Kodlama Eğitimi

Kodla Büyü
Meksika 400 çeşit patates yetiştiriyor.Hollanda gibi minik ülke tarım ülkesi turkiyeye hayvan satıyor.Hava savunma sistemimizi hazırlamak uzun yılları alacağı için 1 uçağa 103 milyon dolar veriyoruz.Bize atılacak bir balistik füzeyi engellemek için s400 alıyoruz.Kodlama bilmek okuma yazmayı öğrenmek yabancı dil öğrenmek gibi meb müfredatına girmelidir.Tren gidiyor...

Adam kodlama öğretecek , eğitim almış kimse yok diyor. Niye kimse bilgisayar öğretmenlerini görmek istemiyor? Ders kala kala 6.sınıflarda kaldı , bizim anlatmamız gereken birçok konu teknoloji tasarım dersinin müfredatına girdi.
Ilkokula ders gelir, sınıf öğretmeni girer. Yok yok bilgisayar öğretmenleri ağzıyla kuş tutsa bile kimse görmek istemiyor.
MEB robot yarışmalarına rekor başvuru olmuş, (teknik ve mesleki olmayan birçok okulda vardı yarışmalarda) kimse niye düşünmüyor kim yetiştiriyor bu çocukları...

Benim okul ilçe merkez.Ortaokul bilişim yazılım dersine ücretli turkceci ücret doldurmak için girdi ve 1 sene dışarda top oynattı.Cocuklara acıdım.Ben 17 sene önce müfredatta yok iken web tasarim ogretiyordum.Bu kodlama eğitimi herhalde pek önemsenmiyor gibi.

Benim okul ilçe merkez.Ortaokul bilişim yazılım dersine ücretli turkceci ücret doldurmak için girdi ve 1 sene dışarda top oynattı.Cocuklara acıdım.Ben 17 sene önce müfredatta yok iken web tasarim ogretiyordum.Bu kodlama eğitimi herhalde pek önemsenmiyor gibi.
Vicdan meselesi hocam, bende merkezde öğrenci profili iyi sayıca kalabalık okullarda, Bt derslerinin ehline verilmeyip boş geçirilmesine razı olamıyorum ama naaparsınız elden bişey gelmiyor

Geri