek olmak zoru da mı, doğrulama gerekiyor mu

Merhaba @arwen hocam,

Toplu öğrenci ekleme dahil, Kodla Büyü'nün hiçbir aşamasında öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin TC kimlik numaralarının girilmesini istemiyoruz. Kodris platformuna ait yardım dokümanında yer alan TC kimlik numarası hanesinin bir karışıklığa neden olduğunu fark ettik. İlgili dokümanı Kodla Büyü'ye uygun olacak şekilde güncelliyoruz. Uyarınız ve dikkatiniz için çok teşekkür ederiz.

Ekran görüntüsünü paylaştığımız toplu öğrenci ekleme şablon dosyasında da görebileceğiniz gibi, öğrencilerimizin sadece ad soyad bilgileri ve okul numaralarına ilişkin sütunlar bulunuyor. Okul numarasının yer almasının nedeni de herhangi bir karışıklığın önüne geçerek öğretmenlerimize yardımcı olmak. Dilerseniz o sütuna kendi belirleyeceğiniz farklı numaraları da girebilirsiniz.

Kayıt aşamasında e-posta doğrulaması yapıldığı için, öğretmenlerimizin kendi e-posta adreslerini doğru biçimde girmeleri gerekiyor. Öğrenci kaydında ise e-posta adresi istenmiyor.

Destek ihtiyacınız olursa bize https://destek.kodlabuyu.com/ adresindeki destek seçeneklerini kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

İyi dersler!

Ekli dosyalar

• Image 8.10.2019 at 10.30.jpg
    Image 8.10.2019 at 10.30.jpg
    31.2 KB · Görüntüleme: 90
sevgili kodlabüyü öğrenci kullanıcı adı sistemden otomatik oluşturuluyor evet çıktı alıp ellerine veriyoruz öğrencilerin ama onları kaybedip sürekli bize geliyorlar ortaokul grubu özellikle keşke okul no ile kullanıcı adı atayabilseydik

Ne olduğunu bilmediğimiz bir yere o kadar özel bilgilerimizi vermek yanlış olmaz mı. Bu bilgilerden Brute Force Attack için güzel bir wordlist olur. Bilgisayarcısınız, hemen atlamayın böyle şeylere.Öğrencilerinizi kaydetmeye çalışırsanız suç bile işlemiş olursunuz. Scratchta bile üye olurken gerçek adınızı kullanmayın diye bir uyarı yapılıyor. Belki de çok masumdurlar ama özel bilgiler verilmez.

Değerli öğretmenlerimiz,

Bu forum başlığı altında daha önce de vurguladığımız gibi, Kodla Büyü ülkemizin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri tarafından desteklenmektedir. Projenin faydalarına odaklanılmasını arzu ettiğimiz için, bu aşamada şirket adının açıklanmasını tercih etmiyoruz.

Kodla Büyü’ye katılım tamamen isteğe bağlıdır. Proje, halen çeşitli eğitim kurumları tarafından da kullanılmakta olan, özellikle bilişim öğretmenlerimizin yakından tanıdığı kodlama eğitimi platformu Kodris’i kullanmaktadır. Her branştan devlet okulu öğretmenleri, kayıt olarak sınıf oluşturabilir, öğrencilerinin gelişimini kolayca takip edebilir.

Öğretmenlerimizden kayıt aşamasında ve sonrasında aşağıdakiler dışında hiçbir bilgi istenmemektedir:

Ad
Soyad
E-posta
Cep telefonu
Okulunuzun bulunduğu il/ilçe
Okul adı
Branş
Seviye (Ortaokul-Lise)

Kayıt aşamasında verilen tüm bilgiler, kayıt formunun altında yer alan onay kutucuğunun yanındaki linkten de görülebileceği gibi, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Kodris tarafından toplanmaktadır.

Katılımın tamamen isteğe bağlı olduğu Kodla Büyü’ye gösterdiğiniz ilgi için teşekkür eder, iyi dersler dileriz.
hocam şaka mısınız, hangi teknoloji şirketi, bunu açıklayın ki millet güven konusunda rahatlasın.

Görsel bir tasarım var içerik yok.sadece form doldurarak bilgi vermiş oluruz .Ben içerik göremedim?

Arkadaşlar tc vermek zorunda değilsiniz. İsim soyisim ve numara veriliyor. Onları da doğru vermek zorunda değilsiniz. Ama kimin ne yaptığını takip edebilmek için bir düzenle nick name ile kayıt yapılabilir. Güzel bir platform

öğretmen hesabıyla istediğim bölüme sıçrayamıyorum, ileriki bölümlere bakamıyorum, illa ki tüm bölümleri tek tek oynayarak ilerlememizi istiyor.
Öğretmen hesabında tüm bölümlerin kilitlerinin açık olması gerekmez mi?

öğretmen hesabıyla istediğim bölüme sıçrayamıyorum, ileriki bölümlere bakamıyorum, illa ki tüm bölümleri tek tek oynayarak ilerlememizi istiyor.
Hocam öğretmen panelinde cevapların olduğu bir bölüm var. Oradan çözmeye çalışmadan cevabı alıp yapıştırıp tüm kilitleri açabilirsin.

İstediğiniz bölümün çözüm koduna bakabiliyorsunuz.
Hesabımdan öğretmen seçin, gelen ekranda istediğiniz bölümü seçerek çözümü görebilirsiniz.

İstediğiniz bölümün çözüm koduna bakabiliyorsunuz.
Hesabımdan öğretmen seçin, gelen ekranda istediğiniz bölümü seçerek çözümü görebilirsiniz.
Hocam öğretmen panelinde cevapların olduğu bir bölüm var. Oradan çözmeye çalışmadan cevabı alıp yapıştırıp tüm kilitleri açabilirsin.

sanırım tam olarak izah edemedim, bölümleri çözememek gibi bir sıkıntım yok, açarım tek tek çözer ilerlerim ama neden yapayım bunu? ben sistemde ileriki konularda ileriki alıştırmaların bölümlerin nasıl olduğunu, bana uygun olup olmadığını incelemek, öğrencilerime uygun olup olmadığını görebilmek için tüm bölümlerin direk açılabilir olmasını istiyorum.

ben begenmedim. ogrenciler icin uyelik sikintili bi durum. tc vs. ayrica icerik ben de goremedim. gorsel olarak guzel ama.

ayrica canli destek bolumundeki yetkiliye bir soru sordum ters ters cevaplar. saka gibi.

yine de benim cin en onemli kistas ogrenciler bazen bilgisayara 2 kisi oturuyor. bu sikinti yaratabiliyor. code orda birlikte ilerleme var bundan oyle bir sey yok.

bir de kodla buyu hangi firmaya ait hangi amacla destekleniyor niye sadece devlet okullari bi aciklama geldi mi goremedim. ilerleyen zamanlarda belli eder.

kodlabüyü sitesine ben de 5.sınıf öğrencilerime kullandırmak istedim, üye yaptım şifre verdim açtılar ama sistem kastı açılmadı sayfalar ilerlemedi, sanırım bizim vestel promega lar yeterersiz kaldı ama code.org ta bi sıkıntı yaşamıyorum

Birkaç Önerim olacak.
Sistemi kullanıyoruz. Fakat telefon , tablet kısmı sıkıntılı.
Bir de öğretmenlerin tüm bölümleri görmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Merhaba @jrerkan hocam,

Değerli geribildiriminiz için çok teşekkür ederiz. Öğretmenlerimizin tüm sahneleri (bölümleri) görebilmesine yönelik olarak platform üzerinde gerekli çalışmalara başladık. Mümkün olan en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz.

İyi dersler dileriz :)

Birkaç Önerim olacak.
Sistemi kullanıyoruz. Fakat telefon , tablet kısmı sıkıntılı.
Bir de öğretmenlerin tüm bölümleri görmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Merhaba @Zizu_ hocam,

Görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Platform üzerindeki geliştirme çalışmaları tamamlandığında öğretmenlerimiz tüm bölümleri görebilecekler. Çalışmanın en kısa zamanda tamamlanmasını hedefliyoruz.

İyi dersler :)

Güzel ama benim külüstür bilgisayarlar kaldırmadı. Explorer da hızlı açıldı ama menüler gelmedi.

Kodla büyü çok faydalı bir çalışma. Fakat tablette uygulama sürekli pır pır yapıyor. Telefonla kodlama yapmakta da imkansız. Keşke android uygulaması olsa daha iyi olur.

benim kullanıcı adı ve şifre doğru olmasıan rağmen açmıyor

kullanmaya başladım ancak öğretmenlerin tüm bölümleri görmesi için çalışmayı hızlandırırsanız daha memnun olurum

Adı sanı belli değil ve hiçbir şekilde bilgi alabileceğimiz bir sayfa değil. Tamam sunduğu hizmetin ücretsiz olması ve Kodris i biliyoruz ama neden projeyi kimni yaptığı ya da sorumlusunun kim olduğu hakkında herhangi bir bilgi yok bu da kafalarda soru işaretleri bırakmaktadır.

Geri