KODLAMA DERSLERİ GELİYOR GALİBA

Kodla Büyü
Yeni eğitim öğretim yılı başladı ama ders hala gelmedi.Gelecek yıl için çalışma yapmalıyız ve bir kamuoyu oluşturmalıyız. BTR diye bir kadro açılmayacağı ortadadır. Bu sebeple dersimize sahip çıkmalıyız ve BİMER başta olmak üzere birçok yere mail atarak sesimizi duyurmalıyız.Benim bu konuda ile ilgili görüşlerim şu şekildedir:
Kodlama diye farklı bir ders adı yerine bilişim teknolojileri ve yazılım dersi müfredatı kodlamayı da içine alacak şekilde sınıf seviyesine göre güncellenmelidir

Bu ders için doğru olan;
ilkokul 3 ve 4. sınıfta 2 şer saat zorunlu ve bilişim teknolojileri öğretmenlerince verilmesi gerekmektedir, dersin tohumları küçükken bu işin uzmanı tarafından atılmadığı sürece kök tutmaz sınıf öğretmenlerinin bir çoğu bilişim teknolojilerine ilgisiz ve yetersiz,sırf okutmak için okutacakları reddedilemez bir gerçektir.

Ortaokul ve liselerde biraz daha farklı olmalı sınıflar Görsel Sanatlar/Müzik dersinde olduğu gibi 2'ye bölünmelidir. Bu derse bir body(farklı) ders tanımlanmalı gerçekten ilgisi olan öğrenciler istediği derse motive edilerek gelecekteki meslek seçimlerine ışık tutulmalıdır.

Ortaokulda 5,6,7 ve 8. sınıflarda 2'şer saat zorunlu.
Liselerde 9 ve 10. sınıflarda 2'şer saat ve zorunlu. 11 ve 12. sınıflarda seçmeli 2 saat olmalıdır. ve tabiki bilişim teknolojileri branş Öğretmenlerince verilmesi gerekmektedir.

Tüm kademeler için okulda BT sınıfı yapılmalı ve etkileşimli tahta kurulu olmalıdır. Tablet uygulamasından vazgeçilmelidir.Dersin her kademe için kitabı olmalı TEOG, YGS gibi sınavlarda Din Kültürü Ahlak bilgisinde olduğu gibi alternatifli olacak şekilde soru çıkmalıdır.

angel_33' Alıntı:
Yeni eğitim öğretim yılı başladı ama ders hala gelmedi.Gelecek yıl için çalışma yapmalıyız ve bir kamuoyu oluşturmalıyız. BTR diye bir kadro açılmayacağı ortadadır. Bu sebeple dersimize sahip çıkmalıyız ve BİMER başta olmak üzere birçok yere mail atarak sesimizi duyurmalıyız.Benim bu konuda ile ilgili görüşlerim şu şekildedir:
Kodlama diye farklı bir ders adı yerine bilişim teknolojileri ve yazılım dersi müfredatı kodlamayı da içine alacak şekilde sınıf seviyesine göre güncellenmelidir

Bu ders için doğru olan;
ilkokul 3 ve 4. sınıfta 2 şer saat zorunlu ve bilişim teknolojileri öğretmenlerince verilmesi gerekmektedir, dersin tohumları küçükken bu işin uzmanı tarafından atılmadığı sürece kök tutmaz :) sınıf öğretmenlerinin bir çoğu bilişim teknolojilerine ilgisiz ve yetersiz,sırf okutmak için okutacakları reddedilemez bir gerçektir.

Ortaokul ve liselerde biraz daha farklı olmalı sınıflar Görsel Sanatlar/Müzik dersinde olduğu gibi 2'ye bölünmelidir. Bu derse bir body(farklı) ders tanımlanmalı gerçekten ilgisi olan öğrenciler istediği derse motive edilerek gelecekteki meslek seçimlerine ışık tutulmalıdır.

Ortaokulda 5,6,7 ve 8. sınıflarda 2'şer saat zorunlu.
Liselerde 9 ve 10. sınıflarda 2'şer saat ve zorunlu. 11 ve 12. sınıflarda seçmeli 2 saat olmalıdır. ve tabiki bilişim teknolojileri branş çğretmenlerince verilmesi gerekmektedir.

Tüm kademeler için okulda BT sınıfı yapılmalı ve etkileşimli tahta kurulu olmalıdır. Tablet uygulamasından vazgeçilmelidir.
Dileklerimize tercüman olmuşsun sayın hocam, teşekkürler...

Geri